Menu Główne

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 •  

  UROCZYSTE ŚWIĘTOWANIE STULECIA

   ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

  Polsko! Nie jesteś ty już niewolnicą!

  Łańcuch twych kajdan stał się tym łańcuchem,

  na którym z lochu, co był twą stolicą

  lat sto, swym własnym dźwignęłaś się duchem.

   

  Żadne Cię miana nad to nie zaszczycą

  Co być nie mogło przez wiek Twą ozdobą

  Polsko! Nie jesteś Ty już niewolnicą,

  Lecz czymś największym czym być można – sobą.

   - Obrazek 1

              09. 11.2018 roku w naszej szkole był dniem szczególnym. Chcieliśmy uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, więc cała społeczność szkolna przygotowała kokardy narodowe, a także stroje biało-czerwone, aby utworzyć „żywą” flagę Polski.

              Przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyło około 20 tysięcy szkół w całej Polsce. Równo o 11.11 został odśpiewany „Mazurek Dąbrowskiego” (4 strofy). Godzina tego wzniosłego wydarzenia ma charakter historyczny, ponieważ dokładnie o 11.11 wrócił do Warszawy z wiezienia w Magdeburgu Marszałek Józef Piłsudski.

              Klasa III A gimnazjum przygotowała część artystyczną „W drodze do Niepodległej- 11 Listopada”, podczas której powróciliśmy do czasów niewoli narodowej, a także mogliśmy prześledzić historię odzyskania niepodległości, na podstawie dokumentów historycznych, poezji i pieśni żołnierskich. Cała społeczność szkolna włączyła się do części artystycznej poprzez śpiew, czym potwierdziła głębokie uczucia patriotyczne.

              Pragniemy szczególnie podziękować naszym Patronom- bohaterom Lubelskiego Oddziału Szarych Szeregów, którzy byli z nami w tak szczególnym dniu. Dzięki temu kilka pokoleń Polaków zostało połączonych duchowym przeżyciem tak niezwykłej chwili.

              Wspólnota emocjonalnego doświadczenia dała nam możliwość odczucia tożsamości narodowej i umocniła nasze więzi z Ojczyzną. Ten dzień pozostanie na zawsze w naszej pamięci.

  GALERIA

 • BIEGAM DLA NIEPODLEGŁEJ

  BIEGAM DLA NIEPODLEGŁEJ - Obrazek 1Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.
  Aby uczcić  jego 100  rocznicę,  8 listopada 2018 roku zorganizowaliśmy  w naszej szkole akcję pt: BIEGAM DLA NIEPODLEGŁEJ,  która z pewnością na długo zapadnie  w pamięci naszych uczniów.
  Uczniowie wszystkich klas wzięli udział  w biegu sztafetowym, przekazując sobie z dumą po przebytym dystansie Flagę Narodową. Całemu zdarzeniu towarzyszyło też promowanie  zdrowego stylu życia.  W atmosferze radości, wszyscy uczniowie i wychowawcy szkoły, uczciliśmy tak bardzo ważne dla nas narodowe święto.

  GALERIA

 • 26 października 2018r. – „Małe Bakcynalia”

  26 października 2018r. – „Małe Bakcynalia” - Obrazek 1

  „Bakcynalia” to jeden z legendarnych festiwali piosenki studenckiej, poetyckiej i turystycznej. Organizatorem festiwalu od wielu lat jest Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”. W tym roku w ramach „Bakcynaliów” w Przeglądzie Piosenki Turystycznej dla dzieci i młodzieży szkolnej „Małe Bakcynalia 2018”, wzięły udział zuchy z 18 Lubelskiej Gromady Zuchowej „Kamyki”. Zuchy zaprezentowały dwie piosenki – turystyczną „Bieszczadzki trakt” i  żeglarską „Hej ho żagle staw”. Małym artystom na gitarze akompaniował zaprzyjaźniony z gromadą druh Tomasz Wieczorek, który wspólnie z druhną Ulą Nowakowską przygotowywał „Kamyki” do konkursowego debiutu. Powołane przez organizatora Jury zadecydowało o przyznaniu „Kamykom” II miejsca w kategorii „zespół”. Gratulujemy!

