Menu Główne

 • DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ 2020

              22 lutego to dzień urodzin założyciela skautingu, sir Roberta Baden-Powella i jego żony Olave Baden-Powell. Idea ustanowienia tego dnia zrodziła się na 4. Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926 w Stanach Zjednoczonych.

  W ten dzień harcerze myślą o sobie, składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku.

              W naszej szkole ten dzień przyjmował różne formy. Były to spotkania z harcerzami Lubelskiego Oddziału Szarych Szeregów i instruktorami Kręgu „Szaniec”, otwarte obietnice zuchowe, gry i zabawy harcerskie.

  W tym roku zaprosiliśmy naszych gości oraz całą społeczność szkolną do udziału w  festiwalu piosenki harcerskiej pod hasłem „Harcerska dola”.

  Swoją obecnością zaszczycili nas:

  • druh Zdzisław Łoziński - Przewodniczący Lubelskiego Oddziału Stowarzyszenia Szarych Szeregów,
  • Grażyna Daniewska - Wiceprzewodnicząca Lubelskiego  Oddziału Stowarzyszenia Szarych Szeregów,
  • Stanisław Dąbrowski - Wiceprzewodniczący Lubelskiego Oddziału  Stowarzyszenia Szarych Szeregów,
  • Lubomir Kalinowski - Skarbnik Lubelskiego Oddziału Stowarzyszenia Szarych Szeregów,
  • Lech Marczak - członek Lubelskiego Oddziału Stowarzyszenia Szarych Szeregów,
  • harcmistrz Edward Nakonieczny - Komendant Kręgu Instruktorów i Seniorów „Szaniec” im. A. Kamińskiego oraz członek Zarządu Lubelskiego Oddziału Stowarzyszenia Szarych Szeregów,
  • Elżbieta Nakonieczna, harcmistrz  Mariusz Bartkowiak, podharcmistrz Andrzej Bis, harcmistrz przewodnik Cezary Komsa - członkowie Kręgu Instruktorów i Seniorów „Szaniec” im. A. Kamińskiego,
  • Marta Guz - Dyrektor Przedszkola nr 16  w Lublinie,
  • Marta Wrońska - nauczyciel Przedszkola nr 16  w Lublinie.

  We wspólnym gronie śpiewaliśmy piosenki znane, prezentowane w czasie wielu uroczystości szkolnych, na spotkaniach z patronami, obietnicach zuchowych i wyjazdach oraz tych, które w tym szczególnym dniu miały swoją premierę.

  Była  to naprawdę wspaniała podróż z harcerską piosenką, która przez dekady wspiera i wychowuje pokolenia młodych Polaków.

  Z okazji obchodzonego 22 lutego na całym świecie Dnia Myśli Braterskiej życzymy wszystkim satysfakcji z podejmowanych działań, otwartości na drugiego człowieka i niegasnących przyjaźni

 • BAL KARNAWAŁOWY

  W tym roku tłusty czwartek to w naszej szkole wyjątkowy dzień, gdyż właśnie wtedy odbył się Bal Karnawałowy. Wzięli w nim udział uczniowie klas I-III oraz grupa uczniów z klasy VI uczęszczających do szkolnej świetlicy. Zabawa odbyła się w odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej, a prowadzeniem całej imprezy zajął się zaproszony specjalnie na tę okazję animator wyposażony w świetną muzykę, kolorowe światła oraz cyrkowe rekwizyty.

  Uczniowie młodszych klas licznie przybyli w pięknych i pomysłowych strojach, wcielając się w różne postacie m.in. w bohaterów znanych bajek i filmów. Dźwięki muzyki sprawiły, że osoby obecne na balu bawiły się bardzo dobrze. Dzieci w rytm porywającej muzyki tańczyły w parach, osobno lub całą grupą w kółku. Na sali panowała wspaniała atmosfera. Bal okazał się doskonałą okazją do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach. Pod koniec zabawy wodzirej Irek zaprosił dzieci na mały pokaz cyrkowy, niektórzy mogli się sprawdzić w roli żonglera lub magika.

  Niestety czas jest nieubłagany i o godzinie 15 bal musiał się powoli kończyć. Wszyscy wrócili do domu ze wspaniałymi wspomnieniami. Ostatki były huczne…a kolejny karnawał za rok!

