Menu Główne

 • Mecz MKS Perła Lublin - KPR Ruch Chorzów - 16.09.2018r.

  Mecz MKS Perła Lublin - KPR Ruch Chorzów - 16.09.2018r. - Obrazek 116.09.2018r. Klub Kibica SP 39  (uczniowie wraz z rodzicami) wyjechał na mecz piłki recznej, gdzie MKS Perła Lublin zrehabilitował się za ostatnią wpadkę w Elblągu i pewnie pokonał przed własną publicznością KPR Ruch Chorzów w meczu 3. kolejki sezonu 2018/19 PGNiG Superligi.

  Mecz od początku układał się po myśli gospodyń, które szybko wypracowały sobie komfortową przewagę bramkową i kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Dzięki temu do przerwy prowadziły różnicą ośmiu trafień. Mistrzynie Polski prezentowały dobrą skuteczność oraz świetnie broniły. Po zmianie stron, obraz gry nie uległ zmianie i biało-zielone w pewnym stylu przypieczętowały zwycięstwo, choć przyjezdne zdołały rzucić więcej bramek niż w pierwszej połowie. Nie miało to jednak większego znaczenia, ponieważ miejscowe były wyraźnie lepsze i w pełni zasłużyły na trzy punkty. Mecz zakończył się wynikiem: MKS Perła Lublin - KPR Ruch Chorzów 30:15 (14:6).  MVP wśród lublinianek została - Mia Moldrup.

  GALERIA

   

 • MAMY MISTRZA W BIEGU: 3 MILA PAMIĘCI OFIAR KOMUNIZMU!

  15 września w Lublinie odbył się bieg:  3  MILA PAMIĘCI OFIAR KOMUNIZMU, w którym  wystartował nasz uczeń Ignacy Japola z klasy 5b  zdobywając I miejsce w kategorii: mężczyźni klasa piąta.  O swoim sukcesie opowiedział w Panoramie Lubelskiej ( https://lublin.tvp.pl/39020125/15-wrzesnia-2018r-g1830)

  Zawody, upamiętniały  w sportowy sposób ofiary systemu komunistycznego. Skierowane były do uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VIII), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Lubelska Mila Pamięci to jedyny taki bieg w Polsce. Jest organizowany w Lublinie od 2016 r., w okolicach rocznicy 17 września 1939 r., czyli daty napaści ZSRR na Polskę podczas II wojny światowej. Zawodnicy, którzy wystartowali mieli do pokonania 1609 m. Trasa została wyznaczona na terenie parku Ludowego. Pomysłodawcą i organizatorem biegu była Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin”.

  Ignacy – GRATULUJEMY!!!

  MAMY MISTRZA W BIEGU: 3 MILA PAMIĘCI OFIAR KOMUNIZMU! - Obrazek 1

  MAMY MISTRZA W BIEGU: 3 MILA PAMIĘCI OFIAR KOMUNIZMU! - Obrazek 2

  MAMY MISTRZA W BIEGU: 3 MILA PAMIĘCI OFIAR KOMUNIZMU! - Obrazek 3

  MAMY MISTRZA W BIEGU: 3 MILA PAMIĘCI OFIAR KOMUNIZMU! - Obrazek 4

   

   

 • Nasz udział w turnieju kwalifikacyjnym

  Nasz udział w turnieju kwalifikacyjnym - Obrazek 1W miniony weekend uczniowie Klubu Kibica Szkoły Podstawowej Nr 39 w Lublinie  wraz z rodzicami uczestniczyli w niesamowitym widowisku, podczas którego toczyła się walka o jedno miejsce gwarantujące występy w fazie grpowej EHF Champions League.

  Chętne na zwycięstwo były cztery zespoły. Oprócz naszej drużyny o akces do elitarnych rozgrywek rywalizowały włoskie Jomi Salerno, niemieckie SG BBM Beitigheim oraz Super Amara Bera Bera z Hiszpani.

  W sobotnich finałach spotkały się : MKS Perła Lublin z Jomi Salerno, oraz SG BBM Beitigheim z Amara Bera Bera, gdzie niemiecka drużyna pokonała szczypiornistki z Hiszpanii, natomiast MKS Perła zwyciężył włoskie Jomi Salerno.

