Menu Główne

 • UROCZYSTY APEL POŚWIĘCONY PAMIĘCI OFIAR KATYNIA

  UROCZYSTY APEL POŚWIĘCONY PAMIĘCI OFIAR KATYNIA - Obrazek 1

   

   „Prawda Katynia jest stale obecna w naszej świadomości i nie może być wymazana z pamięci Europy”

  Jan Paweł II

   

           13 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony zbrodni katyńskiej.

           Przed murami naszej szkoły rośnie Dąb Katyński poświęcony druhowi majorowi Wiktorowi Krzewskiemu, który został rozstrzelany w Charkowie 13 kwietnia 20140 roku.

   

           Do naszej szkoły przybyli przedstawiciele Szarych Szeregów, którzy pragnęli oddać hołd wszystkim pomordowanym i złożyć kwiaty, upamiętniając tym samym tragizm zbrodni katyńskiej.

   

           Katyń to w świadomości Polaków nazwa, symbol kojarzący się z ludobójczą polityką władz sowieckich wobec narodu polskiego. Mówiąc „Katyń”, myślimy o pomordowanych na nieludzkiej ziemi wiosną 1940 roku nie tylko jeńcach z Kozielska, Ostaszkowa i Starobielska, ale także o innych polskich obywatelach  zamordowanych w tym czasie przez NKWD.

  Dla żołnierzy rzeczywistość wojenna była inna, a dla wielu oficerów polskich wprost okrutna i nieludzka. Najpierw walczyli z Niemcami, potem dostali się do sowieckiej niewoli.

   

  W zaplombowanych wagonach

  jadą krajem imiona,

  a dokąd tak jechać będą,

  a czy kiedy wysiądą,

  nie pytajcie, nie powiem, nie wiem.

   

   (W. Szymborska „Jeszcze”- fragm.)

   

           Wieźli ich wiele kilometrów w bydlęcych wagonach. Wcześniej zrewidowano i zabrano cenniejsze rzeczy.

                              Na rozkaz ludowego komisarza spraw wewnętrznych- Berii, wyselekcjonowano spośród wszystkich jeńców: oficerów, funkcjonariuszy  policji państwowej, pracowników wywiadu i sądownictwa, osadzono ich w obozach: w Ostaszkowie, Starobielsku oraz Kozielsku. Akcja masowych rozstrzeliwań została powierzona specjalnym grupom NKWD. Jeńców transportowano koleją i rozstrzeliwano w Kalininie, Charkowie i w lesie katyńskim. Dokonano egzekucji na prawie 25 tysiącach niewinnych ludzi.

   

  Związali drutem człowiekowi ręce

  I wyśmianego kładli w płytkie groby,

  Żeby nie wzywał prawdy w testamencie

  I już na zawsze był anonimowy.

   (Cz. Miłosz „Gwiazda piołun”- fragm.)

   

                 Symbolem polskiej Golgoty Wschodu stał się Katyń. W 1943 r. wojska hitlerowskie odkryły w Lesie Katyńskim masowe rowy śmierci. Ogłoszono to na cały świat. Rosja wyparła się zbrodni, zrzucając winę na Niemcy. Dopiero po 50 latach, w 1993 r., prezydent Rosji- Borys Jelcyn przekazał prezydentowi Polski- Lechowi Wałęsie tajne dokumenty potwierdzające prawdę, że zbrodni dokonał Związek Radziecki.

   

                 Została po nich tylko pamięć,

                   Pamięć z grobowej tabliczki

                   Żołnierską krwią zaznaczona

   

                  (M. Pohorecka „Wspomnienie”)

   

                

                     I woła sprawiedliwość

                     I prawdę o jeńców tysiącach

                     Zgładzonych w katyńskim lesie...

   

                    (F. Konarski)

   

                 Zapalmy świecę, my młodzi początku XXI wieku, zapatrzeni w ekrany komputerów. Marzenia nasze krążą wokół wielkich domów, szybkich samochodów, bogatych ludzi.  Stańmy w tym biegu! Zatrzymajmy się na chwilę! Tam, na nieludzkiej ziemi, kiedyś zabito WIARĘ, NADZIEJĘ, MIŁOŚĆ. Jednym strzałem w tył głowy…

   

                 Pośród sosen Lasu Katyńskiego stanął dębowy krzyż- znak ofiary Chrystusa i wszystkich niewinnych ofiar, symbol zwycięstwa dobra nad złem, zwycięstwa w ciszy i pokoju. Postawiono go, aby teraz i w przyszłości zaobfitowała łaska przebaczenia, modlitwy i ciągle rodzącego się dobra.