 • ​​​​​​​MISTRZOSTWA POLSKI NA ERGOMETRACH

  W niedzielę /16.02/ startowaliśmy w 3. MISTRZOSTWACH POLSKI NA ERGOMETRACH KAJAKOWYCH. Zawody odbywały się w Poznaniu na hali sportowej Politechniki Poznańskiej. Zawody organizowane były przez Wielkopolski Związek Kajakowy. Rozegrano wyścigi w pięćdziesięciu pięciu konkurencjach w kategoriach młodzików, juniorów młodszych, juniorów oraz seniorów.

  W składzie naszego zespołu wystąpili:

  Wiktor Wieruszewski, absolwenci naszej szkoły: Dorota Moskowicz i Ernest Paluch oraz nasi uczniowie:  Amelia Odój, Kaja Tamulewicz, Dawid Gieroba. Młodzicy oraz seniorki startowali na dystansie 500 m, juniorzy i seniorzy na dystansie 1000 m.

  Wszyscy nasi zawodnicy startujący w eliminacjach uzyskali awans do wyścigów finałowych. Amelia Odój do eliminacji została dopuszczona poza konkurencją z uwagi młody wiek. Amelia uzyskała piąty czas bez możliwości startu w finale. Kaja Tamulewicz w wyścigu finałowym była szósta mi. Dawid Gieroba w finale wywalczył piątą lokatę, takie samo miejsce zdobył Ernest Paluch w kategorii Juniorów.

  Medale dla naszego klubu zdobyli:

  Brązowy medal Wiktor Wieruszewski w konkurencji K-1 1000m.

  Srebrny medal Dorota Moskowicz w konkurencji K-1 500m.

  W punktacji zespołowej zajęliśmy ósme miejsce na dwadzieścia startujących Klubów.

  Niedzielny start stanowił doskonałe przygotowanie do pracy specjalistycznej, która już niebawem przed nami.

 • UROCZYSTE PODSUMOWANIE SEZONU KAJAKOWEGO 2019

  18 lutego w naszej szkole odbyła się uroczystość podsumowująca osiągnięcia naszych kajakarzy w   sezonie 2019. W wydarzeniu uczestniczył  prezes Polskiego Związku Kajakowego  Tadeusz Wróblewski, odznaczając medalem 90-lecia Polskiego Związku Kajakowego wszystkich , którzy przyczynili się  do  rozwoju kajakarstwa wyczynowego w naszym okręgu . Odznaczenia otrzymali między innymi:  

  • Krzysztof Żuk -  prezydent miasta Lublin
  • Jakub Kosowski -  dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Lublin,
  • Małgorzata Bielecka -  dyrektor SP nr 39 w Lublinie,
  • Grażyna Daniewska - inicjatorka realizacji  szkolenia dzieci i młodzieży w ramach miejskiego programu „Sportowych klas profilowanych”.
  • Zbigniew Świderski - trener

  Podczas uroczystości wyróżniono medalistów Mistrzostw Polski: Dorotę Moskowicz ( naszą absolwentkę) , oraz Wiktora Wieruszewskiego. Doceniono też  osiągnięcia  Dawida Gieroby  oraz Ernesta Palucha (  absolwenta naszej szkoły) . Za pasję do sportu, motywację i wytrwałość wyróżniono Amelię Odój, Kaję Tamulewicz, oraz Dominika Augustynka .  Nasi najmłodsi zawodnicy również zostali wyróżnieni . Wszyscy  otrzymali drobne upominki oraz książeczki, które pozwolą rejestrować przepłynięte kilometry i trasy oraz zdobywać odznaki TOK PZK/PTTK.

  Dzięki zorganizowanej wystawie, uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z  historią lubelskiego kajakarstwa. Dużym zainteresowaniem rodziców i zawodników  cieszył się również pokaz  nowoczesnego  sprzętu sportowego, który   zakupiony został   przez Urząd Miasta Lublin  oraz przekazany przez   Polski Związek Kajakowy. Spotkanie odbyło się przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców, za który bardzo dziękujemy.

