Menu Główne

 • Turniej Mikołajkowy

  Turniej Mikołajkowy - Obrazek 16 grudnia  w  naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej Zabaw i Gier Sportowych . Uczniowie klas 1-7 wzięli udział w konkurencjach  sprawdzających  umiejętność współpracy w zespole klasowym. Pozostali ( klasy ósme i gimnazjalne), rozegrali turniej  piłki siatkowej . Nie liczył się wynik. Wszyscy czerpali radość  z integracji ruchowej,  poznając jednocześnie trudną sztukę  współzawodnictwa.

  Zmaganiom sportowym towarzyszyła także wizyta Orszaku Świętego Mikołaja. Mikołaj, Śnieżynka, Elf i Renifer powitali uczniów i nauczycieli, wysłuchali wierszyków i piosenek przygotowanych przez każdą z klas oraz wręczali prezenty. Grzeczni uczniowie otrzymali podarunki, lecz nie zabrakło też rózg dla tych trochę bardziej niesfornych. Liczymy, że za rok ponownie nas odwiedzą.

  GALERIA

 • Życzenia urodzinowe dla Marszałka Józefa Piłsudskiego

  Życzenia urodzinowe dla Marszałka Józefa Piłsudskiego - Obrazek 1

  Szanowny Marszałku, Józefie Piłsudski!

  Dwa wieki dzielą Twoje i nasze doświadczenia patriotyczne, ale łączą miłość i oddanie wspólnej sprawie – szczęściu Polski.

  Jesteś Bohaterem Odrodzenia Ojczyzny, której historia została wybrukowana bryłami cierpienia i upadku, a którą podźwignąłeś z kolan i uświetniłeś zwycięstwami.

  Jesteś człowiekiem honoru i prawdy, a dając świadectwo swoim życiem i poświęceniem, udowodniłeś nam, jakie wartości są najważniejsze.

  Z okazji Twoich 151 urodzin pragniemy podziękować Ci za spełnienia marzeń o Polsce wolnej, dzielnej, dumnej i wielkiej. Niech zapanuje w kraju powszechna zgoda, bez podziałów politycznych, religijnych i narodowościowych. Pragniemy, abyś mógł z pełną satysfakcją spoglądać w świetlaną przyszłość naszego Narodu.           

   

                                     Na zawsze pozostaniesz w sercach i pamięci społeczności

                                     Szkoły Podstawowej nr 39  im. Szarych Szeregów w Lublinie.

  Życzenia urodzinowe dla Marszałka Józefa Piłsudskiego - Obrazek 2

  Życzenia urodzinowe dla Marszałka Józefa Piłsudskiego - Obrazek 3Życzenia urodzinowe dla Marszałka Józefa Piłsudskiego - Obrazek 4

  Życzenia urodzinowe dla Marszałka Józefa Piłsudskiego - Obrazek 5 

  Życzenia urodzinowe dla Marszałka Józefa Piłsudskiego - Obrazek 6 

  Życzenia urodzinowe dla Marszałka Józefa Piłsudskiego - Obrazek 7

  Życzenia urodzinowe dla Marszałka Józefa Piłsudskiego - Obrazek 8

  Życzenia urodzinowe dla Marszałka Józefa Piłsudskiego - Obrazek 9

  Życzenia urodzinowe dla Marszałka Józefa Piłsudskiego - Obrazek 10

  Życzenia urodzinowe dla Marszałka Józefa Piłsudskiego - Obrazek 11

  Życzenia urodzinowe dla Marszałka Józefa Piłsudskiego - Obrazek 12

  Życzenia urodzinowe dla Marszałka Józefa Piłsudskiego - Obrazek 13

 • ANDRZEJKOWE NOCOWANIE W SZKOLE

  ANDRZEJKOWE NOCOWANIE W SZKOLE - Obrazek 1Tego roku wielu uczniów naszej szkoły andrzejkowy wieczór i noc spędziło w szkole. Wydarzeniu temu towarzyszyły gry i zabawy oraz wróżby. Każda z klas przygotowała swoje własne magiczne zadania .  Kolejną atrakcję stanowiły rozgrywki sportowe. Starsi uczniowie mogli zagrać mecz siatkówki, natomiast młodsi grali w dwa ognie. Po kolacji była projekcja filmów w salach, a późną nocą zabawa w chowanego.

