Menu Główne

Medale i odznaczenia

Wirtualny spacer

        

  

 

liczba odwiedzin: 1794527

ZEBRANIA Z RODZICAMI

kl. 1 - 3  SP39

Środa 25.04.2018 - g. 16.30

kl. 4 - 7 SP39

Środa 25.04.2018 - g. 17:45

kl. 2 - 3 G25

Czwartek 26.04.2018 - g. 16.30 

--------------------------------

Serdecznie zapraszamy

Rekrutacja 2018/2019

Uzyskane certyfikaty

Zajęcia dla Przedszkolaków

Galeria 1, Galeria 2

Uwaga

24 kwietnia (wtorek) godzina 17.00 

zebranie rodziców i uczniów przyjętych do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 39 w Lublinie.

Plan spotkania:

1. Zapoznanie dzieci i rodziców z wychowawcami poszczególnych klas.

2. Spotkanie rodziców z wychowawcami w klasach.

3. Turniej sportowy dla dzieci (w czasie spotkania rodziców z wychowawcami).

Zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców.

Wiadomości

 • UROCZYSTY APEL POŚWIĘCONY PAMIĘCI OFIAR KATYNIA - Obrazek 1

   

   „Prawda Katynia jest stale obecna w naszej świadomości i nie może być wymazana z pamięci Europy”

  Jan Paweł II

   

           13 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony zbrodni katyńskiej.

           Przed murami naszej szkoły rośnie Dąb Katyński poświęcony druhowi majorowi Wiktorowi Krzewskiemu, który został rozstrzelany w Charkowie 13 kwietnia 20140 roku.

   

           Do naszej szkoły przybyli przedstawiciele Szarych Szeregów, którzy pragnęli oddać hołd wszystkim pomordowanym i złożyć kwiaty, upamiętniając tym samym tragizm zbrodni katyńskiej.

 • Wielkanocne baby - Obrazek 1W środę 28 marca 2018 roku uczestniczyliśmy w przedświątecznym spotkaniu wielkanocnym. W uroczystości wzięli udział uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście z Kręgu Instruktorów i Seniorów "Szaniec" oraz Lubelskiego Oddziału Stowarzyszenia Szarych Szeregów w Lublinie na czele z Przewodniczącym dh. Zdzisławem Łozińskim.

  Uczniowie klas I - III przygotowani przez panią Agnieszkę Presz zaprezentowali część artystyczną, w której przybliżyli symbolikę świątecznych elementów, a także zwyczaje i tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Ksiądz Tomasz Nowaczek przypomniał o duchowym wymiarze Wielkanocy i przewodniczył wspólnej modlitwie.  Po poświęceniu pokarmów wszyscy podzielili się jajkiem i złożyli sobie życzenia.

 • Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń - Obrazek 1Dnia 27 marca odbyło się spotkanie młodzieży z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Naszymi gośćmi byli: asp. szt. R. Trocki, asp. szt. A. Gąbka oraz podinspektor L. Kołudzki. W ramach realizacji zadań konkursu „Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń” w spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 6, 7 oraz drugich gimnazjum. Tematem spotkania była odpowiedzialność prawna nieletnich, bezpieczeństwo w drodze do szkoły, jak również  środki psychoaktywne.  Policjanci  przybliżyli uczniom tematy związane z uzależnieniem substancjami psychoaktywnymi (narkotyki, dopalacze, e-papierosy). Został wyświetlony film „Atak terrorystyczny na szkołę”.

 • Pamiętamy o zmarłych harcerzach Szarych Szeregów - Obrazek 1Dnia 26 marca 2018 roku harcerze naszej szkoły, w ramach akcji „Rozpalamy znicz naszej życzliwej pamięci”, odwiedzili lubelskie nekropolie. Pamiętając o Patronach -  harcerzach Szarych Szeregów, którzy odeszli na Wieczną Wartę - złożyli wieńce, zapalili znicze i odmówili modlitwę.

   

        CZEŚĆ  ICH  PAMIĘCI!

  GALERIA

 • „SZUKAM NAUCZYCIELA I MISTRZA” – WYCIECZKA ZUCHÓW I HARCERZY ŚLADAMI ALEKSANDRA KAMIŃSKIEGO I HARCERZY SZARYCH SZEREGÓW - Obrazek 1W związku z 40. Rocznicą Śmierci Aleksandra Kamińskiego w piątek 16 marca 2018 roku wzięliśmy  udział w wycieczce do Warszawy.  Swoją wędrówkę śladami „Kamyka” rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Harcerstwa, które mieści się w budynku Głównej Kwatery ZHP przy ul. Konopnickiej 6. 

  W muzeum przywitała nas Dyrektor Muzeum hm. Katarzyna  Traczyk. Nasza ścieżka edukacyjna prowadziła przez bibliotekę, galerię historyczną oraz współczesną, archiwum i starą rozgłośnię harcerską. Mieliśmy okazję obejrzeć ciekawe archiwalia, sztandary, stare kroniki, fotografie, elementy umundurowania. Widzieliśmy ogromną szafę, w której znajduje się archiwum rodzinne Aleksandra Kamińskiego. Wizyta w muzeum okazała się ciekawą lekcją historii ruchu harcerskiego i skautingu. Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w LXX Liceum Ogólnokształcącym im. Aleksandra Kamińskiego na Ursynowie, gdzie miała miejsce sesja popularno – naukowa „Szukam nauczyciela i mistrza” w świecie wartości Aleksandra Kamińskiego. Wysłuchaliśmy gawędy Pani Barbary Wachowicz poświęconej kontaktom z autorem „Kamieni na szaniec” i jego marzeniom o ideale Polski godnej szacunku oraz  wystąpienia przewodniczącego Związku Harcerstwa Polskiego – hm. Dariusza Supła. Obejrzeliśmy program artystyczny składający się z wiązanki warszawskich pieśni okupacyjnych.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 39 im. Szarych Szeregów
  Ul. Krężnicka 156
  Lublin 20-518
  poczta@sp39.lublin.eu
  NIP 946 181 32 14
  REGON 000767397
 • +48 (81) 750-09-23

Galeria zdjęć