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  14 lutego to Święto Miłości. W tym wyjątkowym dniu uczniowie klas 1-3 zaprosili do szkoły swoje Kochane Babcie i Dziadków. Dzieci pod opieką pań ze świetlicy przygotowały dla Nich specjalny program artystyczny. Śpiewały piosenki, recytowały wiersze i tańczyły. Po występie wszystkie wnuczęta wręczyły swoim babciom i dziadziom własnoręcznie wykonane upominki i laurki. Na zakończenie zostały wykonane wspólne pamiątkowe zdjęcia.       Niejednej babci i dziadkowi łezka zakręciła się w oku. To były wyjątkowe chwile pełne radości, uśmiechu i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć, dziadków i wnucząt ukazały jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzany czas.

 • PODSUMOWANIE I SEMESTRU 2019/2020

 • Walentynki

  Walentynki to piękny dzień, dlatego postanowiliśmy obchodzić go w naszej szkole. Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Każdy uczeń i pracownik szkoły mógł wrzucić kartkę dla swojej sympatii do specjalnie przygotowanej skrzynki. W tym roku listów i drobnych prezentów było bardzo wiele. Każdy wyszedł z uśmiechem na ustach i rozgrzanym sercem. Ten dzień pozostanie w naszej pamięci i będziemy go miło wspominać.

 • CZYTAMY PRZEDSZKOLAKOM

  Z początkiem pierwszego semestru uczniowie klasy 5a zaangażowali się z projekt czytelniczy realizowany w Przedszkolu nr 16 Lublinie. Regularnie, w każdy poniedziałek para uczniów pod opieką wychowawcy odwiedzała swoich młodszych kolegów z przedszkola i czytała im różne książki i opowiadania. Spotkania te okazały się być doskonałą okazją do bliższego poznania się wychowanków przedszkola i uczniów naszej szkoły, jak również propagowania czytelnictwa wśród tych młodszych i tych trochę starszych.

 • Podziękowania od Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia


 • Spotkanie z Mistrzem

  30 stycznia 2020 r. w naszej szkole miało miejsce „Spotkanie z Mistrzem” – p. Karolem Hoffmanem.

  Karol Hoffmann (ur. 1 czerwca 1989 w Warszawie) – polski lekkoatleta specjalizujący się w trójskoku. Srebrny medalista Mistrzostw Europy w Amsterdamie w 2016r. Zwycięzca trójskoku w Pucharze Świata w Londynie w 2018r. W finale Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r. zajął 12 miejsce. Piąty zawodnik halowych mistrzostw świata w Sopocie w 2014 r. Reprezentant kraju w meczach międzypaństwowych kadetów i młodzieżowców. Zdobywał medale mistrzostw Polski seniorów – ma w dorobku cztery złota (Bydgoszcz 2011, Bielsko-Biała 2012, Szczecin 2014 i Bydgoszcz 2016) oraz trzy srebra (Bydgoszcz 2009, Toruń 2013 i Kraków 2015). Dwukrotny halowy mistrz Polski (Sopot 2014 i Toruń 2018). Rekordy życiowe p. Karola to:

  - na stadionie:  trójskok – 17,16 m , skok w dal - 7,76 m,

  - w  hali: trójskok – 16,89 m.

  Poza naszym honorowym Gościem w spotkaniu brali udział również p. Rafał Walczyk  - Prezes Zarządu AZS UMCS, - p. Wojciech Gałat –  Kierownik ds. Finansowych Sekcji AZS UMCS, przedstawiciele Urzędu Miasta Lublin oraz przedstawiciele  AZS UMCS, nauczyciele i uczniowie.

   Spotkanie z p. Karolem Hoffmannem  było możliwe dzięki uczestnictwu naszej szkoły w programie Ministerstwa Sportu oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki – „Lekkoatletyka dla każdego”. W zajęciach lekkoatletycznych w ramach programu biorą udział uczniowie klas I – VI, natomiast uczniowie klas VII i VIII mogą kontynuować swoją przygodę z lekką atletyką w klubie sportowym AZS UMCS. Dzięki uczestnictwu w programie uczniowie naszej szkoły, startują również w zawodach sportowych oraz mają możliwość brania udziału w spotkaniach z gwiazdami lekkiej atletyki.  