   

                 Pomimo upływu lat, fatalizm dziejowy Katynia dał o sobie znać 70 lat później. 10 kwietnia 2010 roku o godz. 8:41 miała miejsce katastrofa lotnicza w Smoleńsku. Zginęło w niej 96 osób, wśród nich: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, którzy pragnęli uczcić

  pamięć zbrodni katyńskiej.

                 Pan Prezydent Ryszard Kaczorowski był nie tylko wielkim patriotą i mężem stanu, ale także harcerzem Szarych Szeregów, których ideały i wartości przyświecają społeczności naszej społeczności szkolnej.

   

           Następnym punktem naszej uroczystości był Apel Poległych, który odbył się przed szkołą przy pomniku SZARE SZEREGI SĄ WŚRÓD NAS oraz przed DĘBEM KATYŃSKIM.

           Przedstawiciele naszej szkoły oraz przybyli gości złożyli kwiaty oraz zapalili znicze, aby uczcić pamięć o pomordowanych na nieludzkiej ziemi, których imiona bardzo często zostały wymazane, a tajemnica śmierci do tej pory nie wyjaśniona.

  CHWAŁA BOHATEROM !

  GALERIA

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Wielkanocne baby

  Wielkanocne baby - Obrazek 1W środę 28 marca 2018 roku uczestniczyliśmy w przedświątecznym spotkaniu wielkanocnym. W uroczystości wzięli udział uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście z Kręgu Instruktorów i Seniorów "Szaniec" oraz Lubelskiego Oddziału Stowarzyszenia Szarych Szeregów w Lublinie na czele z Przewodniczącym dh. Zdzisławem Łozińskim.

  Uczniowie klas I - III przygotowani przez panią Agnieszkę Presz zaprezentowali część artystyczną, w której przybliżyli symbolikę świątecznych elementów, a także zwyczaje i tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Ksiądz Tomasz Nowaczek przypomniał o duchowym wymiarze Wielkanocy i przewodniczył wspólnej modlitwie.  Po poświęceniu pokarmów wszyscy podzielili się jajkiem i złożyli sobie życzenia.

  GALERIA

 • Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń

  Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń - Obrazek 1Dnia 27 marca odbyło się spotkanie młodzieży z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Naszymi gośćmi byli: asp. szt. R. Trocki, asp. szt. A. Gąbka oraz podinspektor L. Kołudzki. W ramach realizacji zadań konkursu „Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń” w spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 6, 7 oraz drugich gimnazjum. Tematem spotkania była odpowiedzialność prawna nieletnich, bezpieczeństwo w drodze do szkoły, jak również  środki psychoaktywne.  Policjanci  przybliżyli uczniom tematy związane z uzależnieniem substancjami psychoaktywnymi (narkotyki, dopalacze, e-papierosy). Został wyświetlony film „Atak terrorystyczny na szkołę”.

  GALERIA

 • Pamiętamy o zmarłych harcerzach Szarych Szeregów

  Pamiętamy o zmarłych harcerzach Szarych Szeregów - Obrazek 1Dnia 26 marca 2018 roku harcerze naszej szkoły, w ramach akcji „Rozpalamy znicz naszej życzliwej pamięci”, odwiedzili lubelskie nekropolie. Pamiętając o Patronach -  harcerzach Szarych Szeregów, którzy odeszli na Wieczną Wartę - złożyli wieńce, zapalili znicze i odmówili modlitwę.

   

                                                                                                            CZEŚĆ  ICH  PAMIĘCI!

  GALERIA

 • „SZUKAM NAUCZYCIELA I MISTRZA” – WYCIECZKA ZUCHÓW I HARCERZY ŚLADAMI ALEKSANDRA KAMIŃSKIEGO I HARCERZY SZARYCH SZEREGÓW

  „SZUKAM NAUCZYCIELA I MISTRZA” – WYCIECZKA ZUCHÓW I HARCERZY ŚLADAMI ALEKSANDRA KAMIŃSKIEGO I HARCERZY SZARYCH SZEREGÓW - Obrazek 1W związku z 40. Rocznicą Śmierci Aleksandra Kamińskiego w piątek 16 marca 2018 roku wzięliśmy  udział w wycieczce do Warszawy.  Swoją wędrówkę śladami „Kamyka” rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Harcerstwa, które mieści się w budynku Głównej Kwatery ZHP przy ul. Konopnickiej 6. 