   

   

   

   

  26 października 2018r. – „Małe Bakcynalia” - Obrazek 2 26 października 2018r. – „Małe Bakcynalia” - Obrazek 3 26 października 2018r. – „Małe Bakcynalia” - Obrazek 4 26 października 2018r. – „Małe Bakcynalia” - Obrazek 5 26 października 2018r. – „Małe Bakcynalia” - Obrazek 6

  GALERIA

 • 24.10.2018r. MKS Perła Lublin - KPR Kobierzyce

  24.10.2018r. MKS Perła Lublin - KPR Kobierzyce - Obrazek 124 października szczypiornistki MKS Perła Lublin przystąpiły do starcia 8. kolejki sezonu 2018/19 PGNiG Superligi z KPR Gminy Kobierzyce.

  Dobrze dysponowany w obecnych rozgrywkach zespół przyjezdnych chciał tego dnia sprawić w hali Globus niespodziankę.Od początku spotkania ekipa gości starała się napsuć krwi naszej drużynie. Podopieczne trener Edyty Majdzińskiej długimi fragmentami robiły to dość skutecznie. Po 10 minutach gry mieliśmy remis 4:4, a po kwadransie zawodów mistrzynie Polski prowadziły tylko jedną bramką. Później jednak biało-zielone odskoczyły nieco rywalkom i po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat 14:10 na korzyść gospodyń.

  Po zmianie stron drużyna z województwa dolnośląskiego szybko zbliżyła się bramkowo do lublinianek. Po 10 minutach drugiej odsłony MKS Perła miał przewagę dwóch trafień. W kolejnych fragmentach spotkania KPR wciąż konsekwentnie trzymał się swojej taktyki i pozostawał w kontakcie z biało-zielonymi. Wynik długo był sprawą otwartą i podopieczne trenera Roberta Lisa miały co prawda swoje problemy w ofensywie, ale ostatecznie po końcowej syrenie mogły się cieszyć ze zwycięstwa 27:23.

  GALERIA

 • KRYPTONIM – NIEPODLEGŁOŚĆ

  Gra zorganizowana w Szkole Podstawowej nr 39 im. Szarych Szeregów
  w Lublinie z okazji 100-lecia niepodleg
  łości

  KRYPTONIM – NIEPODLEGŁOŚĆ - Obrazek 1

  Dnia 22 października 2018 roku uczniowie klas 4-7 wraz z wychowawcami i nauczycielami udali się na grę terenową „Kryptonim – Niepodległość”. Głównym celem gry było uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz tworzenie pamięci historycznej w oparciu o ważne wydarzenia z historii Lublina i Polski.

  Przed rozpoczęciem gry uczniowie zebrali się przed pomnikiem „Szare Szeregi są wśród nas” i otrzymali koperty z zadaniami oraz karty do opracowania. Każda klasa miała do przebycia inną trasę oraz do wykonania od 10 do 15 zadań.

  W pierwszym zadaniu uczestnicy dowiedzieli się, czym dla napotkanych osób jest niepodległość.  Kolejne zadania polegały na ułożeniu z puzzli fotografii starego Lublina i odnalezieniu tego miejsca, ułożeniu województw na mapie Polski i odczytaniu z niej informacji do kolejnego zadania, rozwiązaniu sudoku, w którym ukryta została ważna data dla naszego miasta, rozwiązaniu szyfru wskazującego miejsce kolejnego postoju, ułożeniu z rozsypanki tekstu pieśni patriotycznej i zaśpiewaniu jej w wybranym miejscu oraz zaszyfrowaniu odpowiedzi do zadania.