  Zwycięscy powyższych  meczów zmierzyli się następnego dnia , a stawką był awans do Ligi Mistrzyń. W niedzielę o godzinie 16.00 ekipa z Salerno zmierzyła się z Super Amarą,a  o godzinie 19.00 uczniowie naszej szkoły wyprowadzili zawodniczki MKS na płytę boiska, gdzie nasza grupa miała zmierzyć się  SG BBM Beitigheim.

  Niestety nasze rywalki okazały się zbyt mocne, wykazując się podczas meczu bardzo dojrzałym i skutecznym handballem .To właśnie Niemieckie szczypiornistki zagrają w fazie grupowej EHF Champions League.

  Drużynę MKS Perła Lublin czekają występy w EHF, a już w najbliższą środę zagrają kolejny mecz PGNiG Superligi z EKS Startem Elbląg.

                                                                           DZIEWCZYNY, NIE ZAPOMNIJCIE, ZE JESTEŚMY Z WAMI!

  Mecz 1

  Mecz 2

 • Sukcesy naszych kajakarzy

  Sukcesy naszych kajakarzy

  w MIĘDZYWOJEWÓDZKICH MISTRZOSTWACH MŁODZIKÓW STREFY C

   im. Mariana Tadeusza Rapackiego

              8 września  w Olsztynie na jeziorze Krzywe nasi uczniowie wystartowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. W zawodach wzięło udział 15 klubów : „Olimpia” Elbląg, Kayak Sport Club Olsztyn, „ Korona Elbląg”, UKS „ Koszałek Opałek” Węgorzewo, Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie Warszawa, Olsztyńskie Klub Sportów Wodnych,  „Sparta” Augustów, UKS „ Doilidy Białystok”, UKS „ Ponczio 2010” Lidzbark”, Nowodworski Ośrodek Sportu i Rekreacji Nowy Dwór Mazowiecki, „ Cresowia Białystok”, K.S. „ Spójnia Warszawa, K.S. „ Baza Mrągowo”, K.S. „ Sokół” Ostróda. Zawodnicy startowali w kategorii: k -1, k-2, k – 4, c-1, c- 2 na dystansie 2000m. W mistrzostwach brali udział młodzicy z roczników: 2004, 2005, 2006.

  Szkołę reprezentowali:

  1. Dawid Gieroba ( 2006r.)
  2. Heorhii Kopyl ( 2005r.)
  3. Wiktor Balczus ( 2005r.)
  4. Kacper Szulc  ( 2006r.)
  5. Natalia Czerwińska ( 2005r.)
  6. Igor Pieczkowski ( 2004r.)

  Nasi uczniowie osiągnęli sukces w wyścigu K-1 2000m., w którym startowało 32 zawodników:

  1. Heorhii Kopyl: 9 miejsce
  2. Wiktor Balczus: 11 miejsce
  3. Dawid Gieroba ( najmłodszy) : 13 miejsce

  Uzyskane przez naszych zawodników lokaty dają nadzieję na zdobycie podium  w przyszłorocznych mistrzostwach młodzików.

  Sukcesy naszych kajakarzy - Obrazek 1

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 - Obrazek 1Dnia 3 września uroczyście rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny 2018/2019. Inauguracji dokonała Pani Dyrektor Grażyna Daniewska, która serdecznie powitała wszystkich uczniów - w szczególności uczniów, którzy po raz pierwszy przyszli do naszej szkoły, a także rodziców i grono pedagogiczne. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: dr inż. Leszek Daniewski – Radny Rady Miejskiej Miasta Lublin, członkowie Lubelskiego Oddziału Stowarzyszenia Szarych Szeregów - prof. Wanda Brzyska, dh Zdzisław  Wośko, dh Leszek Guz oraz Przewodniczący Stowarzyszenia dh  Zdzisław Łoziński.

  Ten dzień był szczególnie ważny dla pierwszoklasistów, którzy  po uroczystym ślubowaniu zostali przez Panią Dyrektor  pasowani na uczniów naszej szkoły. Akt Pasowania , który otrzymał każdy uczeń klas pierwszych stał się symbolem włączenia ich do społeczności uczniowskiej. Starsze koleżanki – nasze zuchy,  zapewniły jeszcze trochę nieśmiałe pierwszaki, że zawsze będą służyć im  pomocą, gdy szkolne życie okaże się trudne.

