Menu Główne

POMOC PSYCHOLOGICZNA
Telefony zaufania

• 800 12 12 12 - telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Całodobowa bezpłatna ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży, rodziców oraz opiekunów
• 111 116 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę
• 81 534 60 60 – Całodobowy Telefon Zaufania

Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie
ul. Probostwo 6a, tel. 466 55 46, 81 466 55 47
Całodobowy dyżur psychologiczny – 733 588 900
Dyżur psychologa pon. – pt, 7:00-19:00

Pomoc psychologiczna – dokument z tabelą kontaktów

Dostęp do biblioteki Online

Instrukcja obsługi Katalogu Online

Medale i odznaczenia

Wirtualny spacer

        

  

 

liczba odwiedzin: 4740031

Helpdesk Miasta Lublin dla uczniów i Rodziców 

Jest to strona pomocy technicznej dotyczącej systemu Vulcan na której mogą Państwo przesyłać zgłoszenia problemów

Problem z logowaniem do dziennika Vulcan

W przypadku występowania komunikatu "błędne hasło lub konto jest zablokowane / nieaktywne", proszę o ponowne przywrócenie dostępu do konta i wykonanie wszystkich czynności krok po kroku zgodnie z poniższą instrukcją.

INSTRUKCJA PIERWSZE LOGOWANIE

Porada dla rodziców odnośnie logowania do dziennika klas 1

Instrukcja przywracania dostępu do konta

SCALANIE KONT UCZNIÓW

Strona logowania do dziennika Vulcan

Instrukcja dla rodzica konto opłaty

Instrukcja logowania do aplikacji Dzienniczek+

mLegitymacja

W Październiku 2022r. będziemy generować mLegitymacje uczniom 

Warunkiem utworzenia mLegitymacji jest posiadanie zdjęcia w dzienniku vulcan

Zdjęcie do dziennika dodajemy w zakładce Dane ucznia

Dodane zdjęcie zatwierdza wychowawca

Jeśli nie posiadają Państwo zdjęcia legitymacyjnego to można skorzystać z generatora zdjęć dostępnego: 

Generator zdjęć - Klik

Z mLegitymacji można korzystać w telefonie z poziomu aplikacji mObywatel. 

Legitymacje papierowe wciaż obowiązują w szkole i nadal będą obowiązywać

 

Działania dla uchodźców z Ukrainy w instytucjach kultury Miasta Lublin

Opis działań

Bierzemy udział w programie

Nasza szkoła bierze udział w programie

 Nasza szkoła bierze udział w projekcie

„Specjalistyczne Centrum Wspierające Edukację Włączającą w Lublinie"

Informacja o projekcie

Nasza szkoła bierze udział w programie

Aktywna Tablica

W związku z realizacją w 2021 r. Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020–2024 – „Aktywna tablica",  nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w  kwocie 35 tysięcy złotych.

Program Aktywna Tablica  Wspiera rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów przygotowując  ich do życia w społeczeństwie informacyjnym.

 W ramach udzielonego wsparcia finansowego zostaną zakupione narzędzia i programy multimedialne, m.in. specjalistyczne programy edukacyjne dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz nowoczesny sprzęt informatyczny do obsługi tych programów.

Plakat informacyjny

„Lekcja o Funduszach Europejskich VI”

Szkoła realizuje pozalekcyjne zajęcia sportowe organizowane przez OŚ AZS Województwa Lubelskiego

Harmonogram zajęć sportowych

Wykonanie Poloneza wokół szkoły

Mapa Szkoły

Wiadomości

 • MOTYLARNIA

  Dnia 21.09 uczniowie klasy 5a w ramach integracji klasowej poszli odwiedzić Motylarnię na ulicy Osmolickiej. Pierwszym punktem wyjścia było zwiedzanie pomieszczenia wypełnionego pięknymi różnorodnymi motylami. Uczniowie mogli poznać ich budowę, kolory, sposoby odżywiania oraz funkcjonowania. Każdego motyla lub ćmę można było samodzielnie wziąć do rąk i pooglądać. Po zwiedzaniu odbyły się warsztaty z wykonywania magnesów na lodówkę w kształcie motyla, każdy mógł ozdobić swojego jak tylko wymarzy oraz zobaczyć pod mikroskopem jak wyglądają skrzydła motyla lub innego jego części. Na koniec uczniowie brali udział w grach oraz zawodach terenowych w których mogli otrzymać nagrody.