  Miejsca, które zostały wybrane do gry odegrały znaczącą rolę w historii miasta i miały istotny wpływ na kształtowanie się wolnej Polski. Każde odwiedzane przez klasę miejsce zostało opisane w materiałach przekazanych uczestnikom. Na podstawie opisów oraz zebranych informacji z różnych źródeł, uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania dotyczące budowli, pomników, tablic i wydarzeń. Wszyscy mieli okazję poznać często jeszcze nieznane informacje o historii sprzed 100 lat.

  GALERIE:

  4a

  4b

  5a

  5b

  6a

  6b

  7a

 • Spotkanie zuchów z druhem Zdzisławem Łozińskim

  Spotkanie zuchów z druhem Zdzisławem Łozińskim - Obrazek 1

  Dnia 22 października zuchy z 18 Lubelskiej Gromady Zuchowej Kamyki oraz uczniowie klas drugich spotkali się z druhem Zdzisławem Łozińskim.  Zuchy powitały druha kwiatami i piosenką : „ Na powitanie…”. Opowieści druha Zdzisława Łozińskiego o czasach wojny i okupacji przeplatane były piosenkami harcerskimi w wykonaniu naszych zuchów i pana Tomasza Wieczorka. Druh Zdzisław Łoziński wspominał niedawno zmarłego druha Józefa Sadurskiego ps. „ Czarny”. Zuchy wspólnie z druhem Zdzisławem Łozińskim i druhną Ulą Nowakowską złożyli kamienie pamięci  i zapalili znicze przy pomniku „ Szare Szeregi są wśród nas”.

  W spotkaniu ze względów zdrowotnych nie mogła uczestniczyć druhna Maria Pietraszewska. Serdecznie ją pozdrawiamy i z niecierpliwością czekamy na jej opowieści o nieznanych mam jeszcze bohaterach: Henryku Ślusarskim ps. „Strug” , Bronisławie Ślusarskim ps. „Zbyszek”  i Tadeuszu Ślusarskim ps. „Bolek”.

  GALERIA

 • Integracja społeczności szkolnej w Malibu

  Integracja społeczności szkolnej w Malibu - Obrazek 1Polska złota jesień pozwoliła na zorganizowanie w plenerze spotkania integracyjnego naszej społeczności szkolnej. Dnia 12 października, do malowniczo położonego  Ośrodka rekreacyjno wypoczynkowego  Malibu w Krężnicy Jarej,  uczniowie klas 1-3 przyjechali autokarami, zaś starsi uczniowie pod opieką nauczycieli  dotarli  rowerami lub przyszli pieszo. Wszystkich uczniów i nauczycieli powitał właściciel ośrodka – pan Stefan Odój, który życzył  dobrej zabawy, niezapomnianych wrażeń, o czym miał przypominać  pamiątkowy słonik ,którym obdarował wszystkich uczestników spotkania integracyjnego. Pamiętał również o zbliżającym się Święcie Edukacji Narodowej i z tej okazji złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom. W tym miejscu również Pani Dyrektor Grażyna Daniewska podziękowała nauczycielom za zaangażowanie, kreatywność  i wyróżniła  część grona pedagogicznegoNagrodą dyrektora.

  W trakcie czterogodzinnego spotkania wszyscy bawili się wyśmienicie. Uczniowie klas 1-3 zwiedzali mini zoo, płukali złoto i poszukiwali skarbów, pływali gondolą . Dużą popularnością cieszyły się też przejażdżki quadem. Ponadto dzieci mogły  bawić się na dmuchanym sprzęcie rekreacyjnym i sportowym: dmuchanym zamku, zjeżdżalni , trampolinie. Wśród starszych uczniów największym powodzeniem cieszył się zjazd tyrolką, rejs gondolą oraz strzelanie z łuku. Uczniowie mogli również rozgrywać mecze piłki plażowej i grać w piłkę nożną.