  Pani Dyrektor Małgorzata Bielecka, rozpoczęła spotkanie od powitania wszystkich zebranych, a szczególnie p. Karola Hoffmanna oraz przybyłych gości. Następnie uczennice: L.Kosyl, A.Pyszniak i M.Matyjaszek  zaprezentowały się w krótkim pokazie gimnastycznym. Po występie dziewcząt obejrzeliśmy prezentację przybliżającą nam sylwetkę i osiągnięcia p. Karola. Nasz Mistrz chętnie opowiedział nam jak rozpoczęła się jego przygoda ze sportem, jak wygląda życie zawodowego sportowca oraz  odpowiadał  na pytania zadawane przez uczniów. Wreszcie przyszła pora na autografy i wspólne zdjęcia. Każdy z naszych uczniów wychodził z sali szczęśliwy z autografem p. Karola oraz zdjęciem. Panu Karolowi serdecznie gratulujemy i życzymy zdrowia i wielu sukcesów!

   

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • JASEŁKA W KOŚCIELE pw. św. Marcina

    6 stycznia 2020 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 39 im. Szarych Szeregów w Lublinie odegrali przedstawienie jasełkowe w kościele pw. Świętego Marcina w Lublinie.

    Dzieci przybliżyły widzom historię Narodzin Pana Jezusa. Dodatkowo mali aktorzy mieli okazję zaprezentowania swoich umiejętności kilka tygodni wcześniej na XIII Festiwalu Małych Form Teatralno-Wokalnych pt. „Jasełka i kolędy polskie” w Dzielnicowym Domu Kultury „Bronowice” w Lublinie.

  Uczniowie klasy 1b - wspomagani przez dzieci z klasy 2a, 4a – przekazali nam w formie artystycznej duchowe piękno czasu Narodzenia Pańskiego. Czas radości, ale także refleksji nad kondycją współczesnego człowieka, który potrzebuje w codziennym pędzie życia chwil duchowej zadumy. Nikt inny niż dzieci tak sugestywnie i wyraziście nie jest w stanie oddziaływać na nasze emocje.

    W Święto Objawienia Pańskiego po Mszy Świętej - przebrani w tradycyjne stroje kolędników wyruszyli do okolicznych domów. Dzieci chętnie kolędowały i uczestniczyły w zbiórce funduszy dla swoich biedniejszych rówieśników. Kolędowanie miało na celu wsparcie akcji „Kolędnicy misyjni 2019/2020 dzieciom w Amazonii”. Odwiedzając parafian, dzieci umilały czas mieszkańcom, wspólnie z nimi kolędując.

    Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

   

 • Wigilia Bożego Narodzenia

  Świeć gwiazdeczko mała świeć,
  Do Jezusa prowadź mnie…

  Ostatni dzień w szkole przed przerwą świąteczną, to tradycyjne spotkanie całej społeczności naszej szkoły. Był to szczególny dzień, gdyż zgromadził razem uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników i przyjaciół szkoły.
  Spotkanie opłatkowe uświetnione zostało jasełkami, przygotowywanymi przez uczniów klasy 2 a wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Kosacką-Ozygała. Dzięki naszym młodym artystom mieliśmy okazję przenieść się w magiczny czas zbliżających się świąt, wrócić do historii narodzenia  oraz wysłuchać kolęd i pastorałek. 
  Po krótkiej modlitwie i wysłuchaniu fragmentu Ewangelii wg św. Mateusza,  ks. Tomasz Nowaczek poświęcił opłatki, a Pani Dyrektor Małgorzata Bielecka złożyła wszystkim najlepsze życzenia świąteczne. 
  Następnie mogliśmy delektować się potrawami, które zagościły na klasowych stołach wigilijnych. 

 • KOLĘDOWANIE W SZOPCE

  W Lublinie trwa Festiwal Bożego Narodzenia. Jednym z jego elementów są występy w szopce, która w tym roku znajduje się na lubelskim Deptaku. Dnia 19 grudnia nasz chór szkolny Fermata który prowadzi pan Paweł Suryś również wystąpił z koncertem kolęd i pastorałek. Naszą prezentację rozpoczęła uczennica klasy 6a Sada Habieb, która na akordeonie  przepięknie zagrała Wśród nocnej ciszy.  W trakcie występu kolędy śpiewały także solistki (Natalia Ruda kl. 2a, Zosia Baran kl. 7a, Julia Tuziemska kl. 6a, Monika Majcherska kl. 4a) oraz duet (Aleksandra Okalisz kl. 7b i Michał Barański kl. 7b).  Na nasz koncert w szopce licznie przybyli rodzice i dziadkowie.  Wszyscy zebrani przed szopką razem z chórem śpiewali takie kolędy i pastorałki jak : Jezusa Narodzonego, A wczora z wieczora, Dzisiaj w Betlejem, Bóg się rodzi, Dzwonią dzwoneczki.

