TEMAT TYGODNIA

PRZYSZŁA DO NAS JESIEŃ

Ten tydzień obfitował w zabawy o tematyce jesiennej, poprzez które dzieci przyswajały  sobie wiadomości o rozpoczynającej się właśnie porze roku. Podczas spacerów obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie. Układały i rozwiązywały krzyżówki , rebusy o tematyce jesiennej. Poznawały wiersze, piosenki  o jesieni. Najwięcej radości sprawiło im wykonanie prac plastycznych, związanych z tematyką jesienną, którymi udekorowana została świetlica.

KULTURALNE ABC

Głównym celem zajęć było kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach , wyrabianie szacunku dla siebie i dla innych, wpajanie korzyści płynących z obcowania z kulturalnym człowiekiem.

Oto wypracowany wspólnie kodeks kulturalnego ucznia:

Kulturalny uczeń dba o czystość w szkole, szanuje pracę innych.

Kulturalny uczeń okazuje szacunek osobom starszym.

Kulturalny uczeń pomaga młodszym, daje dobry przykład innym.

Kulturalny uczeń zawsze używa zwrotów grzecznościowych: „ Proszę”’ „ Dziękuję”, „Przepraszam”.

Kulturalny uczeń szanuje własność swoją i cudzą.

Kulturalny uczeń jest zawsze czysto i schludnie ubrany.

Kulturalny uczeń w sposób spokojny przedstawia swoje racje.

ZAPAMIĘTAJ - GRZECZNOŚĆ NIC NIE KOSZTUJE!!

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Przewodnim tematem zajęć świetlicowych  było bezpieczeństwo na drodze. Wspólnie z dziećmi  omówiliśmy podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące na drodze, w tym prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, korzystania z chodnika czy pobocza. Ponadto, staraliśmy się uświadomić  dzieciom , jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe noszone na wierzchniej części odzieży, czy na plecaku. Utrwalaliśmy również numery alarmowe.

Dużo uwagi poświęciliśmy także na zapoznanie uczniów i utrwalenie zasad bezpiecznego zachowania się na placu zabaw.

WITAJ SZKOŁO! WITAJ ŚWIETLICO!

Po dwumiesięcznej przerwie serdecznie witamy wszystkich uczniów zapisanych do świetlicy. W szczególny sposób witamy uczniów klas pierwszych.  Życzymy Wam Pierwszaki dużo radości z codziennej podróży w cudowny świat nauki oraz wielu przyjaciół.

Dla wszystkich uczniów mamy takie życzenia:

Wytrwałości niech Wam nie brakuje,

Niech Was z daleka mijają dwóje,

niech Was jedynki nie spotykają,

a szóstki same się do Was pchają!

Szanujcie innych wzorem Patrona,

Niech złość – miłości w Was nie pokona,

Niech dobre słowo na ustach gości,

Niech Wam nie braknie nigdy radości!

poczta@zs8.lublin.eu