  Organizatorzy imprezy zadbali także o zaplecze gastronomiczne. Każdy mógł poczęstować się kiełbaską z grilla, pieczonym w popiele ziemniakiem czy napić się gorącej herbaty.

   

  GALERIA

 • Regaty kajakowe w Tarnobrzegu

  Regaty kajakowe w Tarnobrzegu - Obrazek 1W pierwszą sobotę października na jeziorze Tarnobrzeskim odbyły się coroczne Regaty Kajakowe o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla. Były to już piąta edycja tych zawodów. Jak zawsze regaty odbywały się przy pięknej pogodzie. Zawodnicy startowali w kategoriach: dzieci, młodzików, juniorów młodszych, juniorów w konkurencjach K-1, K-2 na dystansach 200, 500 i 2000 m. Rozegrano również wyścig dla mastersów w K-1 na dystansie 200 m. Regaty te kończyły sezon startowy w Lubelsko Podkarpackim Związku Kajakowym.

   

  Spośród  zawodników naszej szkoły, miejsca na podium wywalczyli:

  • Juniorzy młodsi
   Ernest Paluch: K-1 200 i 500m -  2 miejsce
  • Dzieci chłopcy (rocznik 2006/2007)
   - Dawid Gieroba: K-1 200m -  1 miejsce
   - Michał Zieliński: K-1 200m -  3miejsce
   - Dawid Gieroba -Kacper Szulc: K-2 200m -  3 miejsce
  • Dzieci chłopcy (rocznik 2008 i młodsi)
   Szymon Szulc: K-1 200m -  2 miejsce

   

  W punktacji klubowej zajęliśmy trzecie miejsce. Zwyciężyła drużyna gospodarzy KK JEZIORO Tarnobrzeg przed ENERGETYKIEM Gryfino. Gospodarze jak zawsze sprawili, że regaty stały na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym.

  GALERIA

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej - Obrazek 1

  W roku szkolnym 2018/2019 Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej obchodzony był nieco wcześniej. Z tej okazji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego składali życzenia i częstowali słodkimi wypiekami wszystkich pracowników szkoły. Dodatkowo, każdy pracownik otrzymał samodzielnie napisane i własnoręcznie wykonane życzenia.

  Dyrekcji, wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy opiekuńczej, wychowawczej i dydaktycznej.

  GALERIA

   

 • Spotkanie warsztatowe Samorządu Uczniowskiego

  Spotkanie warsztatowe Samorządu Uczniowskiego - Obrazek 14 października 2018 roku odbyło się zebranie Samorządu Uczniowskiego z Panią Dyrektor i Opiekunem Samorządu. Calem spotkania było zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań uczniów naszej szkoły oraz opracowanie propozycji uczniów dotyczących planu pracy Samorządu.

  GALERIA

 • NIECH ORZEŁ WZLECI WYSOKO!

  NIECH ORZEŁ WZLECI WYSOKO! - Obrazek 1Wizualna animacja społeczności lubelskich szkół

  27 września 2018r. zuchy z klasy 2 a reprezentowały naszą szkołę w wizualizacji orła białego na Placu Teatralnym w Lublinie. W przedsięwzięciu wpisującym się lubelskie obchody 100 – lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, wzięły udział liczne delegacje samorządów uczniowskich z lubelskich szkół.

  GALERIA

 • APEL SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  APEL SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO - Obrazek 1Dnia 3października 2018 roku odbył się apel, podczas którego Pan Piotr Bataszow, ponownie wybrany na Opiekuna Samorządu Uczniowskiego, przedstawił uczniom Szkoły Podstawowej nr 39 im. Szarych Szeregów w Lublinie Radną Młodzieżowej Rady Miasta Lublin oraz Zarząd Samorządu Uczniowskiego. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która omówiła zasady jakimi kierować powinni się przedstawiciele samorządów klasowych oraz wszyscy uczniowie naszej szkoły.