  Następnie słowa do uczniów skierowali nasi goście:  Radny Rady Miejskiej Miasta Lublin - dr inż. Leszek Daniewski, sekretarz Lubelskiego Oddziału Stowarzyszenia Szarych Szeregów - prof. Wanda Brzyska,  życząc wszystkim uczniom wspaniałych przygód z nauką , radości z możliwości zdobywania wiedzy, wytrwałości oraz wielu sukcesów w karierze szkolnej.

  GALERIA

 • Stypendium szkolne

  Informujemy o możliwości ubiegania się o pomoc materialną dla uczniów w formie stypendium szkolnego na rok szkolny 2018/2019.

  Stypendium szkolne może otrzymać uczeń, w którego rodzinie dochód na osobę nie przekracza 514 zł ( od 1 października 528 zł) netto przy jednoczesnym wystąpieniu co najmniej 1 z poniżej wymienionych okoliczności:

  - bezrobocie,

  - niepełnosprawność,

  - ciężka lub długotrwała choroba,

  - wielodzietność,

  - brak umiejętności opiekuńczo-wychowawczych,

  - alkoholizm,

  - rodzina niepełna,

  - zdarzenie losowe.

  Druki wniosków do pobrania w sekretariacie szkoły, u pedagoga oraz na stronie internetowej szkoły.

  Termin składania dokumentów do 17 września 2018 r. u pedagoga szkolnego.

  Procedura z 28 sierpnia

  Procedura z 30 sierpnia

  Uchwała Nr 1122/XLII/2014 Rady Miasta Lublin

  Wzór oświadczenia o wysokości dochodu rodziny

  Wniosek o przyznanie świadczeń pomocy materialnej dla ucznia

 • Podręczniki do religii obowiązujące w roku szkolnym 2018-2019

  Link

 • Zakończenie roku klas 1-6

  Zakończenie roku klas 1-6 - Obrazek 122 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas I - VI. W spotkaniu uczestniczyli licznie zgromadzeni rodzice, uczniowie i nauczyciele. Jak co roku w tym długo wyczekiwanym momencie towarzyszył nam pan dr Leszek Daniewski - Radny Rady Miasta Lublin. Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia przygotowanego przez uczniów klas trzecich, którzy w zabawowej konwencji zaprezentowali szkolną rzeczywistość. Potem uczniowie klasy VIa przenieśli zebranych w baśniowy świat, inscenizując "Królewnę na ziarnku grochu". Po części artystycznej nadszedł czas, aby uczniowie otrzymali świadectwa.  Ci, którzy uzyskali najwyższe wyniki, odebrali je w czasie uroczystości z rąk pani dyrektor. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas.  I wreszcie nadszedł najbardziej wyczekiwany moment …WAKACJE !!!

  GALERIA

 • „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” z Blend-a-med Oral-B.

  „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” z Blend-a-med Oral-B. - Obrazek 1W maju uczniowie kl.1-2 przystąpili do programu edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”, przygotowanego przez Instytut Blend-a-med Oral-B.

   

  Jak wiadomo, wiek 6-8 lat to najlepszy czas, aby wykształcić u dzieci towarzyszące im potem przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę.

   

  Podczas zajęć uczniowie byli bardzo  zaangażowani. Zdobywali niezbędną wiedzę na temat zębów oraz dowiedzieli się, jak ważne jest dbanie o ich stan już od najmłodszych lat. Oglądając film edukacyjny i wykonując wyznaczone zadania, poznali budowę zęba, dowiedzieli się dlaczego zęby i dziąsła są tak ważne oraz co to jest płytka nazębna i jak zagraża zębom i dziąsłom. Wykonali także eksperyment naukowy z jabłkiem i jajkiem, który pokazał  że próchnica i ubytki powstają w wyniku procesu rozpoczynającego się na szkliwie zęba. Dzięki wykorzystaniu dużego modelu uzębienia , nauczyli się, jak dokładnie czyścić zęby nicią dentystyczną.

     

  Na zakończenie programu wszyscy otrzymali certyfikaty oraz obiecali dbać o zęby aby na długo zachować piękny, śnieżnobiały uśmiech.