 • I Festiwal kolęd i pastorałek

  Okres Bożego Narodzenia to przede wszystkim śpiewanie kolęd. Nawiązują one do tradycji i radości, chętnie są wykonywane przez dzieci i dorosłych. Nim nadejdzie ten magiczny czas szkolna świetlica zorganizowała I Festiwal kolęd i pastorałek, który wprowadził nas w klimat świąteczny. Do wydarzenia zgłosiło się 20 osób z klas 1-4. Uczniowie zaprezentowali tradycyjne kolędy oraz mniej znane. Można było usłyszeć ciekawe aranżacje muzyczne, śpiew w duetach, czy grę na instrumentach muzycznych takich jak skrzypce, gitara, ukulele, keyboard. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek. Celem naszego festiwalu było promowanie młodych talentów muzycznych, oswajanie młodego uczestnika ze sceną publiczną oraz promowanie nowatorskiego repertuaru. Organizatorem imprezy był nasz nauczyciel muzyki Pan Paweł Suryś oraz wychowawcy świetlicy. Pierwszy festiwal już za nami, liczymy na, że w przyszłym roku zaprezentuje się jeszcze więcej osób. Było radośnie i świątecznie.

   

  Osoby występujące - Link

 • WYCIECZKA 1a I 2a DO SANDOMIERZA I MUZEUM BOMBKI CHOINKOWEJ  W NOWEJ DĘBIE

      9 grudnia uczniowie klas 1a i 2a wyruszyli na wycieczkę do Sandomierza i fabryki ozdób choinkowych w Nowej Dębie. Dla pierwszoklasistów była to pierwsza wspólna wyprawa .

       Wycieczkę  rozpoczęliśmy od zwiedzania Sandomierza pod opieką sympatycznej pani  Oli- pilotki z Biura Turystycznego Hubertus.  Pani przewodnik  wtajemniczyła nas w dzieje powstania miasta i jego nazwy, która wzięła się od imienia założyciela- Sudomira.   Podziwialiśmy z dziedzińca zamku  panoramę okolicy  oraz widok na Góry Pieprzowe. Spacerując uliczkami Sandomierza poznaliśmy historię metalowej rzeźby zwanej *Zakotwiczone miasto* oraz  balansującej w powietrzu rzeźby flisaka związanej z legendą sandomierską * O czworaczkach flisaka co Wisłą drewno spławiał.*  Nasze zainteresowanie wzbudziły również legendy *Rękawiczki królowej Jadwigi* , * O Halinie Krępiance, która uratowała Sandomierz* oraz * Legenda o lipach św. Jacka*.

        Największe wrażenie zrobiła jednak na wszystkich wizyta w zbrojowni rycerskiej, gdzie zgromadzono repliki zbroi z różnych epok oraz dawnych strojów damskich. Są tam miecze, topory, halabardy, kolczugi czyli wszystko to, czego rycerze używali na co dzień.  Członek Chorągwi  Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej barwnie opowiadał i niemalże przenosił nas w czasy rycerskie, przebierając dzieci w zbroje i inne części dawnej garderoby .  Chłopcy mogli dosłownie poczuć na sobie ciężar dawnego rycerstwa.

       Po smacznym obiedzie udaliśmy się do fabryki bombek w Nowej Dębie, gdzie obejrzeliśmy pokaz produkcji szklanej bombki  i proces jej zdobienia. Podziwialiśmy także tysiące  pięknych bombek zgromadzonych w części muzealnej oraz wystroje choinek w różnym stylu , np. amerykańskim, skandynawskim, wiktoriańskim, francuskim czy staropolskim. Każdy uczestnik wycieczki  miał również okazję samodzielnie ozdobić swoją bombkę oraz zakupić  inne, wybrane spośród bogactwa  wzorów . Wróciliśmy zadowoleni, w iście świątecznym nastroju.

   

 • Wycieczka klas 1 b i 2 b do Sandomierza i Nowej Dęby.

  10 grudnia 2019 r. uczniowie z klasy 1b i 2b wybrali się do Sandomierza i Fabryki Ozdób Choinkowych w Nowej Dębie.

