TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ KLAS 4-6

Dnia 27 marca 2017r. po raz kolejny spotkaliśmy się, aby tym razem  rozegrać  turniej piłki nożnej dziewcząt i chłopców klas  IV-VI Szkoły Podstawowej.
Promując zdrowy tryb życia i aktywne spędzanie czasu pokazaliście nam również jak potraficie ze sobą współpracować. Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom, a szczególnie naszym dzielnym dziewczynkom, które do turnieju podeszły  z ogromnym zaangażowaniem.

TURNIEJ KOSZYKÓWKI KLAS 4-6

16 lutego 2017 roku, odbył się turniej koszykówki dla uczniów szkoły podstawowej  klas 4-6  w ramach konkursu o tytuł „Klasy mistrzostwa sportowego”. Rozgrywki porzedziło losowanie  par do pierwszego etapu turnieju, który przeprowadzony był systemem pucharowym. Kapitanowie klas tak oto losowali:

4a – wolny los

4b – 5a

6a – 6b.

Zwycięzcy,  klasa 5a i 6a oraz 4a grali następnie systemem „każdy z każdym”. Wszyscy zawodnicy dawali z siebie wszystkoz zachowaniem  zasady „fair play”.  Po  bardzo zaciętych i emocjonujących meczach wyłonino zwycięzców. Oto wyniki rywalizacji:

-  I  miejsce - klasa 6a,

- II  miejsce  - klasa 4a,

- III  miejsce  - klasa 5a.

Królem strzelców turnieju została Maja Możdżeń trafiając do kosza 7 razy, natomiast wsród chłopców Milosz Łopuszyński  - 3 trafienia.

ZAKOŃCZENIE SEMESTRU NA SPORTOWO

13 stycznia 2017 roku, korzystając z zimowej aury, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wraz z wychowawcami i nauczycielami zakończyli I semestr nauki. Uczniowie poszczególnych klas zmierzyli się w konkurencjach takich jak: „ Drużynowe biegi narciarskie”, „Saneczkarski tor przeszkód”, „Bobsleje”, „Slalom na workach”, „Ratownicy górscy” i wiele innych.  Zimowe szaleństwo, zorganizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego przysporzyło wszystkim wiele radości. Po zakończonej zabawie na uczestników śnieżnych rozgrywek czekał gorący napój.

TURNIEJ SIATKÓWKI I RINGO

Zgodnie z oczekiwaniami uczniów  rozpoczęły się  między - klasowe rozgrywki sportowe, które będą trwały przez cały rok szkolny. Klasy walczą o tytuł Klasy Mistrzostwa Sportowego. 8 grudnia  uczniowie gimnazjum rozegrali turniej siatkówki, natomiast uczniowie szkoły podstawowej – turniej ringo. Pojedynki prowadzone były systemem pucharowym. Na dwa dni przed rozgrywkami odbyło się losowanie drużyn, w wyniku którego rozegrano następujące spotkania:

Szkoła podstawowa – eliminacje:

4a – 4b ( 14 : 25)

6a – 6b ( 25 : 15)

5a  w wyniku losowania automatycznie przeszła do półfinałów.

Gimnazjum – eliminacje:

1C - 1B ( 19 : 25)

1A - 3A ( 23:25 )

3B - 2B ( 25 : 19)

2A  w wyniku losowania automatycznie przeszła do półfinałów

Wyniki końcowe:

Szkoła podstawowa

• I miejsce: 6a ( 3 pkt. do punktacji generalnej).
  • II miejsce: 4b ( 2 pkt. do punktacji generalnej).
  • III miejsce: 5a ( 1 pkt. do punktacji generalnej).

• I miejsce: 3A ( 3 pkt. do punktacji generalnej).
  • II miejsce: 2A ( 2 pkt. do punktacji generalnej).
  • III miejsce: 1B ( 2 pkt. do punktacji generalnej).

Kolejne spotkania odbędą się wg następującego harmonogramu:

• Styczeń   - zakończenie semestru na sportowo.
  • Luty  - koszykówka
  • Marzec
    - ringo dla gimnazjum
    - siatkówka dla szkoły podstawowej
  • Kwiecień  - piłka nożna.
  • Maj - piłka ręczna.
  • Czerwiec -  Zakończenie roku na sportowo, podsumowanie zmagań.

poczta@zs8.lublin.eu