ZACZYTANA SZKOŁA

Konkurs czytelniczy ze znajomości lektur

„Szkolny Mistrz Czytelnictwa klas trzecich”

Dnia 30 marca 2017 roku zorganizowano w bibliotece szkolnej rozgrywki klas trzecich ze znajomości lektur „Szkolny Mistrz Czytelnictwa”. Celem konkursu było promowanie czytelnictwa oraz  poszerzanie wiedzy ze znajomości wybranych lektur: „O psie, który jeździł koleją”, „Anaruk chłopiec z Grenlandii”, „Nie płacz, koziołku”, „Dzieci z Bullerbyn”, „Brzydkie kaczątko”, „Królowa Śniegu”.

Uczniowie rywalizowali rozwiązując dziewięć różnorodnych zadań: układali puzzle, łączyli miejsce z tytułem, odgadywali zagadki, rozpoznawali fragmenty książek i odgadywali tytuły, rozwiązywali test i krzyżówkę, układali przebieg wydarzeń oraz losowali rekwizyty odgadując tytuł. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury.
Konkurs okazał się wspaniałą zabawą, nie zabrakło Wróżki, dziewczynki z zapałkami oraz wielu bohaterów naszych lektur.

Po wyrównanych potyczkach czytelniczych tytuł „Szkolnego Mistrza Czytelnictwa klas trzecich” zdobyła klasa 3a. Klasę reprezentował zespół w składzie: Katarzyna Charczuk, Sada Habieb, Karolina Korkosz, Julia Tuziemska, Malwina Chrobak. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

Wszystkim uczestnikom i wychowawcom dziękujemy za przygotowanie do konkursu. Gratulujemy zwycięzcom.

Konkurs czytelniczy ze znajomości lektur

„Szkolny Mistrz Czytelnictwa klas drugich”

Dnia 16 marca 2017 roku przeprowadzono w bibliotece szkolnej rozgrywki klas drugich ze znajomości lektur pod nazwą „Szkolny Mistrz Czytelnictwa”. Celem konkursu było promowanie czytelnictwa oraz  poszerzanie wiedzy ze znajomości wybranych lektur. Uczniowie rywalizowali rozwiązując osiem różnorodnych zadań: układali puzzle, rozwiązywali test i krzyżówkę, odtwarzali tekst wiersza z rozsypanki, odgadywali zagadki oraz tytuły utworów na podstawie rekwizytów. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury.

Konkurs okazał się wspaniałą zabawą, nie zabrakło Wróżki z magiczną różyczką oraz wielu bohaterów z naszych lektur. Po wyrównanych potyczkach czytelniczych tytuł „Szkolnego Mistrza Czytelnictwa klas drugich” zdobyła klasa 2b. Klasę reprezentował zespół w składzie: Marcelina Paszkowska, Jakub Mazurek, Karol Podleśny, Tomasz Serewa, Jakub Wilczek. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przygotowanie się do konkursu. Gratulujemy zwycięzcom.

poczta@zs8.lublin.eu