 • Święto szkoły i Ślubowanie klas 1

  W środę, 28.09.2022 r. obchodziliśmy Święto Szkoły, poświęcone Patronom – harcerzom Szarych Szeregów. Święto połączone było ze ślubowaniem i pasowaniem uczniów klas pierwszych.

  W uroczystościach brali udział uczniowie wraz z wychowawcami, dyrektor szkoły Małgorzata Bielecka, wicedyrektor Beata Daniewska, zaproszeni goście oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

  Na wstępie Pani Dyrektor przedstawiła krótki rys historyczny dotyczący działalności Szarych Szeregów. Ich cześć upamiętniliśmy minutą ciszy, a przedstawiciele samorządu uczniowskiego oraz przedstawiciele klas pierwszych złożyli wieniec i zapalili znicze przy pomniku Szare Szeregi są wśród nas.

 • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

  „Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
  który (…) życie napełnia światłem, a (…) serca wzruszeniem;
  miłości dodaje skrzydeł, a trudowi ujmuje ciężaru.”

  K. Makuszyński

  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ogłoszony po raz pierwszy w 2001 r. przez Polską Izbę Książki. Data ta związana jest z urodzinami Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Intencją pomysłodawców inicjatywy było przypomnienie, że głośne czytanie dzieciom wspiera ich rozwój poznawczy, wzbogaca słownictwo, pobudza wyobraźnię, poprawia koncentrację oraz ćwiczy pamięć. Wspólne czytanie na głos sprzyja budowaniu więzi, pozwala wyciszyć się, pomaga w zrozumieniu samego siebie i świata, uczy empatii. A wreszcie nastraja życzliwie i daje pozytywną energię.

 • WYJŚCIE DO TEATRU

  W dniu 29 IX 2022 r. klasa 2a pojechała na wycieczkę do teatru. Zbiórka była o godzinie 9.20 w świetlicy. Później poszliśmy na przystanek na autobus MPK numer 8. Do Teatru Andersena dojechaliśmy tuż przed godziną 11. Spektakl pt. „Drzewo życzeń” rozpoczął się o godzinie 11.30. Na scenie największe wrażenie zrobiły na nas drzewo i domy. Po spektaklu poszliśmy do restauracji na obiad. Później wróciliśmy do szkoły autobusem.
  Wycieczka była super, chcemy aby było takich wyjazdów więcej!

 • XII Miniolimpiada profilaktyczno – sportowa

  „Ruch to zdrowie – Triathlon Zemborzycki”

  30 września 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 39 im. Szarych Szeregów odbyła się XII Miniolimpiada profilaktyczno – sportowa „Ruch to zdrowie – Triathlon Zemborzycki” dla szkół miasta Lublin . Wzięli w niej udział uczniowie: Szkoły Podstawowej nr 40 im. Lubelskiego Lipca, Szkoły Podstawowej nr 47 im. Józefa Ignacego Kraszewskiego, Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego, Szkoły Podstawowej nr 39 im. Szarych Szeregów.

