Menu Główne

 • Dyplom dla Szkoły Podstawowej nr 39 - akcja "Tusz do paki"

 • Ubezpieczenie na rok 2021-2022

  Informacje o ubezpieczeniu na rok szkolny 2021 - 2022 są dostępne w zakładce dla Rodzica lub Tutaj

 • Badania przesiewowe wzroku

 • Darmowe warsztaty z programowania

  Zaproszenie dla wszystkich chętnych uczniów do udziału w bezpłatnym cyklu warsztatów organizowanego przez portal www.zaprogramowani.com. Warsztaty są skierowane do uczniów w wieku 10-17 lat. Zapisy są indywidualne poprzez formularz dostępny na stronie (https://www.zaprogramowani.com/zaprogramuj-swoja-przyszlosc/) Zaprogramuj swoją przyszłość - Zaprogramowani.com. Jest tylko 1500 miejsc na całą polskę. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat udziału. 

  Więcej szczegółów w pliku pdf: Informacje

 • ŚP. Karolina Kaczorowska

  ŚP. Karolina Kaczorowska

  Zmarła

  ŚP. Karolina Kaczorowska

  (1930 – 2021)

   polska działaczka emigracyjna w latach 1989-1990 Pierwsza Dama Polski jako małżonka ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego

   

  Karolina Kaczorowska z domu Mariampolska urodziła się w 1930 r. w Stanisławowie (obecnie Iwano-Frankiwsk na Ukrainie). Po zajęciu przez wojska sowieckie wschodniej części II RP, została w 1940 r. wraz z rodziną wywieziona na Syberię. Związek Sowiecki opuściła wraz z Armią Andersa, której żołnierzami byli jej ojciec, brat i przyszły mąż Ryszard Kaczorowski.

  Podobnie jak wiele polskich dzieci poprzez Persję trafiła do Ugandy, do obozu dla polskich uchodźców w osadzie Koja, gdzie uczęszczała do polskiej szkoły. Pozostała tam do końca lat 40. Po przyjeździe do Wielkiej Brytanii ukończyła studia na Uniwersytecie w Londynie. Pracowała jako nauczycielka, poświęciła się również działalności w harcerstwie polskim na uchodźstwie i przy tej okazji poznała przyszłego męża. U boku męża aktywnie uczestniczyła w życiu społecznym polskiej emigracji.19 lipca 1989 r., w momencie gdy Ryszard Kaczorowski objął urząd Prezydenta RP na Uchodźstwie, została Pierwszą Damą na Uchodźstwie. Jako ostatnia pełniła tę rolę, bo półtora roku później, w grudniu 1990 r. Ryszard Kaczorowski przekazał insygnia prezydenckie wybranemu w pierwszych demokratycznych wyborach na ten urząd Lechowi Wałęsie. Karolina Kaczorowska brała udział w ceremonii przekazania insygniów i był to dla niej pierwszy powrót do Polski po 50 latach.

  10 kwietnia 2010 razem z mężem miała wziąć udział w obchodach 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, jednak z powodu choroby zrezygnowała z uczestnictwa w uroczystościach. Jej mąż udał się więc w podróż sam i jak wszyscy pasażerowie prezydenckiego Tupolewa zginął w katastrofie smoleńskiej.

  Karolina Kaczorowska zmarła 21 sierpnia 2021 roku w Wielkiej Brytanii. Zostanie pochowania u boku męża w Panteonie Wielkich Polaków Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

   

  Jest nam niezmiernie przykro żegnać Panią Prezydentową Karolinę Kaczorowską, ponieważ mieliśmy zaszczyt poznać ją osobiście. Pani Prezydentowa dwukrotnie gościła w naszej szkole. Wizyty te, na wszystkich uczestnikach wywarły ogromne wrażenie i zostaną w naszej pamięci, jako te, o których się nie zapomina, a nawet więcej, o których nie można zapomnieć.