  Podczas apelu przedstawiony został również ogólny plan działań samorządu uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019.  Pan Bataszow zwrócił się także do uczniów całej Szkoły z prośbą o aktywne uczestnictwo w pracach SU oraz wykazywanie własnych inicjatywy w działaniu na rzecz szkoły.

  GALERIA

 • Droga do Niepodległości

  Droga do Niepodległości - Obrazek 1Z inicjatywy Społeczności Szkoły Podstawowej  nr 39 im. Szarych Szeregów w Lublinie, Rady Dzielnicy Zemborzyce oraz Radnego Rady Miasta Lublin dr Leszka Daniewskiego 30 IX 2018 w promieniach jesiennego słońca , wśród licznie zgromadzonej publiczności- dzieci, rodziców, dziadków i mieszkańców dzielnicy, odbył się na terenie naszej szkoły Festyn Dzielnicy Zemborzyce „Droga do Niepodległości”.

              Pani dyrektor Grażyna Daniewska zaprosiła przybyłych gości do wysłuchania programu artystycznego w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Podkreśliła patriotyczny charakter przedstawienia i opowiedziała o działaniach podjętych w szkole, w związk ze STULECIEM ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI.  Uczniowie poszczególnych klas wcielili się w rolę historycznych postaci, przedstawiając  najważniejsze fakty z historii Polski. Odgrywanym scenkom towarzyszyło wspólne wykonanie pieśni i piosenek patriotycznych. Dopełnieniem całości  był koncert piosenki harcerskiej w wykonaniu gromady zuchowej „Kamyki”, który został nagrodzony licznymi brawami zgromadzonych.

  Po programie artystycznym pani dyrektor Grażyna Daniewska zaprosiła na scenę Przewodniczącą Rady Rodziców p. Annę Gwiazda- Krzewińską, przewodniczącego Rady Dzielnicy Zemborzyce p. Sławomira Polaczuka oraz Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Mateusza Wójcika celem podziękowania rodzicom, radnym dzielnicy  oraz uczniom i nauczycielom  za pomoc w zorganizowaniu festynu.

              Następnie  radny Rady Miasta Lublin dr Leszek Daniewski  powitał przybyłego Prezydenta Miasta  Lublin dr Krzysztofa Żuka  i nastąpiło wręczenie medalu prezydenta zasłużonym   rolnikom dzielnicy  Abramowice, Głusk, Zemborzyce. Pan prezydent podkreślił, że jest to inicjatywa radnego dr Leszka Daniewskiego. W imieniu odznaczonych rolników za wyróżnienie podziękował p. Zbigniew Krzewiński.

   Szczególnym wyróżnieniem została uhonorowana dyrektor szkoły p.  Grażyna Daniewska, której p. prezydent w uznaniu dla  pracy wręczył medal 700-lecia miasta Lublin.

  Po części oficjalnej wszyscy goście zostali zaproszeni do wysłuchania koncertu Piotra Selima oraz  do udziału w „Biesiadzie  Zemborzyckiej”, którą poprowadził DJ Dominik Berwertz. W tym czasie uczniowie korzystali z dmuchanego placu zabaw, który cieszył się największym zainteresowaniem oraz licznych  kawiarenek przygotowanych przez rodziców.

  Festyn Dzielnicy Zemborzyce „Droga do Niepodległości” przebiegał początkowo w podniosłej atmosferze, natomiast po części oficjalnej, wszyscy z uwagą słuchali pięknych piosenek Piotra Selima, korzystali z kawiarenek i  wielu innych atrakcji oraz świetnie bawili się.

  GALERIA

 • Wybory samorządowe

  Wybory samorządowe - Obrazek 128 września 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 39 im. Szarych Szeregów odbyły się wybory podczas, których uczniowie dokonali wyboru Zarządu Samorządu Uczniowskiego, Opiekuna Samorządu Uczniowskiego i Rzecznika Praw Ucznia.  Dodatkowo uczniowie klas trzecich gimnazjum wybierali swojego przedstawiciela do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin.

  Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie klas 4 – 8 SP i 3 gimnazjum. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja wyborcza, a po ich zakończeniu dokonała ona obliczenia głosów.

  WYNIKI WYBORÓW DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  Do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 39 im. Szarych Szeregów w Lublinie wybrani zostali:

  1.  Przewodniczący – Mateusz Wójcik – uczeń klasy 3B gimnazjum

   2. Zastępca przewodniczącego – Łukasz Zięba – uczeń klasy 8b szkoły podstawowej

  3. Sekretarz – Joanna Korkosz – uczennica klasy 8a szkoły podstawowej

  4.Członek – Krzysztof Lizak - uczeń klasy 5b szkoły podstawowej

  5. Członek – Kaja Możdzeń – uczennica klasy 6b szkoły podstawowej

  Liczba uprawnionych do głosowania:  254

  Liczba oddanych głosów: 228

  Liczba głosów ważnych: 224

  Liczba głosów nieważnych: 4

   

  WYNIKI WYBORÓW DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA LUBLIN

  Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin wygrała:

  Oliwia Dadej - uczennica klasy 3B gimnazjum

  Liczba uprawnionych do głosowania: 52

  Liczba oddanych głosów: 44

  Liczba głosów ważnych: 44

  Liczba głosów nieważnych: 0

   

  OPIEKUNEM SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO ZOSTAŁ:

  PAN  PIOTR BATASZOW

  RZECZNIKIEM PRAW UCZNIA ZOSTAŁA:

  PANI ANNA KRAWCZYK

   

   WSZYSTKIM ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!!!

  GALERIA

 • Kampania wyborcza

  19 września 2018 roku w naszej szkole rozpoczęła się kampania wyborcza do Zarządu Samorządu Uczniowskiego, Młodzieżowej Rady Miasta Lublin oraz na Opiekuna Samorządu Uczniowskiego i Rzecznika Praw Ucznia. Kampania trwała do 27 września. W trakcie jej trwania kandydaci prezentowali swoje postulaty wyborcze za pośrednictwem plakatów rozwieszonych na pierwszym piętrze.

 • REGATY KAJAKOWE W KOVLU

  Ostatni weekend tegorocznego lata spędziliśmy w mieście Kovel/Ukraina/, biorąc udział w XXXIV Międzynarodowych Regatatach ДЕНЬ МАШИНОБУДІВНИКА. Start w tych regatach był sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Maratonie, które odbędą się na rzece Warta w Gorzowie Wielkopolskim. W zawodach startowało 250 zawodniczek i zawodników z Klubów Ukraińskich, reprezentanci Białorusi oraz nasza ekipa, w której składzie znaleźli się nasi uczniowie: Grzegorz Kopyl oraz Ernest Paluch. W pierwszym dniu regat rozgrywane były wyścigi na dystansie 500 m.  Ernest Paluch uzyskał awans do finału A w którym zajął 9 miejsce. 

   W drugim dniu rywalizacja odbywała się na dystansach: młodzicy 2000 m, juniorzy młodsi, juniorzy oraz młodzieżowcy 3000 m. Ernest był dziesiąty, to samo miejsce wywalczył w młodzikach Grzegorz Kopyl. W najbliższą sobotę i niedzielę walczyć będziemy w Gorzowie Wielkopolskim podczas Mistrzostw Polski w Maratonie.

  REGATY KAJAKOWE W KOVLU - Obrazek 1

 • LUBLIN – LUBELSZCZYZNA. DROGI  DO  NIEPODLEGŁOŚCI

  LUBLIN – LUBELSZCZYZNA. DROGI  DO  NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 1Dnia 20 września 2018 roku, w ramach współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego, uczestniczyliśmy w wykładzie Stanisława Dąbrowskiego „Harcerskie drogi do Niepodległości na Lubelszczyźnie”. Druh Dąbrowski opowiadał, jak kształtowało się harcerstwo w naszym regionie i jak wielkim patriotyzmem odznaczali się harcerze, którzy walczyli o wolność kraju.

