Menu Główne

 • CHALLENGE #jestem w domu

  CHALLENGE #jestem w domu

  Podczas nauki zdalnej w ubiegłym roku szkolnym odbył się konkurs Challenge #jestem w domu. Jednak dopiero teraz mieliśmy przyjemność nagrodzić zwycięzców. Rada Rodziców ufundowała bardzo atrakcyjne nagrody oraz dyplomy.

  Przypominamy zwycięzców:klasy 1 – 3

  I miejsce –Ex aequo Kamila Wieradzka kl. 2 b oraz Wojciech Kucia kl. 2 b

  II miejsce – Ex aequo Franciszek Wach kl. 1 a oraz Zofia Mielnik kl. 2b

  III miejsce – Ex aequo Alan Pałubski kl. 2 a oraz Iza Piotrowska kl. 1 a

  wyróżnienia: Miłosz Wroński kl. 2 a, Stella Tabor kl. 1 b, Mateusz Kacprzak kl. 2 b.klasy 4 – 8

  I miejsce – Kornelia Sobieszczańska kl. 4 a

  II miejsce – Julia i Oliwia Wiśniewska kl. 2a i 4 a

  III miejsce – Oskar Stępień kl. 5 a

  wyróżnienie: Miłosz Daniewski kl. 4 a

  GRATULUJEMY!

  Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach

 • TYDZIEŃ PRZED MISTRZOSTWAMI POLSKI W MARATONIE

  W sobotę 12.09 na tydzień przed Mistrzostwami Polski w Maratonie czwórka naszych zawodników brała udział w Otwartych Mistrzostwach Mazowsza oraz Regatach Memoriałowych Wojciecha Kozery i Damiana Świerczyńskiego. Regaty odbywały się w Warszawie na Kanale Żerańskim. Zawodnicy rywalizowali na dystansach 200 , 1000 i 2000 m.
  Klub nasz reprezentowali:
  Amelia Odój w K-1 200 i 1000 m dzieci dziewcząt,
  Szymon Zubilewicz w K-1 200 i 1000 m dzieci chłopców,
  Michał Zieliński w K-1 200 i 2000 m oraz K-2 200 m młodzików,
  Dawid Gieroba w K-1 200 i 2000 m oraz K-2 200 m młodzików.

  Amelka odniosła zwycięstwa na obu dystansach. Szymon był drugi na dystansie 200 m. Michał na 200 m w K-1 był ósmy, na dystansie 2000 m zajął szóste miejsce, natomiast w K-2 wspólnie z Dawidem był drugi. Dawid w K-1 na 200 m był drugi, na 2000 m odniósł wyraźne zwycięstwo oraz zajął drugie miejsce w K-2 na 200 m z Michałem Zielińskim.

 • MEDALIŚCI - REGATY BIAŁYSTOK

  W ostatnią wakacyjną sobotę /29.08/ braliśmy udział w VII Memoriale Ireneusza SKOWROŃSKIEGO. Do Białegostoku bo tam odbywały się regaty memoriałowe wybraliśmy się liczną ekipą. Klub nasz reprezentowali:
  Gieroba Dawid, Magoch Maksymilian, Szulc Kacper, Tamulewicz Kaja, Zieliński Michał, Szulc Szymon, Zubilewicz Szymon, Odój Amelia, Zajączkowski Karol, Gieroba Oliwier, Augustynek Dominik, Krzyżak Iga, Trocewicz Adam, Kowalski Ksawery, Czajka Igor, Zublilewicz Grzegorz, Trocewicz Paweł, Rak Lidia, Mielnik Zofia, Karaś Anna, Kacprzak Mateusz, Krzyszczak Dominik, Gieroba Franciszek, Baran Milan. Najmłodsi zawodnicy dzieci rocznik 2010 i młodsi rywalizowali w konkurencji POLO na dystansie 200 m, pozostali startowali w konkurencjach K-1, K-2 na dystansie 500 m. W Białostockich regatach zawodnicy nasi na 21 rozegranych wyścigów stawali dziesięciokrotnie na podium.