   

  GALERIA

 • ZABAWA ANDRZEJKOWA UCZNIÓW KLAS 1-3

  ZABAWA ANDRZEJKOWA UCZNIÓW KLAS 1-3 - Obrazek 1"Hokus-pokus, czary-mary,
  niech się spełnią andrzejkowe czary.”

   

  Dawniej Andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Obecnie stały się okazją do wspólnej zabawy, dostarczając wielu przeżyć i emocji. W naszej szkole długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa dla uczniów klas 1-3 odbyła się dnia 29 listopada w świetlicy szkolnej. Był to dzień pełen magii, konkursów, tańca i śpiewu. Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby. Piękne wróżki i niesamowici czarodzieje z klasy 3a  przepowiadali przyszłość. Dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Kto chciał przekonać się, czy będzie miał powodzenie w miłości, ustawiał buty i kierował je w stronę drzwi śledząc, czy jego ( jej) jako pierwszy przekroczy próg. Było także  lanie wosku, wróżenie przy pomocy najróżniejszych magicznych przedmiotów. Nie zabrakło też słodkich babeczek z wróżbą na przyszłość. Wróżby i konkursy przeplatane były wspólnymi tańcami przy znanych i lubianych przebojach. Drugą część zabawy wypełniło wspólne śpiewanie karaoke przez uczniów i nauczycieli. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

  GALERIA

   

 • PODSUMOWANIE SEZONU KAJAKARSKIEGO 2018

  PODSUMOWANIE SEZONU KAJAKARSKIEGO 2018 - Obrazek 1W miniony piątek (23 listopada) odbyło się spotkanie podsumowujące  nasze starty w sezonie 2018. W uroczystości brali udział zawodnicy z rodzicami, działacze klubu oraz jego sympatycy. Czołowi zawodnicy otrzymali wyróżnienia za osiągnięte wyniki sportowe. Statuetkami wyróżnieni zostali medaliści: Agata Zielińska, Dorota Moskowicz  (absolwentka naszej szkoły),  Wiktor Wieruszewski. Dyplomy za postępy sportowe i wzorową postawę otrzymali nasi uczniowie: Ernest Paluch, Grzegorz Kopyl, Dawid Gieroba, Michał Zieliński. Specjalne podziękowania otrzymali również rodzice: Państwo Katarzyna i Krzysztof Zielińscy oraz mama Doroty Moskowicz, Pani Katarzyna Tomas.  

              W spotkaniu uczestniczyli również rodzice i ich dzieci, które niedawno rozpoczęły przygodę z kajakami . Pod kierunkiem trener Magdaleny Michalik młodzi zawodnicy przygotowywani są do pierwszych startów.

              Miniony sezon możemy zaliczyć do bardzo udanych. Agata Zielińska wystartowała w Mistrzostwach Świata i zajęła 7 miejsce w wyścigu K-4 500 m. W krajowych regatach mistrzowskich zdobyliśmy 7 medali oraz wiele czołowych miejsc w wyścigach finałowych.
  Medale zdobywali:

  1.    AGATA ZIELIŃSKA
  • Mistrzostwa Polski Juniorów – srebrny medal K-2 5000 m
  • Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Maratonie – złoty medal K-2
  • Mistrzostwa Polski Juniorów w Zjeździe – srebrny medal KZ-1

   

  1. DOROTA MOSKOWICZ
  • Mistrzostwa Polski Juniorów – srebrny medal K-2 5000 m
  • Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Maratonie – złoty medal K-2
    
  1. WIKTOR WIERUSZEWSKI
  • Długodystansowe Mistrzostwa Polski – brązowy medal K-1 10 000 m seniorów
  • Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Maratonie – brązowy medal K-1 seniorów
  • Mistrzostwa Polski Juniorów w Zjeździe – brązowy medal KZ-1 seniorów

  Przed nami nowe wyzwania związane z przygotowaniami do sezonu 2019.

