KLUB KIBICA

„ Cała szkoła kibicuje Mistrzyniom"

Od  22 września 2016 roku znaczna część  naszej aktywności skupiła się na udziale w  wojewódzkim konkursie sportowo – artystycznym „ Cała szkoła kibicuje Mistrzyniom" zorganizowanym przez MKS Lublin pod patronatem Pana Prezydenta dr Krzysztofa Żuka. Adresatem konkursu są dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzież gimnazjalna. Głównym zadaniem uczestników konkursu jest aktywne kibicowanie podczas meczów (1 obecny na meczu uczeń czy rodzic = 1 punkt) oraz odnalezienie pytania i wykazanie się wiedzą  na temat  meczu który się odbył. Dodatkowo każda ze szkół uczestniczących w konkursie ma za zadanie wykonie maskotki MKS i dostarczenie jej do organizatorów konkursu.

REGULAMIN KONKURSU

Głównym celem niniejszego przedsięwzięcia jest rozwijanie wrażliwości i empatii sportowej, zasad fair play oraz zainspirowanie młodzieży do aktywnego uczestnictwa w życiu sportowym miasta  Lublina. Konkurs odbywa się w terminie 17.09. 2016 r.  - 30.04.2017r.

Konkurs ten jest dobrym sposobem zaprezentowania szkoły na arenie nie tylko lubelskiej ale  i ogólnopolskiej podczas transmisji telewizyjnych. Przedsięwzięcie to jest także przykładem  współpracy, integracji i zdrowej sportowej rywalizacji młodzieży.

Celem konkursu jest przede wszystkim:

• Popularyzowanie wśród młodzieży piłki ręcznej.
  • Rozwijanie wrażliwości i empatii sportowej oraz zasad fair play.
  • Kształtowanie postaw prozdrowotnych wśród dzieci i młodzieży.
  • Kreowanie aktywnego spędzania wolnego czasu przez całą rodzinę.
  • Integracja środowiska na rzecz sportu.
  • Promocja szkoły.

poczta@zs8.lublin.eu