  Pani Prezydentowa pierwszy raz gościła w naszej szkole 18 listopada 2011 roku podczas uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej, poświęconej Ryszardowi Kaczorowskiemu, ostatniemu Prezydentowi II RP na Uchodźstwie. Jako Gość Honorowy dokonała odsłonięcia tablicy znajdującej się w szkolnej Izbie Pamięci . Wzięła również udział w uroczystej Mszy świętej odprawionej w intencji Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego w kościele p.w. św. Marcina w Zemborzycach. 

  Druga wizyta Pani Prezydentowej w Lublinie zbiegła się z promocją filmu "Moja Polska. Ostatnia opowieść Ryszarda Kaczorowskiego" i z organizacją przez szkołę konkursu na rekonstrukcję historyczną "Gdy gaśnie pamięć ludzka, kamienie mówić będą… o harcerzach Szarych Szeregów". Wówczas Pani Prezydentowa Karolina Kaczorowska ze wzruszeniem wspominała swoją obecność w naszej szkole na uroczystości odsłonięcia pamiątkowej tablicy poświęconej Ryszardowi Kaczorowskiemu.  W trakcie tej wizyty spotkała się z dyrekcją i nauczycielami, odwiedziła uczniów na lekcji i obejrzała przygotowany przez nich występ artystyczny.

  Panią Prezydentową Karolinę Kaczorowską zapamiętamy jako osobę niezwykle serdeczną, emanującą, mimo wielu doświadczeń życiowych, ciepłem, humorem i optymizmem.  Panią Prezydentową cechowała ogromna kultura i elegancja, rzadko spotykane we współczesnych czasach oraz otwartość wobec wszystkich, którzy mieli okazję poznać ją osobiście.

   

  CZEŚĆ JEJ PAMIĘCI!

   

 • I miejsce w konkursie "Obiad z głową"

  W marcu 2021 r. Szkoła Podstawowa nr 39 im. Szarych Szeregów w Lublinie wzięła udział w konkursie „Obiad z głową” realizowanym przez Fundację Medicover w ramach programu „Jedz z głową”.

  Konkurs miał na celu wyłonić placówkę szkolną, w której kuchnia najlepiej planuje i przygotowuje posiłki dla dzieci i młodzieży. Zadanie konkursowe polegało na ułożeniu przykładowego 10 dniowego jadłospisu, który zostanie zrealizowany w placówce.

  Do konkursu został zgłoszony jadłospis, który był realizowany w naszej szkole w lutym 2021r.

  Pracownicy naszej kuchni zdobyli I miejsce i nagrodę pieniężną dla szkoły.

  Serdecznie GRATULUJEMY!!!

 • Podręczniki szkolne do religii 2021/2022

 • Zakończenie roku klas 1-7

  Nowa galeria Zakończenie roku klas 1-7 została dodana do albumu fotograficznego

 • Zakończenie roku klas 8

  Nowa galeria Zakończenie roku klas 8 została dodana do albumu fotograficznego

 • Projekt „Zwierzę miesiąca”

  Podsumowanie rocznego projektu edukacyjnego „Zwierzę miesiąca”.

   

  W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas drugich realizowali przyrodniczy projekt edukacyjny „Zwierzę miesiąca”. Celem projektu było przybliżanie dzieciom wiedzy o życiu zwierząt oraz uwrażliwianie na ochronę przyrody. Uczniowie rozbudzali swoje zainteresowania otaczającym światem poprzez samodzielne studiowanie literatury dziecięcej i gromadzenie materiałów, na podstawie, których wykonywali plakaty, prezentacje multimedialne, krzyżówki. Od października do czerwca uczniowie poznali życie wielu zwierząt zdobywając rozległą wiedzę o ssakach, ptakach, gadach, płazach, rybach i owadach. Zapraszamy do galerii.

 • CERTYFIKAT  UZYSKANY !