  Zwiedzanie zaczęliśmy od Sandomierza. To urokliwe miasto, położone nad Wisłą z pięknymi zabytkami i bardzo ciekawą historią. Po spacerzeulicami Starego Miasta udaliśmy się do zbrojowni. Tam wesoły rycerz opowiedział nam legendy związane z tym miastem, a potem każdy mógł z bliska przyjrzeć się zbrojom i różnym przedmiotom używanym przez rycerzy w średniowieczu. Chłopcy nakładali hełmy, próbowali udźwignąć miecze i tarcze, a dziewczyny przymierzały piękne suknie, w których wyglądały jak prawdziwe damy dworu. Potem pojechaliśmy do Nowej Dęby. Pod opieką przewodnika  zwiedziliśmy zakład, a przede wszystkim poznaliśmy etapy powstawania bombek o rożnej wielkości i  przeróżnych kształtach. Przekonaliśmy się, że praca przy produkcji bombek wymaga nie tylko talentu, ale też ogromnej cierpliwości. Atrakcją wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których mogliśmy ozdobić  bombki według własnego pomysłu. Nie mniej interesujące były zakupy. Z bogatej oferty ozdób, każdy z nas mógł wybrać coś dla siebie i bliskich. Na pamiątkę pobytu w fabryce otrzymaliśmy  bombkę własnoręcznie wykonaną podczas warsztatów oraz bombkę ze swoim imieniem. To była wspaniała wycieczka.

 • Mikołajki na sportowo

  W piątek 6 grudnia, w naszej szkole,  odbyły się „Mikołajki na sportowo”.

  W zabawach i grach  wzięli udział  wszyscy uczniowie wraz z zaproszonym św. Mikołajem i jego pomocnikami: reniferem , elfem i śnieżynkę.  Świętą załogę powitano specjalnie przygotowanymi przez uczniów wierszykami oraz piosenkami .

  Tego dnia  obowiązywały  czerwone stroje i czapka Mikołaja. Kibice  przygotowali  transparenty oraz okrzyki dopingujące uczestników zmagań.  Podczas mikołajkowej zabawy uczniowie klas 1-3  wykonywali  trudne zadania zwinnościowe  na poszczególnych stacjach.  Pomagała  im załoga orszaku św. Mikołaja. Klasy  4-6  rywalizowały podczas turnieju ringo,  a najstarsi uczniowie  wzięli udział   w turnieju  koszykówki,   walcząc o  tytuł Mikołajkowego Mistrza .Wspólną integrację  podsumował św. Mikołaj wręczając wszystkim prezenty.

  Drogi Mikołaju, liczymy, że w przyszłym roku również nas odwiedzisz!

 • Warsztaty plastyczne w klasie 5b

  Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia w klasie 5b wraz z wychowawcą i rodzicami odbyły się warsztaty plastyczne. Na zajęciach wykonywano m.in. kartki, świąteczne, bombki, różnego rodzaju ozdoby świąteczne oraz ubrano choinkę. Uczniowie stosowali rozmaite techniki wykonawstwa od bibuły i plasteliny do profesjonalnych materiałów. Zwieńczeniem warsztatów było udekorowanie sali lekcyjnej w której klasa ma najwięcej zajęć. Niektóre prace zostaną wysłane na konkurs do świetlicy lub wręczone dla pracowników szkoły.

 • Wyjście klasy 5b do papugarni

  Z okazji Mikołajek klasowych, dnia 4.12.2019 roku klasa 5b wybrała się do papugarni w Lublinie. Na początku spotkania uczniowie mieli okazję uczestniczyć w prelekcji wygłoszonej przez pracownika  oraz obejrzenia prezentacji multimedialnej. Następnie klasa mogła na żywo zobaczyć papugi i zapoznać się ze zwierzętami, które chętnie przychodziły do karmienia. Z gatunków jakie mogliśmy zobaczyć to: Afrykanka senegalska, Aleksandretta chińska, Ara ararauna, kakadu salomońska, Konura słoneczna, Żako kongijski oraz tukan. Radość uczniów była niesamowita, na pewno jeszcze chętnie tam wrócimy. Na zakończenie klasa udała się do Multikina Olimp na film „Był sobie pies 2”.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 39 im. Szarych Szeregów
  Ul. Krężnicka 156
  Lublin 20-518
  poczta@sp39.lublin.eu
  NIP 946 181 32 14
  REGON 000767397
 • +48 (81) 750-09-23

Galeria zdjęć