Medale i odznaczenia

Zajęcia dla Przedszkolaków

Galeria 1, Galeria 2

24 kwietnia (wtorek) godzina 17.00

zebranie rodziców i uczniów przyjętych do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 39 w Lublinie.

Plan spotkania:

1. Zapoznanie dzieci i rodziców z wychowawcami poszczególnych klas.

2. Spotkanie rodziców z wychowawcami w klasach.

3. Turniej sportowy dla dzieci (w czasie spotkania rodziców z wychowawcami).

Zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców.

• UROCZYSTY APEL POŚWIĘCONY PAMIĘCI OFIAR KATYNIA - Obrazek 1

„Prawda Katynia jest stale obecna w naszej świadomości i nie może być wymazana z pamięci Europy”

Jan Paweł II

13 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony zbrodni katyńskiej.

Przed murami naszej szkoły rośnie Dąb Katyński poświęcony druhowi majorowi Wiktorowi Krzewskiemu, który został rozstrzelany w Charkowie 13 kwietnia 20140 roku.

Do naszej szkoły przybyli przedstawiciele Szarych Szeregów, którzy pragnęli oddać hołd wszystkim pomordowanym i złożyć kwiaty, upamiętniając tym samym tragizm zbrodni katyńskiej.

• Wielkanocne baby - Obrazek 1W środę 28 marca 2018 roku uczestniczyliśmy w przedświątecznym spotkaniu wielkanocnym. W uroczystości wzięli udział uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście z Kręgu Instruktorów i Seniorów "Szaniec" oraz Lubelskiego Oddziału Stowarzyszenia Szarych Szeregów w Lublinie na czele z Przewodniczącym dh. Zdzisławem Łozińskim.

Uczniowie klas I - III przygotowani przez panią Agnieszkę Presz zaprezentowali część artystyczną, w której przybliżyli symbolikę świątecznych elementów, a także zwyczaje i tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Ksiądz Tomasz Nowaczek przypomniał o duchowym wymiarze Wielkanocy i przewodniczył wspólnej modlitwie.  Po poświęceniu pokarmów wszyscy podzielili się jajkiem i złożyli sobie życzenia.

• Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń - Obrazek 1Dnia 27 marca odbyło się spotkanie młodzieży z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Naszymi gośćmi byli: asp. szt. R. Trocki, asp. szt. A. Gąbka oraz podinspektor L. Kołudzki. W ramach realizacji zadań konkursu „Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń” w spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 6, 7 oraz drugich gimnazjum. Tematem spotkania była odpowiedzialność prawna nieletnich, bezpieczeństwo w drodze do szkoły, jak również  środki psychoaktywne.  Policjanci  przybliżyli uczniom tematy związane z uzależnieniem substancjami psychoaktywnymi (narkotyki, dopalacze, e-papierosy). Został wyświetlony film „Atak terrorystyczny na szkołę”.

• Pamiętamy o zmarłych harcerzach Szarych Szeregów - Obrazek 1Dnia 26 marca 2018 roku harcerze naszej szkoły, w ramach akcji „Rozpalamy znicz naszej życzliwej pamięci”, odwiedzili lubelskie nekropolie. Pamiętając o Patronach -  harcerzach Szarych Szeregów, którzy odeszli na Wieczną Wartę - złożyli wieńce, zapalili znicze i odmówili modlitwę.

CZEŚĆ  ICH  PAMIĘCI!

• „SZUKAM NAUCZYCIELA I MISTRZA” –  WYCIECZKA ZUCHÓW I HARCERZY ŚLADAMI ALEKSANDRA KAMIŃSKIEGO I HARCERZY SZARYCH SZEREGÓW - Obrazek 1W związku z 40. Rocznicą Śmierci Aleksandra Kamińskiego w piątek 16 marca 2018 roku wzięliśmy  udział w wycieczce do Warszawy.  Swoją wędrówkę śladami „Kamyka” rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Harcerstwa, które mieści się w budynku Głównej Kwatery ZHP przy ul. Konopnickiej 6.

W muzeum przywitała nas Dyrektor Muzeum hm. Katarzyna  Traczyk. Nasza ścieżka edukacyjna prowadziła przez bibliotekę, galerię historyczną oraz współczesną, archiwum i starą rozgłośnię harcerską. Mieliśmy okazję obejrzeć ciekawe archiwalia, sztandary, stare kroniki, fotografie, elementy umundurowania. Widzieliśmy ogromną szafę, w której znajduje się archiwum rodzinne Aleksandra Kamińskiego. Wizyta w muzeum okazała się ciekawą lekcją historii ruchu harcerskiego i skautingu. Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w LXX Liceum Ogólnokształcącym im. Aleksandra Kamińskiego na Ursynowie, gdzie miała miejsce sesja popularno – naukowa „Szukam nauczyciela i mistrza” w świecie wartości Aleksandra Kamińskiego. Wysłuchaliśmy gawędy Pani Barbary Wachowicz poświęconej kontaktom z autorem „Kamieni na szaniec” i jego marzeniom o ideale Polski godnej szacunku oraz  wystąpienia przewodniczącego Związku Harcerstwa Polskiego – hm. Dariusza Supła. Obejrzeliśmy program artystyczny składający się z wiązanki warszawskich pieśni okupacyjnych.