  W muzeum przywitała nas Dyrektor Muzeum hm. Katarzyna  Traczyk. Nasza ścieżka edukacyjna prowadziła przez bibliotekę, galerię historyczną oraz współczesną, archiwum i starą rozgłośnię harcerską. Mieliśmy okazję obejrzeć ciekawe archiwalia, sztandary, stare kroniki, fotografie, elementy umundurowania. Widzieliśmy ogromną szafę, w której znajduje się archiwum rodzinne Aleksandra Kamińskiego. Wizyta w muzeum okazała się ciekawą lekcją historii ruchu harcerskiego i skautingu. Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w LXX Liceum Ogólnokształcącym im. Aleksandra Kamińskiego na Ursynowie, gdzie miała miejsce sesja popularno – naukowa „Szukam nauczyciela i mistrza” w świecie wartości Aleksandra Kamińskiego. Wysłuchaliśmy gawędy Pani Barbary Wachowicz poświęconej kontaktom z autorem „Kamieni na szaniec” i jego marzeniom o ideale Polski godnej szacunku oraz  wystąpienia przewodniczącego Związku Harcerstwa Polskiego – hm. Dariusza Supła. Obejrzeliśmy program artystyczny składający się z wiązanki warszawskich pieśni okupacyjnych.

  My także mieliśmy swój występ. Zaśpiewaliśmy kilka piosenek harcerskich i otrzymaliśmy gromkie brawa. Udało nam się zrobić zdjęcie z Panią Barbarą Wachowicz, które jest  cenną pamiątką z tego zuchowo – harcerskiego wyjazdu. Otrzymaliśmy także wpis do kroniki od Gościa Honorowego uroczystości , żołnierza Batalionu Zośka – Jakuba Nowakowskiego ps. „Tomek”.

                                                                                                                               Zuchy z 18 LGZ „Kamyki”

   

  GALERIA

 • Targi Edukacyjne

  Targi Edukacyjne - Obrazek 115 marca uczniowie klas trzecich gimnazjum wraz wychowawcami uczestniczyli w Targach Edukacyjnych. Gimnazjaliści mieli okazję poznać ofertę lubelskich szkół oraz sprawdzić, jaki profil szkoły odpowiada ich umiejętnościom.  Odwiedzając Lubelską Strefę Zawodów przekonali się, jakie umiejętności zdobywają uczniowie szkół zawodowych. Udział w Targach  upłynął w doskonałej atmosferze, pełnej rozmaitych atrakcji, a przede wszystkim wskazówek dotyczących dalszej ścieżki kształcenia.

  GALERIA

 • „ Najważniejszą zaletą kobiety jest właśnie być kobietą”

  „ Najważniejszą zaletą kobiety jest właśnie być kobietą” - Obrazek 1Z okazji Dnia Kobiet 8 marca 2018r. w naszej szkole odbyła się uroczystość, który przygotowała klasa 7b  wraz z męską częścią Samorządu Uczniowskiego . Uczniowie przedstawili program słowno – muzyczny: dziewczyny  zaprezentowały różne typy kobiet, a chłopcy taniec w cylindrach. Na  zakończenie uczniowie oraz Przewodniczący Rady Rodziców złożyli wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia, wręczyli kwiaty i słodkie upominki.

   

  GALERIA

 • SZKOLNY TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH

  SZKOLNY TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH - Obrazek 1

  „Zabawa jest nauką, nauka jest zabawą.

  Im więcej zabawy, tym więcej nauki.”

                                                                                          

   

  Glenn Doman

   

       

       W dniu 26.02.2018 r. w ramach realizacji zadań programu Szkoła Promująca Zdrowie,  odbył się  SZKOLNY TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH.

        Celem turnieju była popularyzacja gier planszowych jako zdrowej, relaksacyjnej  formy spędzania czasu wolnego oraz kształtowanie umiejętności nawiązywania  pozytywnych relacji z rówieśnikami poprzez zabawę.