  GALERIA

 • Bal Klas Trzecich

  Bal Klas Trzecich - Obrazek 1Dnia 16 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 39 im. Szarych Szeregów odbył się bal klas trzecich gimnazjum. Z tej okazji przyszli absolwenci naszej szkoły zaprezentowali krótką część artystyczną, podczas której zaprezentowali swoje talenty wokalne zgromadzonym gościom. Dyrekcja, rodzice i nauczyciele mieli także okazję podziwiać poloneza w wykonaniu trzecioklasistów. Potem rozpoczęła się wspólna zabawa przy muzyce. Wieczór zakończył się wypuszczeniem kolorowych lampionów.
   

   

  GALERIA

 • BIAŁO–CZERWONE POMNIKI – UDEKOROWANIE POMNIKÓW WSPÓŁTWÓRCÓW NIEPODLEGŁOŚCI BARWAMI NARODOWYMI

  SZKOŁA NIEPODLEGŁEJ

  BIAŁO–CZERWONE POMNIKI – UDEKOROWANIE POMNIKÓW WSPÓŁTWÓRCÓW NIEPODLEGŁOŚCI BARWAMI NARODOWYMI - Obrazek 1W ramach ogólnopolskiego konkursu Szkoła Niepodległej, 13 czerwca 2018 r. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wraz z wychowawcami i nauczycielami udali się do Lublina i Krężnicy Jarej, by tam wypełnić jedno z zadań związanych z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Zadanie polegało na odnalezieniu w najbliższej okolicy pomników, obelisków lub tablic, które upamiętniają współtwórców niepodległości, a następnie ozdobieniu wspomnianych miejsc barwami narodowymi.

  Uczniowie wypełniając zadanie dotarli m.in. do pomnika oraz tablicy upamiętniającej marszałka Józefa Piłsudskiego, do pomnika Legionistów, do obelisku Legionów orazdo pomnika Nieznanego Żołnierza.

  GALERIA

   

 • Z KSIĄŻKĄ W ŚWIAT WARTOŚCI

  Z KSIĄŻKĄ W ŚWIAT WARTOŚCI - Obrazek 1Dnia 13 czerwca odbyła się w naszej szkole kolejna akcja czytelnicza "Wspólne Czytanie" w ramach programu „Szkoła Promująca Zdrowie”. Hasło przewodnie tej akcji to: „Z książką w świat wartości”. Każda klasa wspólnie w wychowawcą otrzymała kopertę z zadaniami. Pierwszym było odnalezienie przez  4-osobowe zespoły klasowe książek ukrytych na terenie szkoły, zgodnie z otrzymaną instrukcją.

   

  Kolejne zadania to:

  • zapoznanie się z treścią książki
  • rozmowa o wartościach, które występują w książce
  • wykonanie pracy plastycznej oraz przygotowanie 5-minutowej prezentacji dotyczącej wybranej wartości

              Wszyscy uczniowie, wspólnie z nauczycielami, z dużym zaangażowaniem przystąpili do wykonywania poszczególnych zadań. Efekty owocnej pracy były naprawdę imponujące. Każda klasa w obecności wszystkich uczestników akcji prezentowała plakat dotyczący wartości ważnych dla bohaterów czytanych  książek. Ponadto uczniowie przedstawiali scenki, śpiewali piosenki, tańczyli, budowali rzeźby, czytali ważne dla nich sentencje i cytaty.

  Powstało także „Drzewo wartości”, na którym uczniowie umieszczali nazwy ważnych dla nich wartości, m.in.: przyjaźń, dobroć, radość, uczciwość, prawda, patriotyzm, wolność, szacunek, tolerancja, odpowiedzialność, współpraca.

  Działania podjęte w ramach tej akcji były jednocześnie podsumowaniem pracy wychowawczej nad wartościami w bieżącym roku szkolnym.

  GALERIA

 • Warzywa to siła, owoce to moc

  Warzywa to siła, owoce to moc - Obrazek 1W dniu dzisiejszym, w ramach Szkoły promującej zdrowie, uczniowie klasy 5a przygotowali krótkie przedstawienie pt. Warzywa to siła, owoce to moc. Podczas występu przypomnieli wszystkim o zasadach zdrowego stylu życia, które doskonale były zawarte w autorskich słowach piosenki:
       

  Mamy dziś ochotę być silni i zdrowi,
  By fikać koziołki i zdobywać piątki,
  Więc zacznijmy wszyscy jeść
  owoce i warzywa,
  bo to w nich drzemie ogromna siła!
  Warzywa to siła, owoce to moc!