  GALERIA

 • Prezentacja działań Szkoły Promującej Zdrowie

  Prezentacja działań Szkoły Promującej Zdrowie - Obrazek 1Dnia 26 listopada odbyła się publiczna prezentacja podjętych przez Szkołę Podstawową nr 39 im. Szarych Szeregów działań związanych z realizacją Programu Szkół Promujących Zdrowie. W prezentacji uczestniczyła pani Monika Tanikowska – Miejski Koordynator Szkół Promujących Zdrowie oraz przedstawiciel Prezydium Rady Rodziców pani Sylwia Wiśniewska. Na prezentację przybyły także wraz z opiekunami  dzieci z Przedszkola nr 87 i Przedszkola nr 16 w Lublinie. 

  Pani Dyrektor Grażyna Daniewska w obecności nauczycieli i uczniów klas 1-3 oraz zaproszonych gości zaprezentowała dotychczasowe dokonania szkoły w zakresie realizacji Programu Szkół Promujących Zdrowie. Jednocześnie wszyscy mieli możliwość oglądania prezentacji multimedialnej obrazującej działania naszej szkoły. Ponadto prezentację działań Szkoły Promującej Zdrowie wzbogaciły występy zuchów  z 18 Lubelskiej Gromady Zuchowej Kamyki , pokazy gimnastyczne z udziałem najmłodszych uczniów naszej szkoły, zabawy integracyjne oraz ciekawa prezentacja działań podjętych przez uczniów klasy 2b.

  Na zakończenie spotkania wszyscy zostali poczęstowani świeżymi  jabłkami.

  GALERIA

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • „NIEPODLEGŁOŚĆ HARCERSTWEM ZNACZONA”

  „NIEPODLEGŁOŚĆ HARCERSTWEM ZNACZONA” - Obrazek 114 listopada 2018 roku zuchy z 18 Lubelskiej Gromady Zuchowej „Kamyki” udały się do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Obejrzały tam wystawę – „Niepodległość Harcerstwem Znaczona. 100. Rocznica Powstania Związku Harcerstwa Polskiego”. Była to piękna i niezapomniana lekcja historii harcerstwa polskiego i patriotyzmu.

  GALERIA

 • „JAK FENIKS Z POPIOŁÓW” – PATRIOTYCZNE WARSZTATY KOMIKSOWE

  „JAK FENIKS Z POPIOŁÓW” – PATRIOTYCZNE WARSZTATY KOMIKSOWE - Obrazek 1Dnia 14 listopada 2018 roku zostały zorganizowane w naszej szkole patriotyczne warsztaty komiksowe „Jak feniks z popiołów”. Ich organizatorem jest fundacja „8kolor” przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej filia nr 20.
  W projekcie uczestniczyli uczniowie klasy 4a , którzy uczyli się podstaw rysowania i pisania scenariuszy do komiksów. Za pomocą ćwiczeń plastycznych oraz zabaw słownych rozwijali zdolności manualne, polonistyczne i historyczne. Były to zajęcia zabierające dzieci w świat ich wyobraźni i marzeń. Powstał zbiór komiksów związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Prace wykonane przez młodych twórców stworzą niepowtarzalne archiwum ukazujące obraz patriotyzmu widziany przez młodych ludzi.

  GALERIA

 • 3 NOCNA MILA NIEPODLEGŁOŚCI

  3 NOCNA MILA NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 1W łączjąc się w obchody 100 lecia odzyskania niepodległośći  przez Polskę uczniowie naszej szkoły  11 listopada 2018r. brali udział w biegach „3 NOCNA MILA NIEPODLEGŁOŚCI”.

   Impreza ta  była ostatnią częścią Triady Biegowej dedykowanej 100 odzyskania niepodległości . Bieg organizowany był przez Fundację „Ruchu Solidarności Rodzin” we wspólpracy z Kuratorium Oświaty w Lublinie, Wydziaiałem Oświaty i Wychowania Miasta Lublin, Oddziałem Lubelskim IPN pod patronatem honorowym Ministra Sportu i Turystyki , Wojewody Lubelskiego, Marszałaka Wojewódźtwa  Lubelskiego i Prezydenta Miasta Lublina. Trasa biegu przebiegała ulicami centrum miasta. Formuła biegu umożliwiła wspólny start dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli.