  Obejrzeliśmy również ekspozycję „Niepodległość harcerstwem znaczona” przygotowaną ze zbiorów Muzeum Harcerstwa w Warszawie.

   

  GALERIA

 • Mecz MKS Perła Lublin - KPR Ruch Chorzów - 16.09.2018r.

  Mecz MKS Perła Lublin - KPR Ruch Chorzów - 16.09.2018r. - Obrazek 116.09.2018r. Klub Kibica SP 39  (uczniowie wraz z rodzicami) wyjechał na mecz piłki recznej, gdzie MKS Perła Lublin zrehabilitował się za ostatnią wpadkę w Elblągu i pewnie pokonał przed własną publicznością KPR Ruch Chorzów w meczu 3. kolejki sezonu 2018/19 PGNiG Superligi.

  Mecz od początku układał się po myśli gospodyń, które szybko wypracowały sobie komfortową przewagę bramkową i kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Dzięki temu do przerwy prowadziły różnicą ośmiu trafień. Mistrzynie Polski prezentowały dobrą skuteczność oraz świetnie broniły. Po zmianie stron, obraz gry nie uległ zmianie i biało-zielone w pewnym stylu przypieczętowały zwycięstwo, choć przyjezdne zdołały rzucić więcej bramek niż w pierwszej połowie. Nie miało to jednak większego znaczenia, ponieważ miejscowe były wyraźnie lepsze i w pełni zasłużyły na trzy punkty. Mecz zakończył się wynikiem: MKS Perła Lublin - KPR Ruch Chorzów 30:15 (14:6).  MVP wśród lublinianek została - Mia Moldrup.

  GALERIA

   

 • MAMY MISTRZA W BIEGU: 3 MILA PAMIĘCI OFIAR KOMUNIZMU!

  15 września w Lublinie odbył się bieg:  3  MILA PAMIĘCI OFIAR KOMUNIZMU, w którym  wystartował nasz uczeń Ignacy Japola z klasy 5b  zdobywając I miejsce w kategorii: mężczyźni klasa piąta.  O swoim sukcesie opowiedział w Panoramie Lubelskiej ( https://lublin.tvp.pl/39020125/15-wrzesnia-2018r-g1830)

  Zawody, upamiętniały  w sportowy sposób ofiary systemu komunistycznego. Skierowane były do uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VIII), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Lubelska Mila Pamięci to jedyny taki bieg w Polsce. Jest organizowany w Lublinie od 2016 r., w okolicach rocznicy 17 września 1939 r., czyli daty napaści ZSRR na Polskę podczas II wojny światowej. Zawodnicy, którzy wystartowali mieli do pokonania 1609 m. Trasa została wyznaczona na terenie parku Ludowego. Pomysłodawcą i organizatorem biegu była Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin”.

  Ignacy – GRATULUJEMY!!!

  MAMY MISTRZA W BIEGU: 3 MILA PAMIĘCI OFIAR KOMUNIZMU! - Obrazek 1

  MAMY MISTRZA W BIEGU: 3 MILA PAMIĘCI OFIAR KOMUNIZMU! - Obrazek 2

  MAMY MISTRZA W BIEGU: 3 MILA PAMIĘCI OFIAR KOMUNIZMU! - Obrazek 3

  MAMY MISTRZA W BIEGU: 3 MILA PAMIĘCI OFIAR KOMUNIZMU! - Obrazek 4

   

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 39 im. Szarych Szeregów
  Ul. Krężnicka 156
  Lublin 20-518
  poczta@sp39.lublin.eu
  NIP 946 181 32 14
  REGON 000767397
 • +48 (81) 750-09-23

Galeria zdjęć