  Kochani rodzice, ciociu, wujku, dziadkowie,
  nie chcę czekolady, dziś wybieram zdrowie,
  bo to ono liczy się, najbardziej na świecie
  I zapewne wszyscy o tym dobrze dziś wiecie!
  Warzywa to siła, owoce to moc!

  GALERIA

 • Podsumowanie wojewódzkiego konkursu na grę planszową

              W dniu 9 czerwca 2018 w Zespole Szkół nr 12 w Lublinie odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu na grę planszową promującą zdrowy styl życia. Wszystkie prace z naszej szkoły zostały nagrodzone.

  1. Michał  Barański  z klasy 5b zajął 1 miejsce w kategorii klas 4-6;

  2. Adam Trocewicz z klasy 2a zajął 3 miejsce w kategorii klas 1-3;

  3. Agatka  Gaik z klasy 7a  oraz zespół: Natalia Gaik i Aleksandra  Ligocka z klasy 2A gimnazjum uzyskały 3 miejsce w kategorii klas 7 i gimnazjum;

  Dziękujemy nagrodzonym uczniom za zaangażowanie i życzymy dalszych sukcesów.

  Podsumowanie wojewódzkiego konkursu na grę planszową - Obrazek 1 Podsumowanie wojewódzkiego konkursu na grę planszową - Obrazek 2 Podsumowanie wojewódzkiego konkursu na grę planszową - Obrazek 3 Podsumowanie wojewódzkiego konkursu na grę planszową - Obrazek 4 Podsumowanie wojewódzkiego konkursu na grę planszową - Obrazek 5 Podsumowanie wojewódzkiego konkursu na grę planszową - Obrazek 6

 • DZIEŃ DZIECKA

  DZIEŃ DZIECKA - Obrazek 1           06 czerwca w naszej szkole odbył sie Dzień Dziecka.  Wszyscy uczniowie przybyli na godzinę 9.00, bez plecaków i książek, ponieważ dzisiejsze święto miało odbyć się  pod znakiem zabawy i radości.

              Nauczyciele przygotowali wszystkim niespodziankę- spektakl, wcielając się w role dzieci i przedstawiając codzienne sytuacje szkolne i domowe w komicznej konwencji.  Uczniowie mogli zobaczyć i usłyszeć znane wiersze i piosenki, które dla starszych klas były wspomnieniem beztroskiego dzieciństwa. Śmiechu było co niemiara, ponieważ dorośli udowodnili, że także mają w sobie coś z dzieci.

              Na uczniów czekały również atrakcje poza murami szkoły: dmuchany plac zabaw dla najmłodszych, bańki, balony, gry i zabawy, piknik, grill, wyjście na lody. Każda klasa zaplanowała ten dzień, oddając się zabawom, które uwielbia.

            GALERIA

 • Sukcesy kajakarzy

  Sukcesy kajakarzy - Obrazek 1Okres jesienno - zimowych przygotowań do letniego sezonu ( treningi na wodzie, siłowni, sali gimnastycznej, zgrupowanie sportowe w Zakopanem) przyniósł efekty. W maju nasi kajakarze z sukcesami rozpoczęli  udział w regatach kajakowych na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym, które rozegrane zostały w Białymstoku, Warszawie, Sztumie, Tychach.

  Białystok

  5 maja w Białymstoku rozpoczęliśmy sezon biorąc udział w Międzynarodowych Regatach Kajakowych im. Ireneusza Skowrońskiego . W zawodach wzięło udział ponad 150 zawodników z  klubów: Baza Mrągowo, Cresovia Białystij, OSKW Olsztyn, Plastex KSC Olsztyn, Slonim Belarus, Sparta Augustów, UKS Doilidy Białystok, UKS Koszałek Węgorzewo, Fala Lublin.

  Naszą szkołę reprezentowali: Dawid Gieroba, Michał Zieliński, Wiktor Balczus, Wiktoria Flor, Nikodem Balczus, Dominik Moszczyński, Heorhii Kopyl, Jakub Flor.

  Sukcesy:

  • 2 miejsce: Dawid Gieroba K1  500m. chłopców,
  • 2 miejsce: Dawid Gieroba, Michał Zieliński K2 500m. chłopców,
  • 3 miejsce: Michał Zieliński K1 500m. chłopców,
  • 6 miejsce w finale :  Wiktoria Flor K1 500 młodziczek.