  Zwycięstwa w swoich kategoriach osiągnęli:
  Młodzicy K-2 500 m Michał Zieliński-Dawid Gieroba
  Dzieci chłopcy K-2 500 m Dominik Augustynek-Szymon Zubilewicz
  Dzieci chłopcy rocznik 2008 Zubilewicz K-1 500 m
  Dzieci chłopcy rocznik 2009 Dominik Augustynek
   

  Drugie miejsca zajęli:
  Młodzicy K-1 500 m Dawid Gieroba
  Dzieci chłopcy rocznik 2008 K-1 500 m Oliwier Gieroba
  Dzieci dziewczynki rocznik 2008 K-1 500 m Amelia Odój
  Dzieci dziewczynki rocznik 2009 K-1 500 m Iga Krzyżak
  Dzieci dziewczynki K-2 500 m Amelia Odój-Iga Krzyżak
   

  Trzecie miejsce zdobyli:
  Dzieci chłopcy rocznik 2010 i młodsi POPLO 200 m Paweł Trocewicz
  Dzieci chłopcy K-2 500 m Grzegorz Zubilewicz-Ksawery Kowalski
  BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY RODZICOM, KTÓRZY NIEODPŁATNIE POMOGLI W TRANSPORCIE ZAWODNIKÓW NA REGATY.

  Przed naszymi zawodnikami jeszcze trzy starty:

  • Mistrzostwa Polski w Maratonie /18-20.09 Sztum,
  • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików /25-26.09 Elbląg,
  • Puchar Marszałka województwa podkarpackiego /3.10 Tarnobrzeg
 • MŁODZIEŻ NA MEDAL

  Kraków w dniach 21-23.08.2020 gościł najlepszych polskich kajakarzy, którzy rywalizowali w 36. LOTTO DŁUGODYSTANSOWAYCH MISTRZOSTWACH POLSKI. Do Krakowa przybyło około 400 zawodniczek i zawodników reprezentujących 50 klubów z całego kraju. W krakowskich Mistrzostwach Polski startowała również Reprezentacja Polski Seniorów. Organizatorem  imprezy był Kolejowy Klub Wodny 1922 KRAKÓW. W mistrzostwach klub nasz reprezentowali: Dorota Moskowicz, Wiktor Wieruszewski, Ernest Paluch, Heorhii Kopyl, Dawid Gieroba, Michał Zieliński, Kaja Tamulewicz, Amelia Odój, Dominik Augustynek, Szymon Zubilewicz.

  Nasi zawodnicy podczas dwudniowych zmagań uzyskali bardzo dobre wyniki. Z krakowskich Mistrzostw powróciliśmy z kompletem medali:
  Dawid Gieroba K-1 5 000 m młodzików /14 lat/ - złoty medal
  Dominik Augustynek K-2 2 000 m dzieci chłopców - srebrny medal
  Szymon Zublilewicz K-2 2 000 m dzieci chłopców - srebrny medal
  Amelia Odój K-1 2 000 m dzieci dziewcząt - brązowy medal

  POZOSTAŁ WYNIKI NASZYCH ZAWODNIKÓW
  Dorota Moskowicz K-1 10 000 m seniorek - 5 miejsce
  Wiktor Wieruszewski K-1 10 000 m seniorów - 5 miejsce
  Ernest Paluch K-1 10 000 m juniorów - 14 miejsce
  Heorhii Kopyl K-1 10 000 m juniorów młodszych - 9 miejsce
  Kaja Tamulewicz K-1 5 000 m młodziczek /13 lat/ - 9 miejsce
  Michał Zieliński K-1 5 000 m młodzików /13 lat/ - 6 miejsce
  Przed nami jeszcze dwa starty mistrzowskie: Mistrzostwa Polski w Maratonie /Sztum/ Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików /Elbląg/ oraz kilka startów kontrolno-sprawdzających dla najmłodszych.

   

 • Wojewódzki Konkurs Literacko-Historyczno-Plastyczny 700 LAT LUBLINA!

  „PIÓREM I PĘDZLEM O LUBLINIE” Lubelskie ścieżki św. Jana Pawła II

  W okresie zdalnego nauczania  18. uczniów naszej szkoły przystąpiło do Wojewódzkiego Konkursu Literacko-Historyczno- Plastycznego 700 LAT LUBLINA! „PIÓREM I PĘDZLEM O LUBLINIE” Lubelskie ścieżki św. Jana Pawła II.

  Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 40 im. Lubelskiego Lipca 1980.

  Oprócz zachęcenia uczniów do prezentowania twórczości plastycznej, budowania poczucia przynależności do małej Ojczyzny, jego celem była również popularyzacja ciekawych miejsc w Lublinie w których przebywał  św. Jan Paweł II .

   

  Jest nam niezmierni miło poinformować , iż w uczennice naszej szkoły zostały laureatkami kategorii plastycznej, zajmujac następujące miejsca:

  Aleksandra Okalisz ( klasa 7b ) -II miejsce

  Julia Tuziemska ( klasa 6a ) - III miejsce

   

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu , a laureatom gratulujemy zwycięstwa.

   

 • Podręczniki szkolne do religii 2020/2021

 • KONKURS PLASTYCZNY

  PODSUMOWANIE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „NAJŁADNIEJSZA ŁĄKA ŚWIATA”

   

              Ostatnim działaniem w tym roku szkolnym był udział uczniów klasy 2 a i 2 b w konkursie plastycznym „Najładniejsza łąka świata” organizowanym przez Stowarzyszenie Pszczelarzy Lubelskich i Galerię Po 111 Schodach. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza, że jego tematyka była nam bardzo bliska.  Nasze działania poprzedziły akcja „Ratujmy pszczoły”. Dzieci wykonywały poidełka, które umieszczały w rodzinnych ogrodach, na balkonach, tarasach.
  Za działania na rzecz owadów zapylających w Polsce otrzymaliśmy od Greenpeace certyfikat Pszczelego Bohatera. Sukcesy w konkursie plastycznym są uwieńczeniem naszej pracy podczas zdalnej nauki.

   

  Wyniki konkursu KATEGORIA - UCZNIOWIE KLAS I-III:

  I miejsce – Milan Baran klasa 2 b. GRATULACJE!

   

  Wyróżnienia otrzymali:

  Alan Pałubski kl. 2 a, Ania Domańska kl. 2 b, Maja Krzemińska kl. 2 a, Mikołaj Madura kl. 2 a, Milena Rębacz kl. 2 a, Natalia Ruda kl. 2 a,  Lena Dejnek kl. 2 b, Oliwia Wiśniewska kl. 2 a, Stanisław Gieroba kl. 2 a, Wojtek Wieczorek kl. 2 a, Zosia Mielnik kl. 2 b

   

  Zapraszamy do obejrzenia galerii

  http://www.mdk2.lublin.pl/2020/pszczola/galeria/index_galeria3.php

 • PROJEKT „ZWIERZĘ MIESIĄCA”

  Podsumowanie rocznego projektu edukacyjnego „Zwierzę miesiąca” realizowanego w klasach drugich.

               W tym roku szkolnym klasy drugie realizowały projekt z edukacji przyrodniczej pt: „Zwierzę miesiąca”. Projekt miał na celu przybliżenie dzieciom wiedzy i ciekawostek z życia zwierząt, rozbudzić zainteresowania otaczającym światem, uwrażliwić na ochronę przyrody i życia na naszej planecie. Uczniowie samodzielnie gromadzili materiały, na podstawie których wykonywali prezentacje multimedialne, plakaty, tworzyli książeczki, krzyżówki, puzzle.
                 W czasie realizacji projektu w szkole, wykonywaliśmy gazetki w klasie na temat poznanego zwierzęcia. W I etapie projektu dzieci pracowały wokół konkretnego zwierzęcia. Od października do lutego uczniowie poznali życie: jaszczurki, raka, jeża, pingwina, wielbłąda, żyrafy, koali, kangura.
           Podczas nauki zdalnej cały materiał został zgromadzony i opracowany na Platformie Edukacyjnej „Navigator”. W miesiącu marcu uczniowie mogli wybrać do pracy własnej zwierzę morskie lub oceaniczne. W kwietniu zadania koncentrowały się wokół zwierząt leśnych, a w maju wokół zwierząt łąkowych. W wyniku pracy w projekcie uczniowie zdobyli rozległą wiedzę o ssakach, ptakach, gadach, płazach, rybach i owadach. W galerii prezentujemy niewielki wycinek wypracowanych materiałów w czasie projektu.