  Bieg poprzedzony był uroczystą zbiórką w strefie startu na Placu Litewskim i uroczystym odśpiewaniem  4 zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”. Pózniej była już tyklo wspólna rozgrzewka i tak wyczekiwany bieg. Każdy uczestnik który ukończył bieg otrzymał pamiątkowy medal do kolekcji Niepodległości.

  Ucznioweie naszej szkoły zajęli również miejsca punktowane w biegu:

   I miejsce – I.Pieczkowski oraz III miejsce – I.Japola.  Gratulujemy.

  Myslimy, że ten niecodzienny bieg w Lublinie w scenerii iluminacji miasta na długo zapadnie w pamięci uczestników.

  GALERIA

 • 10.11.2018r. MKS Perła Lublin - E.S. Besancon

  10.11.2018r.

  MKS Perła Lublin - E.S. Besancon

   Remisujemy z Francuzkami

  10.11.2018r. MKS Perła Lublin - E.S. Besancon - Obrazek 1W dniu 10 listopada 2018r. 70 osobowa grupa uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły kibicowała podczas meczu pierwszego meczu III rundy kwalifikacji Pucharu EHF. Szczypiornistki MKS Perła Lublin zremisowały przed własną publicznością z francuskim zespołem E.S. Besancon 22:22.

  Początkowe fragmenty spotkania były bardziej udane dla biało-zielonych, które przez chwilę prowadziły dwoma bramkami. Później jednak lublinianki miały sporo problemów z atakami rywalek i to ekipa przyjezdnych wypracowała sobie przewagę. Do przerwy na tablicy wyników widniał natomiast remis 11:11.

  Po zmianie stron, zespół z Francji szybko odskoczył bramkowo lubliniankom, ale z każdą kolejną minutą mistrzynie Polski prezentowały coraz lepszy handball i odwróciły losy spotkania. Przeciwniczki zaczęły się gubić, atak MKS Perła przynosił oczekiwane rezultaty, a także świetnymi interwencjami popisywała się między słupkami Weronika Gawlik. To sprawiło, że na 6 minut do końcowej syreny podopieczne trenera Roberta Lisa wróciły na prowadzenie. Ostatecznie, konfrontacja zakończyła się remisem.

  W potyczce z E.S. Besancon nasza drużyna musiała radzić sobie bez trzech kontuzjowanych zawodniczek: Aleksandry Januchty, Patrycji Królikowskiej i Małgorzaty Stasiak. Wszystko wskazuje na to, że żadna z nich nie wystąpi także w rewanżu, który zaplanowano na 17 listopada we Francji.

  GALERIA

 •  

  UROCZYSTE ŚWIĘTOWANIE STULECIA

   ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

  Polsko! Nie jesteś ty już niewolnicą!

  Łańcuch twych kajdan stał się tym łańcuchem,

  na którym z lochu, co był twą stolicą

  lat sto, swym własnym dźwignęłaś się duchem.

   

  Żadne Cię miana nad to nie zaszczycą

  Co być nie mogło przez wiek Twą ozdobą

  Polsko! Nie jesteś Ty już niewolnicą,

  Lecz czymś największym czym być można – sobą.

   - Obrazek 1

              09. 11.2018 roku w naszej szkole był dniem szczególnym. Chcieliśmy uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, więc cała społeczność szkolna przygotowała kokardy narodowe, a także stroje biało-czerwone, aby utworzyć „żywą” flagę Polski.

              Przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyło około 20 tysięcy szkół w całej Polsce. Równo o 11.11 został odśpiewany „Mazurek Dąbrowskiego” (4 strofy). Godzina tego wzniosłego wydarzenia ma charakter historyczny, ponieważ dokładnie o 11.11 wrócił do Warszawy z wiezienia w Magdeburgu Marszałek Józef Piłsudski.

              Klasa III A gimnazjum przygotowała część artystyczną „W drodze do Niepodległej- 11 Listopada”, podczas której powróciliśmy do czasów niewoli narodowej, a także mogliśmy prześledzić historię odzyskania niepodległości, na podstawie dokumentów historycznych, poezji i pieśni żołnierskich. Cała społeczność szkolna włączyła się do części artystycznej poprzez śpiew, czym potwierdziła głębokie uczucia patriotyczne.