  Pierwsze życiowe starty mają za sobą Dominik Moszczyński oraz Jakub Flor. W eliminacjach zakwalifikowali się do półfinałów. Niewiele zabrakło do udziału w finale.

   

  Warszawa

              12 maja nasi zawodnicy brali udział w Regatach Otwarcia Sezonu w Warszawie. Organizatorem zawodów był Mazowiecki Okręgowy Związek Kajakowy oraz Klub Sportowy DRUKARZ. Wyścigi odbywały się na jeziorku Kamionkowskim. W regatach brali udział zawodnicy z klubów: POWIŚLE Warszawa, DRUKARZ Warszawa, WTW Warszawa, NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, KSC PLASTEX Olsztyn, LTK FALA Lublin. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Ligocka, Kacper Knieć, Wiktor Balczus, Grzegorz Kopyl, Dawid Gieroba, Michał Zieliński, Nikodem Balczus

  Sukcesy:

   

  • 1 miejsce: Wiktor Balczus  K – 1 200 m. dzieci chłopcy.
  • 4 miejsce: Wiktor Balczus  K-1 2000 m. dzieci  chłopcy.
  •  5 miejsce: Aleksandra Ligocka K-1 500m. juniorek młodszych.
  • 4 miejsce: Aleksandra Ligocka K – 1 1000m.  juniorek młodszych.
  • 5 miejsce: Kacper Knieć K-1 500 m.  juniorów młodszych.
  • 5 miejsce: Kacper Knieć K-1 1000 m. juniorów młodszych.
  • 5 miejsce:  Grzegorz Kopyl K-1 200 m. młodzików.
  •  4 miejsce: Dawid Gieroba K-1 200 m. dzieci chłopców.
  • 6 miejsce:   Michał Zieliński K-1 200 m dzieci chłopców.

   

  Sztum

  18-20.06 w Sztumie rozgrywane były XXXIV Długodystansowe Mistrzostwa Polski. W zawodach uczestniczyło około 700 zawodniczek i zawodników z 63 klubów. Regaty rozgrywane były w kategoriach dzieci, młodzików, juniorów młodszych, juniorów, seniorów oraz kategorii masters w różnych przedziałach wiekowych. Zawodnicy rywalizowali na dystansach 10 000, 5000, 3000 i 2000 m w zależności od kategorii wiekowej. W reprezentacji naszej szkoły wystąpili: Kacper Knieć - junior młodszy, Wiktor Balczus – młodzik, Dawid Gieroba – dzieci, Michał Zieliński – dzieci.

  Kacper Knieć startujący w K-1 10 000m juniorów młodszych był dwudziesty pierwszy. Startujący w kategorii młodzików Wiktor Balczus zajął również dwudziestą pierwszą lokatę na dystansie K-1 5000m. W kategorii dzieci na dystansie K-1 2000m Dawid Gieroba był szósty a Michał Zieliński ósmy.

   

  Tychy

  2 czerwca wzięliśmy udział  w regatach kajakowych „ Dzień Dziecka” o Puchar Dyrektora MOSiR w Tychach. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z klubów: WKS KK., MOSM TYCHY, UKS OLIMPIJCZYK, UKS 4 KATOWICE, MKS MOS WROCŁAW, MKS CZECHOWICE – DZIDZICE, LTK FALA LUBLIN. Szkołę reprezentowali: Wiktor Balczus, Dawid Gieroba, Michał Zieliński, Heorhii Kopyl, Wiktoria Flor, Nikodem Balczus, Dominik Moszczyński.

  Sukcesy:

  • 1 miejsce: Dawid Gieroba MK- 1 300m. dzieci chłopcy rocznik 06.
  • 1 miejsce: Michał Zieliński  MK - 1 300m. dzieci chłopcy rocznik 07.
  • 4 miejsce: Wiktor Balczus  K-1 300m. młodzik.
  • 4 miejsce: Balczus Nikodem MK- 1 300m. dzieci chłopcy rocznik 07
  • 5 miejsce: Heorhii Kopyl  K-1 300m. młodzik.
  • 5 miejsce: Dawid Gieroba, Michał Zieliński K2 600 m dzieci chłopcy.
  • 7 miejsce: Wiktoria Flor K1 300m. młodziczek
  • 6 miejsce: Wiktor Balczus, Heorhii Kopyl  K2 600 m. młodzik
  • 8 miejsce: Dominik Moszczyński K1 300m. młodzików.