  UCZNIOWIE  KLAS   2a  i  2b

  ZDOBYLI CERTYFIKAT

   MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU  EDUKACYJNEGO WSPIERAJĄCEGO ROZWÓJ CZYTELNICTWA
  WŚRÓD UCZNIÓW KLAS I-III 

  „LEKTURKI SPOD CHMURKI”- edycja II EKOlogiczna

   

     Celem projektu było rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania. Poprzez czytanie lektur, uczniowie włączyli się w aktywną działalność edukacyjną. Poruszanie ważnych wątków natury ekologicznej, przyczyniło  się do wzmocnienia więzi ze środowiskiem przyrodniczym, a także rozwinięcia poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie. Było także wspaniałą okazją do rozwijania kompetencji kluczowych u uczniów.  Projekt składał się z trzech modułów, z których każdy był bezpośrednio związany z porą roku (jesień, zima, wiosna). Warunkiem uzyskania certyfikatu było zaliczenie każdego modułu, a w nim wielu zadań do 3 lektur  wybranych spośród zaproponowanych.

 • LUBELSKIE   KAMIENICZKI

  SUKCES

  FRANCISZKA   WACHA  Z  KL. 2a

  Gratulujemy  Frankowi  przyznania wyróżnienia w Międzyszkolnym  Konkursie Plastycznym

  ,,Lubelskie kamieniczki"

  zorganizowanym  przez Szkołę Podstawową nr 52 im. Marii Konopnickiej w Lublinie.

  Konkurs miał na celu przybliżenie historii miasta Lublina, jego zabytków i architektury,
  a także promowanie rodzinnego miasta uczniów.

 • KONKURS   PLASTYCZNY  „ŚWIAT ZA 100 LAT”

  SUKCES  UCZNIÓW Z KL. 2A

   

  Gratulujemy uczniom z  kl. 2a- Małgosi Załuskiej i Frankowi Wachowi,

  którzy otrzymali wyróżnienia  w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Świat za 100 lat" zorganizowanym  w ramach Dni Humanistyki Cyfrowej  Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

   

  Prace konkursowe miały zilustrować  świat, jaki dziecko wyobraża sobie za 100 lat.

  Nasi reprezentanci wykazali się oryginalnością i pomysłowość w przedstawieniu tematu , co zostało docenione przez jury . Otrzymali dyplomy i plecaki pełne upominków.

 • Z kulturą mi do twarzy

  W roku szkolnym 2020/2021 klasa 1a oraz 1b brała udział w projekcie edukacyjnym "Z kulturą mi do twarzy".

  Celem projektu było promowanie kultury, wrażliwości na piękno, rozwijanie poczucia estetyki poprzez kontakt ze sztuką, zapoznanie z placówkami kulturalnymi i środowiskiem lokalnym, wychowanie w duchu wartości, takich jak: dobro, piękno, altruizm, patriotyzm. Ważne było również kształtowanie empatii i szacunku wobec osób starszych i niepełnosprawnych, a także kształtowanie poczucia przynależności do kraju, regionu, zapoznanie z ich tradycjami i historią w sposób dostępny dziecku.

  W ciągu roku szkolnego dzieci wykonały ponad 20 zadań o różnej tematyce. Pierwszy moduł projektu dotyczył ekspresji muzycznej i plastycznej, drugi- piękna naszego regionu, natomiast trzeci moduł zawierał zadania dotyczące szacunku, tolerancji, uprzejmości, dobra, pomocy innym i właściwego zachowania w różnych okolicznościach.

  Dzieci angażowały się we wszystkie proponowane zadania. Otrzymały tym samym indywidualne dyplomy, a szkoła certyfikat.

 • Testu Coopera dla wszystkich

  W dniach 11-12 czerwca uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami wzięli udział  wiosennej  edycji „Testu Coopera dla wszystkich".

  Test Coopera jest próbą wytrzymałościową opracowaną przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera polegającą na 12-minutowym, nieprzerwanym biegu, a dla każdej z grup wiekowych przyporządkowana jest tabela pozwalająca na określanie poziomu swojej kondycji.  

  Biorąc udział w  biegu mieliśmy  okazję do szczerego rozliczenia się ze swoją kondycją, a przy okazji mogliśmy „wybiegać" sprzęt sportowy dla naszej szkoły.