              Pragniemy szczególnie podziękować naszym Patronom- bohaterom Lubelskiego Oddziału Szarych Szeregów, którzy byli z nami w tak szczególnym dniu. Dzięki temu kilka pokoleń Polaków zostało połączonych duchowym przeżyciem tak niezwykłej chwili.

              Wspólnota emocjonalnego doświadczenia dała nam możliwość odczucia tożsamości narodowej i umocniła nasze więzi z Ojczyzną. Ten dzień pozostanie na zawsze w naszej pamięci.

  GALERIA

 • BIEGAM DLA NIEPODLEGŁEJ

  BIEGAM DLA NIEPODLEGŁEJ - Obrazek 1Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.
  Aby uczcić  jego 100  rocznicę,  8 listopada 2018 roku zorganizowaliśmy  w naszej szkole akcję pt: BIEGAM DLA NIEPODLEGŁEJ,  która z pewnością na długo zapadnie  w pamięci naszych uczniów.
  Uczniowie wszystkich klas wzięli udział  w biegu sztafetowym, przekazując sobie z dumą po przebytym dystansie Flagę Narodową. Całemu zdarzeniu towarzyszyło też promowanie  zdrowego stylu życia.  W atmosferze radości, wszyscy uczniowie i wychowawcy szkoły, uczciliśmy tak bardzo ważne dla nas narodowe święto.

  GALERIA

 • 26 października 2018r. – „Małe Bakcynalia”

  26 października 2018r. – „Małe Bakcynalia” - Obrazek 1

  „Bakcynalia” to jeden z legendarnych festiwali piosenki studenckiej, poetyckiej i turystycznej. Organizatorem festiwalu od wielu lat jest Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”. W tym roku w ramach „Bakcynaliów” w Przeglądzie Piosenki Turystycznej dla dzieci i młodzieży szkolnej „Małe Bakcynalia 2018”, wzięły udział zuchy z 18 Lubelskiej Gromady Zuchowej „Kamyki”. Zuchy zaprezentowały dwie piosenki – turystyczną „Bieszczadzki trakt” i  żeglarską „Hej ho żagle staw”. Małym artystom na gitarze akompaniował zaprzyjaźniony z gromadą druh Tomasz Wieczorek, który wspólnie z druhną Ulą Nowakowską przygotowywał „Kamyki” do konkursowego debiutu. Powołane przez organizatora Jury zadecydowało o przyznaniu „Kamykom” II miejsca w kategorii „zespół”. Gratulujemy!

   

   

   

   

  26 października 2018r. – „Małe Bakcynalia” - Obrazek 2 26 października 2018r. – „Małe Bakcynalia” - Obrazek 3 26 października 2018r. – „Małe Bakcynalia” - Obrazek 4 26 października 2018r. – „Małe Bakcynalia” - Obrazek 5 26 października 2018r. – „Małe Bakcynalia” - Obrazek 6

  GALERIA

 • 24.10.2018r. MKS Perła Lublin - KPR Kobierzyce

  24.10.2018r. MKS Perła Lublin - KPR Kobierzyce - Obrazek 124 października szczypiornistki MKS Perła Lublin przystąpiły do starcia 8. kolejki sezonu 2018/19 PGNiG Superligi z KPR Gminy Kobierzyce.

  Dobrze dysponowany w obecnych rozgrywkach zespół przyjezdnych chciał tego dnia sprawić w hali Globus niespodziankę.Od początku spotkania ekipa gości starała się napsuć krwi naszej drużynie. Podopieczne trener Edyty Majdzińskiej długimi fragmentami robiły to dość skutecznie. Po 10 minutach gry mieliśmy remis 4:4, a po kwadransie zawodów mistrzynie Polski prowadziły tylko jedną bramką. Później jednak biało-zielone odskoczyły nieco rywalkom i po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat 14:10 na korzyść gospodyń.

  Po zmianie stron drużyna z województwa dolnośląskiego szybko zbliżyła się bramkowo do lublinianek. Po 10 minutach drugiej odsłony MKS Perła miał przewagę dwóch trafień. W kolejnych fragmentach spotkania KPR wciąż konsekwentnie trzymał się swojej taktyki i pozostawał w kontakcie z biało-zielonymi. Wynik długo był sprawą otwartą i podopieczne trenera Roberta Lisa miały co prawda swoje problemy w ofensywie, ale ostatecznie po końcowej syrenie mogły się cieszyć ze zwycięstwa 27:23.