   

  Przed nami Międzynarodowe Regaty o Puchar Lubelskiego Koziołka ( 16 czerwiec) oraz Otwarte Regaty Miasta Sieradza w Kajakarstwie Klasycznym ( 30 czerwiec).

  Sukcesy kajakarzy - Obrazek 2

  Sukcesy kajakarzy - Obrazek 3 Sukcesy kajakarzy - Obrazek 4 Sukcesy kajakarzy - Obrazek 5 Sukcesy kajakarzy - Obrazek 6 Sukcesy kajakarzy - Obrazek 7 

 • SZKOŁA NIEPODLEGŁEJ

  Szkoła Podstawowa nr 39 im. Szarych Szeregów w Lublinie

  SZKOŁA NIEPODLEGŁEJ - Obrazek 125 maja 2018 roku w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 39 im. Szarych Szeregów w Lublinie, w biało-czerwonych koszulkach, wykonali wokół szkoły poloneza. Taniec zakończył się utworzeniem przez uczestników żywej flagi Polski w konturach mapy naszego kraju.  Kolejnym punktem programu był festiwal piosenki patriotycznej, podczas którego każda klasa wraz z wychowawcą zaprezentowała wybrany utwór. Wśród wykonywanych piosenek nie zabrakło takich tytułów jak: „Wojenko, wojenko”, „Przybyli ułani” czy „My Pierwsza Brygada”.

  Wspólne wykonanie poloneza oraz festiwal piosenki patriotycznej, to jedne z piętnastu zaplanowanych przez szkołę działań, których celem jest wzmacnianie u uczniów poczucia tożsamości narodowej oraz kształtowanie postaw patriotycznych. W placówce zorganizowano dotąd akcję wspólnego czytania fragmentów „Pana Tadeusza” oraz przegląd filmów o tematyce patriotycznej. W najbliższym czasie szkoła planuje zorganizowanie gry miejskiej „Kryptonim – Niepodległość”, podczas której uczniowie przemierzając ulice pierwszej stolicy wolnej Polski, poznają historię związaną z kształtowaniem się Niepodległej.

  Artykuł na stronie Lublin112.pl

  Polonez                  Festiwal Piosenki Patriotycznej

 • BEZPIECZNA SZKOŁA

  Nasza szkoła otrzymała tytuł BEZPIECZNA SZKOŁA.

  Od 30 października 2017 r do 30 kwietnia 2018 r. został przeprowadzony Ogólnopolski Konkurs „Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń”. Nasza szkoła wykonała 10 zadań przewidzianych regulaminem konkursu. Celem przystąpienia do konkursu była chęć spopularyzowania wśród uczniów podstawowych zasad funkcjonowania państwa prawnego i społeczeństwa obywatelskiego, w tym norm współżycia, poszanowania praw jednostki w tym ucznia-obywatela, przeciwdziałania patologiom, tolerancji wobec ludzi o odmiennej kulturze, rasie, obyczajach, solidaryzmu społecznego. Równocześnie konkurs miał służyć podniesieniu poziomu bezpieczeństwa szkół i uczniów. Każdy z poszczególnych konkursów wniósł dla uczniów sporą dawkę wiedzy oraz umiejętności.

  Sprawozdanie z działań

  BEZPIECZNA SZKOŁA - Obrazek 1

 • ZIELONA SZKOŁA

  ZIELONA SZKOŁA - Obrazek 1

  W dniach 13 – 19 maja ponad stu uczniów  naszej szkoły wraz z opiekunami wyjechało na  Zieloną Szkolę  do  ośrodka Baltic Sport w Chłapowie.

  Od dnia przyjazdu aż do końca pobytu cieszyliśmy się piękną pogodą, więc spędzaliśmy dużo czasu na plaży – niektórzy opalali się bądź budowali zamki z piasku, inni grali w piłkę lub spacerowali.