   Nasze marzenie się spełniło! J

  Jest nam bardzo miło poinformować o sukcesie, który zawdzięczamy naszym uczniom oraz rodzicom.

  Serdecznie dziękujemy za Państwa zaangażowanie i liczymy, że jeszcze w większym składzie będziemy mogli uczestniczyć w jesiennej edycji „Testu Coopera dla wszystkich”.

   

 • Warsztaty rowerowe

  Towarzystwo dla Natury i Człowieka zaprasza na "Bezpieczne wakacje na rowerze – cykl rodzinnych warsztatów bezpiecznej jazdy rowerem"

  Warsztaty mają charakter „rodzinny” i adresowane są do młodzieży szkolnej w wieku 10-18 lat i ich opiekunów. 

  Program trzygodzinnych warsztatów praktycznych, podczas których można szlifować umiejętności jazdy rowerem, oparty jest na wieloletnim doświadczeniu trenerów. 

  Dla wszystkich uczestników zajęć przygotowane są drobne gadżety rowerowe, mapy oraz możliwość serwisowania rowerów. 

  Terminy: 

  26 czerwca 2021 r. 

  27 czerwca 2021 r. 

  7 sierpnia 2021 r. 

   Miejsce zbiórki: Most Kultury, ul. Zamojska – godz. 17.00 

   

  Szczegółowe informacje: 

  - limit wieku – od 10. roku życia 

  - konieczność posiadania sprawnego roweru i karty rowerowej dla osób niepełnoletnich. 

  Organizatorzy zapewniają ubezpieczenie grupy NNW.

  www.facebook.com/events/321275436103977

   

  Poza tym, organizujemy wspólnie z radą Dzielnicy Dziesiąta ofertę warsztatów praktycznych i wycieczek "Rowerem na południe od Lublina". Start zawsze na boisku, ul. Siemiradzkiego, Dzielnica Dziesiąta.

  Wstępny grafik: Warsztaty praktyczne

  - 2 lipca, piątek, godz. 17

  - 9 sierpnia, poniedziałek, godz. 17

  - 17 sierpnia, wtorek, godz. 17

   

  Zapisy: od 18 czerwca br. telefonicznie pod numerem 888844666 / przez email: michal@ekolublin.pl lub przez profil: www.facebook.com/lublinrowerem 

 • Język angielski

  PEN PAL PROJECT- projekt pocztówkowy


  Uczniowie klas czwartych zrealizowali ostatni etap całorocznego projektu pocztówkowego, który polegał na wymianie korespondencji z kolegami ze szkoły podstawowej w Małusach Wielkich. Tym razem, dzieci miały za zadanie zaprojektować oraz zredagować pocztówki opisując w nich swoje plany wakacyjne. Większość osób wykorzystała narzędzie internetowe- Canva, które okazało się bardzo pomocne w tworzeniu ciekawych projektów graficznych. Uczniowie utrwalili umiejętność mówienia o przyszłości w języku angielskim jak również opanowali niezbędne słownictwo związane z tematyką wakacyjną. Całoroczny projekt pocztówkowy nauczył dzieci jak kulturalnie korespondować z innymi, nauczył odpowiedzialności oraz systematyczności, co więcej, dostarczył uczniom mnóstwo pozytywnych wrażeń i emocji.

  Pocztówka 1

  Pocztówka 2

  Pocztówka 3

  Pocztówka 4

  Pocztówka 5

 • Ekoeksperymentarium

   

  W czerwcu uczniowie z klasy 1b oraz 2b wzięły udział w projekcie "Ekoeksperymentarium", który uczy i rozwija dobre praktyki ekologiczne u dzieci. Pokazuje jak świadomie robić zakupy, sprzątać czy oszczędzać wodę – wszystko w formie gry, odzwierciedlającej codzienne czynności.Dzięki wizycie w wirtualnym domu i łamigłówkom, ukrytym w jego pokojach dzieci mogły łatwo zrozumieć, jak wielkie znaczenie dla środowiska ma zmiana drobnych nawyków.Nagrodą w grze była przede wszystkim świadomość wprowadzanie drobnych zmian, które zmieniają świat na lepszy, a także dyplom udziału w projekcie.