   

  Prezentacje uczniów:

  https://drive.google.com/drive/folders/1YKwtadne3YgFa3thxOFKPWMuC9tI8G1w

 • Dzień Taty !!!

 • UNIWERSYTET DZIECI W DOMU  

  „Młodzi naukowcy” z klasy 2a i 2b

   

  Uczniowie klas 2a i 2b w czasie pandemii  aktywnie brali udział w  zdalnych zajęciach pozalekcyjnych „Młodzi naukowcy”. W ramach tych zajęć zaproszeni zostali  do przeprowadzenia ciekawych doświadczeń. Za pomocą prostych środków, które posiadali w domu mogli obserwować i badać różne zjawiska i reguły rządzące naszym światem. Zajęcia odbywały się w formie warsztatowej. Przy każdym doświadczeniu, oprócz podania listy niezbędnych akcesoriów oraz opisu tego, jak przeprowadzić doświadczenie, dzieci otrzymały wyjaśnienie zachodzących zjawisk. Dziękujemy rodzicom, którzy zaangażowali się w nasz nowy projekt, wspierając swoje dzieci w ich naukowych działaniach. Gratulujemy Julce Lipie i Mai Matyjaszek  z klasy 2a za zdobycie tytułu „Najlepszych studentek” naszego uniwersytetu.

   

  Zapraszamy do fotorelacji z przeprowadzonych eksperymentów i doświadczeń ! Zainteresowanych odsyłamy do kursu „Klasa 2 -Uniwersytet dzieci w domu” na platformie „Navigator”,  gdzie zamieszczona jest pełna dokumentacja zajęć.

   

   Wychowawczynie : Grażyna Pilipczuk i Małgorzata Kosacka-Ozygała

   

  Linki z filmami i prezentacjami - doświadczenia :

  https://www.youtube.com/watch?v=ynzdVoIYrlg&feature=youtu.be

  https://drive.google.com/file/d/1c0669jsafzMwhLp7TYYyPcxHdddqDImO/view?usp=sharing

  https://drive.google.com/file/d/19vO2anEHs4cvSH9XACCIc2-qiv0mSrri/view?usp=sharing

  https://drive.google.com/file/d/1NBsGdxTXV2rQEvJm1mqXFAtOULlD5hvz/view?usp=sharing

  https://drive.google.com/file/d/1orbjUHbQXMGkG19mD8eIxA-_heTbNMle/view?usp=sharing

  https://drive.google.com/file/d/1sn3Gos6ZDxnfpX_aQFEec3oxbXCMY7lt/view?usp=sharing

  https://drive.google.com/file/d/1uTLGKuVNqczDqUrv_LJ4kKctyomt1kdE/view?usp=sharing

  https://drive.google.com/file/d/1M-2YJAypUO4rc4arP0c7G226GSylvPYL/view?usp=sharing

  https://drive.google.com/file/d/1yjzoYS7jPl9BbEbrg-9QdE-3tQ-ysG2y/view?usp=sharing

  https://drive.google.com/file/d/10st3kCfQPPCooDIgam2Aa0oSkBCYSyQF/view?usp=sharing

  https://drive.google.com/file/d/10Nu9qt7s5zaXQ5RCrCvTA_aM1fZLpYdR/view?usp=sharing

  https://drive.google.com/file/d/1NYNQrlqrSnQMX-xFHnvVC2GMMDBhZnjO/view?usp=sharing

  https://drive.google.com/file/d/1TjH9EACHE7QfGQ4z_MiMM_tqyyWF4X-z/view?usp=sharing

  https://drive.google.com/file/d/1k21eUwfPEe8gM91D9owiE7wYcwxCoUHm/view?usp=sharing

  https://drive.google.com/file/d/1zDyld1BTyMXE3i1qKiQTEgI0smxF1LrP/view?usp=sharing

  https://drive.google.com/file/d/1s6Jow_eyh_QwaRKoi1WhAs6tiqA7vve-/view?usp=sharing