  Jedną z pierwszych atrakcji Zielonej Szkoły była wycieczka po Półwyspie Helskim, podczas której odwiedziliśmy Chałupy i Jastarnię. Najwięcej wrażeń dostarczył pobyt  na campingu Małe Morze w Chałupach w szkółce „Board&Kite”. Mieliśmy możliwość kąpieli w ciepłej (i płytkiej!) wodzie Zatoki Puckiej, pływania na desce do board surfingu, najodważniejsi próbowali swoich sił w kite surfingu. Życzliwość właścicieli  i profesjonalizm (oraz wyrozumiałość) instruktorów spowodowały, że miejsce to z pewnością zapamiętamy na długo i chętnie tam jeszcze kiedyś wrócimy.

  Kolejną atrakcją był Ocean Park we Władysławowie, w którym mogliśmy okazję poczuć się jak na dnie oceanu, spacerować tuż obok rekinów, orek i wielorybów. W Ocean Parku nie tylko obejrzeliśmy zwierzęta morskie wykonane w skali 1:1, ale również dowiedzieliśmy  się wielu ciekawych rzeczy o ich podwodnym życiu.

  Trzeci dzień Zielonej Szkoły rozpoczęliśmy wyjazdem na Hel zwany "początkiem Polski”. Podziwialiśmy piękną plażę od strony Zatoki i  wyjątkowe uzupełnienie wizytówki Helu, jakim jest port z  przystanią. Po odwiedzeniu fokarium popłynęliśmy w rejs do Gdyni. Już w porcie powitały nas Dar Pomorza i okręt ORP Błyskawica, widzieliśmy również najbardziej popularne miejsce odwiedzane  przez turystów -  Skwer Kościuszki.

  Kolejnym etapem naszej wędrówki był jeden z najsłynniejszych kurortów na polskim wybrzeżu - Sopot. Cześć z nas udała się na molo, a inni woleli spacerować po Placu Zdrojowym oraz po głównej ulicy Sopotu zwanej "Monciakiem". Podziwialiśmy usytuowane wzdłuż niej stylowe secesyjne kamienice, znaleźliśmy również Krzywy Domek -  jeden z najczęściej  fotografowanych obiektów w Sopocie.  Nie zabrakło również czasu na gofry z bitą śmietaną i owocami oraz zakup pamiątek.  Po powrocie do ośrodka Baltic Sport czekało na nas ognisko przygotowane przez animatora.

  Naszą wędrówkę po Trójmieście kontynuowaliśmy podczas kolejnego dnia na Zielonej Szkole - odwiedziliśmy wraz z przewodnikiem Gdańsk. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Zielonej Bramy i spaceru Długim Pobrzeżem, podczas którego nasz wzrok przyciągnęła charakterystyczna sylwetka Żurawia - najstarszego zachowanego dźwigu portowego w Europie.  Podziwialiśmy przepięknie odrestaurowane kamieniczki, Złotą Bramę, Ratusz, Bazylikę Mariacką i Długi Targ. Spotkaliśmy również pana mórz i oceanów - Neptuna, który króluje przed Dworem Artusa i stał się już symbolem Gdańska. Kolejnym etapem zwiedzania było miejsce rozpoczęcia II wojny światowej - Westerplatte. Podeszliśmy pod charakterystyczny pomnik Obrońców Wybrzeża, cmentarz poległych polskich żołnierzy, Wartownię nr 1 oraz ruiny innych zabudowań.

  Ostatni dzień pobytu na Zielonej Szkole spędziliśmy we Władysławowie. Podzieleni na grupy rozwiązywaliśmy zadania z karty pracy. Wyposażeni w mapki musieliśmy zlokalizować najbardziej znane atrakcje turystyczne, takie jak Dom Rybaka, Hallerówka czy Aleja Gwiazd Sportu. Wieczorem bawiliśmy się wspólnie na dyskotece.

  W drodze powrotnej zwiedziliśmy zamek krzyżacki w Malborku, w którego majestatycznych murach czuć było powiew historii...

  Pobyt na Zielonej Szkole dostarczył wielu nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć. Był udaną lekcją samodzielności i współpracy. Czas minął bardzo szybko i żal było wracać do szkolnych obowiązków. Chociaż do wakacji jeszcze kilka tygodni, uczestnicy Zielonej Szkoły mieli już okazję poczuć ich smak...

  GALERIA

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 39 im. Szarych Szeregów
  Ul. Krężnicka 156
  Lublin 20-518
  poczta@sp39.lublin.eu
  NIP 946 181 32 14
  REGON 000767397
 • +48 (81) 750-09-23

Galeria zdjęć