 • Dzień chłopaka w kl.1c

  Z okazji Dnia Chłopaka składamy Wam dzisiaj życzenia,
  niech się Wasze życie na lepsze zmienia,
  wielu przyjaciół, mnóstwo miłości,
  ludzkiej przyjaźni i życzliwości.
  Dziewczynki z klasy 1c

  Dzień Chłopaka to święto, które cieszy się dużą popularnością. Dziewczynki składają tego dnia swoim kolegom życzenia i wręczają im drobne prezenty. Koleżanki z kl.1c wręczyły swoim kolegom medale z hasłem „Bajeczny chłopak” oraz odśpiewały gromkie „Sto lat”. Chłopcy byli bardzo zadowoleni. Przy tej okazji dzięki zaangażowaniu Rodziców uczniowie mieli okazje uczestniczyć w warsztatach LEGO o tematyce „Na średniowiecznym zamku”. Klasa została podzielona na zespoły i każdy z nich miał za zadanie wykonać inną część królestwa- stajnia, targowisko, brama z mostem zwodzonym, zbrojownia oraz sala tronowa. Dzieci uczyły się współpracować ze sobą i dawać przestrzeń koledze/koleżance na swoje pomysły. Poradzili sobie z tym zadaniem bardzo dobrze. Powstały wspaniałe budowle, pojazdy oraz przestrzeń ogrodowa zamku.

 • Szkoła jest super!

  Mija pierwszy miesiąc nauki w szkole uczniów klasy 1c.
  Przez ten czas odbyło się bardzo wiele ciekawych lekcji i zajęć twórczych. Uczniowie poznali budynek Szkoły, zwiedzili różne pomieszczenia, odwiedzili Izbę Pamięci o Szarych Szeregach.

  Przygoda z nauką zaczęła się od integracji, podczas których dowiedzieliśmy się jak mają na imię koleżanki i koledzy z klasy oraz tego, czego będziemy się uczyć i co będziemy odkrywać w klasie 1. Po wylądowaniu na Planecie Odkrywców rozpoczęliśmy niesamowitą przygodę ze Szkołą. Wyruszyliśmy na spacer przyrodniczy, poznając drzewa rosnące wokół Szkoły, odbyliśmy lekcje przyrody na świeżym powietrzu co spotęgowało przyrost wiedzy. Korzystając z pięknej pogody również na lekcje w-f wychodzimy na tereny zielone wokół Szkoły, które są zagospodarowane tak, aby każdy uczeń znalazł dla siebie odpowiednią aktywność. W klasie czekają na nas tajemnice świata muzyki, matematyki, językowe i bardzo twórcze zajęcia plastyczno-techniczne. Rozwijamy swoje kompetencje informatyczne pracując na tablicy interaktywnej. Uczymy się działając własnymi rękoma, doświadczamy i współpracujemy. Dzięki temu łatwiej zapamiętujemy nowe treści i zdobywamy nowe umiejętności oraz kompetencje. Uśmiech na twarzach uczniów kl.1c świadczy o tym, że nowy etap edukacyjny przyjęli ze spokojem i w Szkole czują się dobrze i bezpiecznie, chętnie do niej przychodząc każdego dnia.

 • 36. Mistrzostwa Polski w Maratonie Kajakowym

  Od 16-18.09 w Turawie koło Opola Śląskiego odbywały się 36. Mistrzostwa Polski w Maratonie Kajakowym. W mistrzostwach uczestniczyło ponad 300 zawodniczek i zawodników z 50 klubów. Zawody zwłaszcza w drugim dniu 18.09 /niedziela/ przebiegały w bardzo trudnych warunkach /silny wiatr, wysoka fala oraz opady deszczu/ Warunki bardzo utrudniały rozegranie wyścigów do tego stopnia, że dwa wyścigi z uwagi na bardzo duże zagrożenie bezpieczeństwa zostały przerwane w trakcie ich trwania. W wyścigach tych startowali nasi zawodnicy, w K-1 juniorek młodszych Kaja Tamulewicz oraz w K-2 juniorów młodszych nasi absolwenci: Dawid Gieroba i Michał Zieliński. Kolejność miejsc w tych wyścigach została ustalona na podstawie kolejności miejsc zajmowanych przez zawodników po drugim okrążeniu. Wyniki uzyskane przez naszych zawodników:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 39 im. Szarych Szeregów
  Ul. Krężnicka 156
  Lublin 20-518
  poczta@sp39.lublin.eu
  REGON 000767397
  ePUAP - /SP39LUB/SkrytkaESP
 • +48 (81) 750-09-23

Galeria zdjęć