   

 • Podsumowanie projektu                  

  CERTYFIKAT DLA KLAS DRUGICH

  W roku szkolny 2019/2020 klasy drugie realizowały projekt Uniwersytetu dzieci „Jak zapewnić dzieciom dobry start w życiu?Dzięki udziałowi w projekcie "Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje?" nasi uczniowie mogli naucz się, jak pracować w zespole, twórczo myśleć, nazywać emocje oraz komunikować się ze sobą. Kształtowali kompetencje społeczne! Nawiązywanie relacji z innymi, empatia, świadomość własnych emocji czy dobra współpraca z innymi to kluczowe umiejętności w życiu każdego człowieka. Warto je kształtować od najwcześniejszych lat!

 • Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników

  „Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo”

  W naszej szkole wielka radość i duma.  Szkoła otrzymała certyfikat "Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo" .

  Warunkiem otrzymania Certyfikatu Wielkiej Ligi Czytelników „Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo” w roku szkolnym 2019/2020 było  zrealizowanie zadań obowiązkowych oraz dwóch dodatkowych.  Koordynatorem szkolnym projektu czytelniczego Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników „Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo” była pani Agnieszka Majewska. Sprawozdanie z przeprowadzonych  akcji i konkursów znajduje się w zakładce Biblioteka – Wielka Liga Czytelników.

   

 •  „Wielka Liga Czytelników”

   „Wielka Liga Czytelników” – wielki sukces naszych młodych czytelników.

  Wyniki powiatowego finału V Ogólnopolskiej Wielkiej Ligi Czytelników, który odbył się 28 maja 2020 r.

  Przyjęto następujące kryteria przyznawania tytułów według uzyskanych punktów:

  Mistrz Powiatu: 150-170 pkt.

  I Wicemistrz Powiatu: 120 – 149 pkt.

  II Wicemistrz Powiatu: 85-119 pkt.

  Dyplom uczestnika: do 84 pkt.

   

  OTO WYNIKI TESTU FINAŁOWEGO:

  KATEGORIA KL. 1-4

  EMILIA MARKOWSKA KL. 3a  – MISTRZ POWIATU

   DAGMARA WOŹNIAK  KL. 3a – II WICEMISTRZ POWIATU

  MATEUSZ DEJNEK KL .3b – II WICEMISTRZ POWIATU

   

  KATEGORIA KL. 5-8

  SADA HABIEB KL. 6a  – MISTRZ POWIATU

  OSKAR STĘPIEŃ  KL. 5a – I WICEMISTRZ POWIATU

  NATALIA MOŁDOCH KL .5a  – I WICEMISTRZ POWIATU

   

  Gratulujemy Czytelnikom oraz ich Rodzicom!

   

 • #Lublin2030

  „Dzieciaki o przyszłości #Lublin2030”

   

  W dniu 17 kwietnia 2020 roku, czworo uczniów naszej szkoły: Amelia Zielonka (4a), Julia Wiśniewska (4a),  Oliwia Kowalik (7a), oraz Jakub Wilczek (5b) przystąpiło do konkursu organizowanego przez Prezydenta Miasta Lublin „Dzieciaki o przyszłości #Lublin2030” .

   

  Konkurs odbywał się w ramach realizowanego przez Gminę Lublin projektu

   „Wymyślmy wspólnie Lublin. Partycypacyjnie tworzymy inteligentną Strategię Lublin 2030”.

   

  Zadaniem konkursowym było  wykonanie w dowolnej technice pracy plastycznej, która przedstawi wizję miasta przyszłości – Lublin 2030.

  Konkurs przebiegał dwuetapowo. Pierwszym etapem było stworzenie przez dzieci, w wybranej przez nich formie, swojej wizji miasta przyszłości – Lublin 2030.

  Drugi etap to głosowanie na najlepszą pracę na profilu Facebook Lublin 2030 https://www.facebook.com/Lublin2030.

  Od 28 maja rozpoczęło się głosowanie na prace umieszone w galerii prac.