         Rozgrywki punktowane toczyły się w sali gimnastycznej na wszystkich poziomach wiekowych. Reprezentanci poszczególnych klas rozgrywali partie szachowe i warcabowe, grali  w „Chińczyka”, „Memory”, „Domino”,  „5 sekund” , „Scrabble”, „Bierki” , „Mistrz słowa” i „Dobble” .
         Wszyscy z dużym zaangażowaniem walczyli o zdobycie nagrody dla swojej klasy.
         Uczniowie, którzy  pozostali w klasach, pod opieką nauczycieli wspaniale bawili się grając w ulubione  gry planszowe przyniesione z domu oraz w te,  które znajdują się w zasobach szkolnych.

   Wyniki turnieju:

  kl. 1-3

  I m.   – Julia Zdeb kl.1b

  II m.  – Igor Czajka kl.3a

  III m. - Karol Podleśny kl.3b

   

  kl. 4-6

  Im.    – Cezary Zdrojkowski kl.4b

  II m.  – Nikola Smagło  kl.5a

  III m. – Krzysztof Lizak kl.4b

   

  kl.  7, 3A Gim

  rozgrywki warcabowe

  I m.    – Krzysztof Gąsior kl.3A

   

  rozgrywki szachowe

  I m.    – Dominik Włoszek kl.3A

  GALERIA

 • Dni otwarte

  Dni otwarte - Obrazek 1 We wtorek 27 lutego 2018 roku odbył się Dzień Otwarty dla Rodziców i Dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie I. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji filmu
  o naszej szkole, który przygotowali uczniowie klasy 7b pod opieką p. Magdy Michalik
  i p. Rafała Tomasika.

              Gości przywitała Pani Dyrektor Grażyna Daniewska, która przedstawiła ofertę naszej szkoły podkreślając jej atuty: nowoczesność, bezpieczeństwo, program Indywidualni.pl, drużyna zuchowa i harcerska,  osiągnięcia edukacyjne i sportowe, zajęcia dodatkowe i inne.

              Po części oficjalnej uczniowie klasy 2A, 4b i klas 1-3  zaprezentowali swoje umiejętności w gimnastyce sportowej, przedstawiając  układy artystyczne oraz ćwiczenia na ścieżce i drążku.  Rodzice i dzieci mieli także okazję uczestniczyć w pokazowych lekcjach prowadzonych przez nauczycieli. Goście obejrzeli zajęcia z przyrody i matematyki, rozwiązywali testy i zadania na SPE i e-tablicy, wykonywali zadania w kartach pracy. Zuchy wraz z dh. Ulą Nowakowską i dh. Tomkiem Wieczorkiem przedstawiły "rozśpiewaną" zbiórkę zuchową. Następnie wszyscy przeszli do świetlicy na zajęcia rytmiczne, w których wzięli aktywny udział. Na zakończenie kandydaci wraz z Paniami ze świetlicy wykonali świąteczno-wiosenny obrazek. Dodatkowo Rodzice mieli możliwość zapoznania się z pracą świetlicy szkolnej, którą przedstawiła p. Agnieszka Presz. 

  Pobyt gości z przedszkola dostarczył wszystkim wielu miłych i niezapomnianych wrażeń. 

  Mamy nadzieję, że spotkamy się wszyscy uśmiechnięci i pełni zapału we wrześniu 2018 r.

  GALERIA

 • Krajowe Mistrzostwa IDO w Tańcach Par Lublin 2018

  24 lutego w Hali MOSIR odbyły się Krajowe Mistrzostwa IDO w Tańcach Par Lublin 2018. W rywalizacji udział wzięło 830 zawodników z 35 klubów tanecznych. Tancerze z całej Polski zaprezentowali się między innymi w takich kategoriach jak: salsa, carribean show, tango i disco fox. Zatańczyli solo, w parach i formacjach. 

  Główną rolę w pokazie formacji La Familia odtańczyła uczennica naszej szkoły – Amelia Smolińska (klasa 3a), która wraz z zespołem zdobyła drugie miejsce. 

  W ramach zawodów odbyły się także eliminacje do mistrzostw Europy i świata.

  Amelii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Krajowe Mistrzostwa IDO w Tańcach Par Lublin 2018 - Obrazek 1Krajowe Mistrzostwa IDO w Tańcach Par Lublin 2018 - Obrazek 2

 • „Bo to właśnie my, zuchowa gromada …”

  „Bo to właśnie my, zuchowa gromada …” - Obrazek 1

  Dnia 21 lutego zuchy z 18 Lubelskiej Gromady Zuchowej „Kamyki” złożyły swoją obietnicę. Na uroczystość przybyli rodzice oraz zaproszeni goście z Lubelskiego Oddziału Stowarzyszenia Szarych Szeregów, Kręgu Instruktorów i Seniorów ZHP „Szaniec” oraz Komendy Chorągwi Lubelskiej ZHP.