  GALERIA

 • KRYPTONIM – NIEPODLEGŁOŚĆ

  Gra zorganizowana w Szkole Podstawowej nr 39 im. Szarych Szeregów
  w Lublinie z okazji 100-lecia niepodleg
  łości

  KRYPTONIM – NIEPODLEGŁOŚĆ - Obrazek 1

  Dnia 22 października 2018 roku uczniowie klas 4-7 wraz z wychowawcami i nauczycielami udali się na grę terenową „Kryptonim – Niepodległość”. Głównym celem gry było uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz tworzenie pamięci historycznej w oparciu o ważne wydarzenia z historii Lublina i Polski.

  Przed rozpoczęciem gry uczniowie zebrali się przed pomnikiem „Szare Szeregi są wśród nas” i otrzymali koperty z zadaniami oraz karty do opracowania. Każda klasa miała do przebycia inną trasę oraz do wykonania od 10 do 15 zadań.

  W pierwszym zadaniu uczestnicy dowiedzieli się, czym dla napotkanych osób jest niepodległość.  Kolejne zadania polegały na ułożeniu z puzzli fotografii starego Lublina i odnalezieniu tego miejsca, ułożeniu województw na mapie Polski i odczytaniu z niej informacji do kolejnego zadania, rozwiązaniu sudoku, w którym ukryta została ważna data dla naszego miasta, rozwiązaniu szyfru wskazującego miejsce kolejnego postoju, ułożeniu z rozsypanki tekstu pieśni patriotycznej i zaśpiewaniu jej w wybranym miejscu oraz zaszyfrowaniu odpowiedzi do zadania.

  Miejsca, które zostały wybrane do gry odegrały znaczącą rolę w historii miasta i miały istotny wpływ na kształtowanie się wolnej Polski. Każde odwiedzane przez klasę miejsce zostało opisane w materiałach przekazanych uczestnikom. Na podstawie opisów oraz zebranych informacji z różnych źródeł, uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania dotyczące budowli, pomników, tablic i wydarzeń. Wszyscy mieli okazję poznać często jeszcze nieznane informacje o historii sprzed 100 lat.

  GALERIE:

  4a

  4b

  5a

  5b

  6a

  6b

  7a

 • Spotkanie zuchów z druhem Zdzisławem Łozińskim

  Spotkanie zuchów z druhem Zdzisławem Łozińskim - Obrazek 1

  Dnia 22 października zuchy z 18 Lubelskiej Gromady Zuchowej Kamyki oraz uczniowie klas drugich spotkali się z druhem Zdzisławem Łozińskim.  Zuchy powitały druha kwiatami i piosenką : „ Na powitanie…”. Opowieści druha Zdzisława Łozińskiego o czasach wojny i okupacji przeplatane były piosenkami harcerskimi w wykonaniu naszych zuchów i pana Tomasza Wieczorka. Druh Zdzisław Łoziński wspominał niedawno zmarłego druha Józefa Sadurskiego ps. „ Czarny”. Zuchy wspólnie z druhem Zdzisławem Łozińskim i druhną Ulą Nowakowską złożyli kamienie pamięci  i zapalili znicze przy pomniku „ Szare Szeregi są wśród nas”.

  W spotkaniu ze względów zdrowotnych nie mogła uczestniczyć druhna Maria Pietraszewska. Serdecznie ją pozdrawiamy i z niecierpliwością czekamy na jej opowieści o nieznanych mam jeszcze bohaterach: Henryku Ślusarskim ps. „Strug” , Bronisławie Ślusarskim ps. „Zbyszek”  i Tadeuszu Ślusarskim ps. „Bolek”.