  Ostateczny wynik  oddanych głosów wyłonił na czołowe miejsce uczennice naszej szkoły: Julię Wiśniewską, która zajęła II miejsce, oraz Amelię Zielonkę, która zajmując III miejsce stanęła na podium  tuż za Julią.

  Gratulujemy naszym zwyciężczyniom, oraz pozostałym uczestnikom konkursu.

 • DZIEŃ DZIECKA

  RELACJA Z DNIA DZIECKA W KLASACH DRUGICH

  Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas drugich  zorganizowali pokaz mody pod hasłem: "Moda prosto z szafy rodziców z nutką własnego modowego szaleństwa ".  Na pokazie pojawiły się również kreacje inspirowane światową literaturą i kinematografią. W ruch poszły marynarki, krawaty,koszule, sukienki, żakiety, korale i nieco przyduże obuwie. Zabawa modą sprawiła naszym pociechom ogromną radość. Drugim punktem obchodów Dnia Dziecka był „Mini Talent Show”. Uczniowie mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami i pasjami.

   Zapraszamy do galerii.

 • Sukces Huberta

  Sukces muzyczny Huberta Barskiego

  Wielu uczniów z naszej szkoły pod opieką nauczyciela muzyki Pana Pawła Surysia wzięło udział w konkursie muzycznym Do Hymnu! #zostańwdomu. . Spośród nadesłanych ponad 200 zgłoszeń z całej Polski jury konkursu zdecydowało o przyznaniu 10 nagród dla najlepszych wykonań. Wśród nich znalazł się nasz uczeń Hubert Barski z klasy 3a wykonując pieśń patriotyczną „Marsz pierwszej brygady” i otrzymał wyróżnienie. Konkurs Do Hymnu jest ważnym projektem w zakresie edukacji patriotycznej. Nie tylko ze względu na popularyzatorski charakter i bardzo liczny udział uczniów, ale też dlatego, że efektywnie integruje młodych ludzi, buduje wspólnotę, wyzwala poczucie dumy narodowej, a także zachęca do dbałości o narodowe dziedzictwo i do zainteresowania historią Polski. Hubertowi gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

 • DZIEŃ DZIECKA

  DZIEŃ DZIECKA w klasach drugich.

              Dzień Dziecka co roku odchodzimy dokładnie 1 czerwca.  Uczniowie klasy 2 a i 2 b od kilku dni przygotowywali się do swojego święta. Podczas kolejnych warsztatów skorzystali z propozycji stworzenia zabawki dla siebie lub rodzeństwa. Dobra zabawa nie zawsze wymaga drogich zabawek. Pomysł przewrotny, ale sprawił wszystkim wiele satysfakcji i radości. Dzieci przygotowały teatrzyk, pacynki, przytulanki, gniotki oraz wiele innych zabawek. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

 • Promocja baśni i legend

  Promocja baśni i legend

   

  Jednym z zadań projektu  Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników  „Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo” była akcja czytelnicza  „Promocja baśni i legend”.  Informacje  o  zaplanowanych działaniach w ramach Promocji baśni i legend zamieszczane były na platformie szkoleniowej Navigator. W naszej szkole miała miejsce między innymi  „  Parada postaci literackich”. Ze względu na zawieszenie zajęć szkolnych zadaniem uczniów klas 1-8  było  przebranie  się za ulubioną postać literacką oraz przesłanie swojego zdjęcia w przebraniu drogą mailową do nauczyciela biblioteki. Ponadto uczniowie klas 1-8 brali udział w zorganizowanym przez bibliotekę szkolną konkursie plastycznym na najpiękniejszą ilustrację do ulubionej baśni „Magiczny świat baśni” oraz rozwiązywali quiz „Czy znasz baśnie Andersena? zamieszczony na platformie szkoleniowej Navigator. W ramach akcji czytelniczej czytaliśmy  ulubione  baśnie i legendy online  przy wykorzystaniu aplikacji Microsoft Teams.   Na spotkaniach on- linowych z uczniami czytaliśmy fragmenty wybranych książek. Uczniowie mieli też możliwość zaprezentować swoje ulubione książki z domowej biblioteczki.