 • Zaproszenie

   

  Lubelskie Towarzystwo Kajakowe „ FALA” serdecznie zaprasza na XV REGATY  KAJAKOWE  O PUCHAR  LUBELSKIEGO KOZIOŁKA, OTWARTE MISTRZOSTOWA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO ORAZ III REGATY RODZINNE, które odbędą się w najbliższą sobotę ( 19.06.2021)  na przystani kajakowej MARINA. Rywalizacje rozpoczynamy o godzinie 12.00.  W zawodach wezmą udział uczniowie  naszej szkoły oraz  zawodnicy  z zaprzyjaźnionych klubów: Białegostoku, Tarnobrzega, Augustowa, Tomaszowa Mazowieckiego  

  W regatach rodzinnych wystartują dzieci wraz z rodzicami w kajakach turystycznych.  Każdy może wziąć udział – wystarczy zgłoszenie w dniu zawodów.

  W tym dniu odbędzie się również kiermasz  , na którym można będzie skosztować potraw przygotowanych przez  rodziców naszych kajakarzy.

  Zapraszamy do spędzenia z nami wyjątkowej czerwcowej soboty.

   

                                                           LTK FALA

   

   

  Obraz pochodzi ze strony: Link

 • Kajakarstwo

  Długodystansowe Mistrzostwa Polski.

   

  W dniach 11-13 czerwca uczestniczyliśmy w 37. Lotto Długodystansowych Mistrzostwach Polski. Zawody odbywały się w gościnnym Wolsztynie. Do rywalizacji stanęło ponad sześciuset zawodników z sześćdziesięciu jeden klubów. Nasz Klub reprezentowali: Dorota Moskowicz, Wiktor Wieruszewski, Ernest Paluch, Maksymilian Magoch, Kaja Tamulewicz, Amelia Odój, Oliwier Gieroba, Dominik Augustynek. Rywalizacja odbywała się na jeziorze wolsztyńskim na dystansach 10 000 m – seniorzy, juniorzy, 5000 m młodzicy, dzieci 2000 m. Warunki atmosferyczne nie były zbyt sprzyjające dla zawodników. Wyścigi odbywały się przy silnym bocznym wietrze. W pierwszym dniu regat startowali seniorzy: Dorota Moskowicz - 12 miejsceWiktor Wieruszewski - 12 miejscejunior Ernest Paluch - 19 miejscemłodzik Oliwier Gieroba - 6 miejsceDominik Augustynek - 4 miejsce w kategorii dzieci. W drugim dniu zawodów rywalizowali: junior młodszy Maksymilian Magoch - 25 miejsceAmelia Odój startująca w kategorii młodziczek rocznik 2008 miała wywrotkę tuż po starcie, na co miał wpływ mocny boczny wiatr. Po Amelce na trasę ruszyła Kaja Tamulewicz w konkurencji młodziczek rocznik 2007. Kaja ukończyła wyścig na trzecim miejscuzdobywając brązowy medal – serdeczne gratulacje! Wyniki naszych najmłodszych zawodników pozwalają optymistyczne spoglądać na dalszą część sezonu. Podczas zawodów trener Zbigniew Świderski otrzymał z rąk Prezesa Polskiego Związku Kajakowego Pana Tadeusza Wróblewskiego medal 90-lecia Polskiego Związku Kajakowego za zasługi wniesione w rozwój kajakarstwa. W trakcie pobytu w Wolsztynie znaleźliśmy również czas na zwiedzenie słynnego muzeum kolejnictwa.

  Link do zdjęć

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 39 im. Szarych Szeregów
  Ul. Krężnicka 156
  Lublin 20-518
  poczta@sp39.lublin.eu
  REGON 000767397
  ePUAP - /SP39LUB/SkrytkaESP
 • +48 (81) 750-09-23

Galeria zdjęć