  GALERIA

 • Integracja społeczności szkolnej w Malibu

  Integracja społeczności szkolnej w Malibu - Obrazek 1Polska złota jesień pozwoliła na zorganizowanie w plenerze spotkania integracyjnego naszej społeczności szkolnej. Dnia 12 października, do malowniczo położonego  Ośrodka rekreacyjno wypoczynkowego  Malibu w Krężnicy Jarej,  uczniowie klas 1-3 przyjechali autokarami, zaś starsi uczniowie pod opieką nauczycieli  dotarli  rowerami lub przyszli pieszo. Wszystkich uczniów i nauczycieli powitał właściciel ośrodka – pan Stefan Odój, który życzył  dobrej zabawy, niezapomnianych wrażeń, o czym miał przypominać  pamiątkowy słonik ,którym obdarował wszystkich uczestników spotkania integracyjnego. Pamiętał również o zbliżającym się Święcie Edukacji Narodowej i z tej okazji złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom. W tym miejscu również Pani Dyrektor Grażyna Daniewska podziękowała nauczycielom za zaangażowanie, kreatywność  i wyróżniła  część grona pedagogicznegoNagrodą dyrektora.

  W trakcie czterogodzinnego spotkania wszyscy bawili się wyśmienicie. Uczniowie klas 1-3 zwiedzali mini zoo, płukali złoto i poszukiwali skarbów, pływali gondolą . Dużą popularnością cieszyły się też przejażdżki quadem. Ponadto dzieci mogły  bawić się na dmuchanym sprzęcie rekreacyjnym i sportowym: dmuchanym zamku, zjeżdżalni , trampolinie. Wśród starszych uczniów największym powodzeniem cieszył się zjazd tyrolką, rejs gondolą oraz strzelanie z łuku. Uczniowie mogli również rozgrywać mecze piłki plażowej i grać w piłkę nożną.

  Organizatorzy imprezy zadbali także o zaplecze gastronomiczne. Każdy mógł poczęstować się kiełbaską z grilla, pieczonym w popiele ziemniakiem czy napić się gorącej herbaty.

   

  GALERIA

 • Regaty kajakowe w Tarnobrzegu

  Regaty kajakowe w Tarnobrzegu - Obrazek 1W pierwszą sobotę października na jeziorze Tarnobrzeskim odbyły się coroczne Regaty Kajakowe o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla. Były to już piąta edycja tych zawodów. Jak zawsze regaty odbywały się przy pięknej pogodzie. Zawodnicy startowali w kategoriach: dzieci, młodzików, juniorów młodszych, juniorów w konkurencjach K-1, K-2 na dystansach 200, 500 i 2000 m. Rozegrano również wyścig dla mastersów w K-1 na dystansie 200 m. Regaty te kończyły sezon startowy w Lubelsko Podkarpackim Związku Kajakowym.

   

  Spośród  zawodników naszej szkoły, miejsca na podium wywalczyli:

  • Juniorzy młodsi
   Ernest Paluch: K-1 200 i 500m -  2 miejsce
  • Dzieci chłopcy (rocznik 2006/2007)
   - Dawid Gieroba: K-1 200m -  1 miejsce
   - Michał Zieliński: K-1 200m -  3miejsce
   - Dawid Gieroba -Kacper Szulc: K-2 200m -  3 miejsce
  • Dzieci chłopcy (rocznik 2008 i młodsi)
   Szymon Szulc: K-1 200m -  2 miejsce

   

  W punktacji klubowej zajęliśmy trzecie miejsce. Zwyciężyła drużyna gospodarzy KK JEZIORO Tarnobrzeg przed ENERGETYKIEM Gryfino. Gospodarze jak zawsze sprawili, że regaty stały na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym.

  GALERIA

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej - Obrazek 1

  W roku szkolnym 2018/2019 Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej obchodzony był nieco wcześniej. Z tej okazji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego składali życzenia i częstowali słodkimi wypiekami wszystkich pracowników szkoły. Dodatkowo, każdy pracownik otrzymał samodzielnie napisane i własnoręcznie wykonane życzenia.

  Dyrekcji, wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy opiekuńczej, wychowawczej i dydaktycznej.

  GALERIA

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 39 im. Szarych Szeregów
  Ul. Krężnicka 156
  Lublin 20-518
  poczta@sp39.lublin.eu
  NIP 946 181 32 14
  REGON 000767397
 • +48 (81) 750-09-23

Galeria zdjęć