   

  Wyniki konkursu plastycznego

  „Magiczny świat baśni”

   

  I miejsce : Oskar Stępień kl. 5a

  II miejsce: Franciszek Wach kl. 1a

  III miejsce: Mikołaj Madura kl.2a

   Wyróżnienia: Stella Tabor kl. 1 b, Julia Lipa kl. 2a,

  Monika Majcherska kl. 4a, Maja Majcherska kl. 4a

   

  Zapraszamy do obejrzenia szkolnej galerii postaci literackich.

 • DZIEŃ MATKI

  Dzień Matki w klasach drugich

  Dzień Mamy jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku, pełnym miłych życzeń i kwiatów, będących wyrazem miłości i szacunku. Uczniowie klasy 2 a i 2 b mimo trwającego nadal zdalnego nauczania, postanowili w szczególny sposób uczcić to święto. W tajemnicy przed mamami,  z drobną pomocą  bliskich własnoręcznie wykonali prezenty.

  Życzenia dla wszystkich Mam:

  „Za cierpliwość, za miłość,
  za czułe serce i mądre nakazy
  w Dniu Mamy dziękujemy Wam sto razy!”

  Dedykacja muzyczna :  https://www.youtube.com/watch?v=RvHfN-4Va4g

  Prezentacja Anny Domańskiej - Prezentacja

  Zapraszamy do galerii !

 • „ŻYJMY ZDROWO I BEZPIECZNIE”

  „ŻYJMY ZDROWO I BEZPIECZNIE”

  „Dobre zdrowie jest głównym bogactwem, umożliwiającym rozwój społeczny, ekonomiczny i osobisty ludzi. Ma ono także znaczenie dla jakości naszego życia. Różnorodne czynniki polityczne, ekonomiczne, społeczne, kulturowe, środowiskowe, biologiczne oraz zachowania ludzi mogą sprzyjać zdrowiu.”

  (fragment postanowień Karty Ottawskiej 1986)


  Konkurs wojewódzki objęty honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Lublin  „Żyjmy zdrowo i bezpiecznie” adresowany jest do młodzieży klas siódmych i ósmych szkół podstawowych.

  Zasadniczym jego celem jest zachęcenie społeczności szkolnych do upowszechniania zasad zdrowego stylu życia w tym zdrowego odżywiania, umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia wśród uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkół, a także społeczności lokalnej.


  Konkurs przebiega trzyetapowo.

  1. Etap szkolny – polega na realizacji projektów na terenie własnej szkoły i sporządzeniu dokumentacji działań.
  2. Etap wojewódzki – składa się z dwóch części.

  Termin: druga dekada maja 2020 r.

  Część pierwsza etapu wojewódzkiego to część testowa. Polega na rozwiązaniu teoretycznych zadań z zakresu tematyki konkursu. Najlepsze zespoły zakwalifikują się do części drugiej konkursu.

  Druga część etapu wojewódzkiego polega na realizacji wylosowanych zadań (w tym praktycznych dotyczących pierwszej pomocy przedmedycznej i udzieleniu odpowiedzi z zakresu zdrowego stylu życia w trakcie quizu na żywo przed widownią. O kolejności miejsc zadecyduje suma punktów z części testowej i quizu.

  Ze względu na obecną sytuację odbędzie się tylko  Część pierwsza - Etapu wojewódzkiego.


  Oto projekt „Żyję i działam bezpiecznie”  i prace wykonane przez nasze uczennice: Z. Baran Z., E.Grygiel, G.Juszkę, M.Kłysiak, W.Mendel, A.Szulowską  w ramach Etapu szkolnego konkursu.

  Prezentacja:

  E. Grygiel, M. Kłysiak, W. Mendel - Zdrowy styl odżywiania

  A.Szulowska, G. Juszka, Z. Baran - Co nas truje a co buduje


  E.Grygiel

  G. Juszka

  G.Juszkę

  G.Juszkę

  E. Grygiel

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 39 im. Szarych Szeregów
  Ul. Krężnicka 156
  Lublin 20-518
  poczta@sp39.lublin.eu
  NIP 946 181 32 14
  REGON 000767397
 • +48 (81) 750-09-23

Galeria zdjęć