Medale i odznaczenia

Od 1 stycznia 2018 r.

bezpłatne przejazdy środkami lokalnego transportu zbiorowego

dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów

Uchwała Rady Miasta Lublin

Prezentacja

KONKURS: MISJA- KSIĄŻKA! PROSIMY O GŁOSY....

Kliknij na książkę i wesprzyj swoim głosem

Uzyskane certyfikaty

• ŚP

Janusz MATUSEWICZ, ps. „Urok”

kapitan  Wojska Polskiego, doktor chemii, nauczyciel akademicki, Harcerz Rzeczpospolitej

urodzony 24.06.1929 r. w Wilnie, zmarł 14.01.2018 r. w Lublinie

Do Związku Harcerstwa Polskiego wstąpił w 1937 roku. Został najpierw zuchem a potem harcerzem Błękitnej Trójki – drużyny, która miała siedzibę przy Szkole Ćwiczeń im. Królowej Jadwigi w Wilnie przy ul. Ostrobramskiej, w dawnym Klasztorze OO. Bazylianów. Tam też uzyskał stopień wywiadowcy.

• W dniu 15.01.2018 r. w ramach realizacji zadań programu SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE   klasa 2a uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych z przedstawicielem Fundacji Orange - p. Edytą Trocewicz. Podczas spotkania dzieci śledziły przygody bohaterów kreskówki „ Zuźka i Tunio poznają Internet”. Poznały dzięki nim podstawowe mechanizmy funkcjonowania  sieci oraz  zasady bezpiecznego i efektywnego  korzystania z Internetu . Utrwaliły także znaczenie pojęć związanych z siecią (czat, forum, e- mail, poczta) poprzez rozwiązywanie łamigłówek zawartych w kolorowych zeszytach  Fundacji Orange.  Uczniowie poznali również podstawowe zasady netykiety, czyli kulturalnego zachowania w sieci.

• 15. 01. 2018 roku cała społeczność szkolna spotkała się po raz drugi przy wspólnym czytaniu. Tym razem miało ono charakter nietypowy. Uczniowie przygotowali specjalne pudełka, w których znajdowały się rekwizyty z wybranej lektury szkolnej. Ponadto były tam wybrane fragmenty dzieła literackiego, jakie dotyczyły trzech przedmiotów. Wspólne czytanie było więc zarazem formą wizualizacji lektury, opowieścią o niej. Wielu uczniów przygotowało krzyżówki, rebusy, zagadki  i quizy do lektur, a także przebrało się za wybranego bohatera literackiego.

• W tym roku szkolnym uczniowie klas 1 a i 1 b wzięli udział w IX edycji programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Jest to największy w Polsce program o tematyce bezpieczeństwa skierowany do I klas szkół podstawowych. Organizowany jest przez markę Puchatek, we współpracy z Biurem Prewencji oraz Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronatem Honorowym akcji jest Komendant Główny Policji.

W ramach programu uczniowie klas 1 a i 1 b uczyli się jak być bezpiecznym podczas drogi do szkoły, w szkole, w domu, w Internecie i w czasie zabawy. Zdobywali cenną wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

poczta@zs8.lublin.eu