  Słowa „Obiecuję być dobrym zuchem, zawsze przestrzegać Prawa Zucha” wypowiedziało 26 zuchów. Bardzo ważnym świadkiem obietnicy oraz gospodarzem uroczystości była Pani Dyrektor hm. Grażyna Daniewska.

  Po złożonej obietnicy wszyscy zostali poczęstowani pysznym tortem ufundowanym przez rodziców.

  Obietnicę przygotowała Kadra PLGZ „Kamyki” phm. Marika Zaprawa i pwd. Urszula Nowakowska przy wsparciu muzycznym dh. Tomka Wieczorka.

  GALERIA

 • Walentynki

  Walentynki - Obrazek 114 lutego 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 39 w Lublinie obchodzili Dzień Zakochanych.  Wszyscy mogli przesłać sobie słowa sympatii dzięki zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski zabawie  „Walentynkowe serce w pudełku”. Każda z klas przygotowała własną skrzynkę na miłosne kartki - także tym razem uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i talentem. Zebrane w pudełkach Walentynki zostały doręczone przez wychowawców lub przewodniczących klasowych samorządów. Z radiowęzła popłynęły nastrojowe piosenki z dedykacjami. Na korytarzu królowała czerwień - uczniowie i nauczyciele zadbali o czerwone elementy ubioru, a najmłodsi o pomysłowe kostiumy.

   

  GALERIA

 • FERIE W SZKOLE

  FERIE W SZKOLE - Obrazek 1Za nami pierwszy tydzień ferii zimowych. Wesoło spędzaliśmy czas na zimowisku zorganizowanym w szkole. Aktywnie uczestniczyliśmy w zajęciach i wyjazdach. Chętnie braliśmy udział w szaleństwach w basenach Aqua Lublin w strefie rekreacji. Doskonaliliśmy jazdę na łyżwach w Icemanii. Nawet najmłodsi pomimo pierwszych obaw śmigali po tafli jak zawodowi łyżwiarze. Dwa razy byliśmy w kinie, z zainteresowaniem oglądaliśmy przygody Kumpli z dżungli oraz sympatycznego misia Paddingtona. Pogoda była dla nas łaskawa i pozwoliła nam na długi spacer „Bliżej natury”. Obserwowaliśmy łabędzie, kaczki i tropy zwierząt w lesie. Wspólne wyjścia i wyjazdy dostarczyły nam niezapomnianych przeżyć i atrakcji.

  GALERIA Tydzień 1

  GALERIA Tydzień 2

 • NOCOWANIE W SZKOLE

  NOCOWANIE W SZKOLE - Obrazek 1

 • ZABAWA KARNAWAŁOWA

  ZABAWA KARNAWAŁOWA KLAS 1 - 3 SP

  ZABAWA KARNAWAŁOWA - Obrazek 1

  Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki uczniowie klas 1-3 SP 39  niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole w piątek - 26 stycznia.

  Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana maskami i gwiazdami wykonanymi przez uczniów zachęcała do wspanialej zabawy. Już pierwsze dźwięki muzyki poderwały wszystkich do tańca, a dzięki tańcom przygotowanym przez nauczycieli dzieci „pojechały zaczarowanym pociągiem” w różne miejsca poznając ciekawe tańce. Największym zainteresowaniem cieszyło się karaoke. Uczniowie śpiewali swoje ulubione piosenki, a życzliwa publiczność wspierała ich oklaskami. Podczas balu dzieci miały okazję wziąć udział w zabawach i konkursach takich jak np.: jedzenie pierniczków na czas, wyścig kelnerów oraz gra o czekoladę. To była niezapomniana zabawa karnawałowa, podczas której było dużo śmiechu i radości.

  GALERIA


  DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA KLAS 7SP i GIMNAZJUM

  ZABAWA KARNAWAŁOWA - Obrazek 2

 • PODSUMOWANIE PIERWSZEGO SEMESTRU ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  PODSUMOWANIE PIERWSZEGO SEMESTRU ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 - Obrazek 1W dniu 26 stycznia w naszej szkole odbył się apel na którym zostały omówione wyniki w nauce i działania podjęte w I semestrze roku szkolnego 2017 - 2018. 

  Podsumowaliśmy wyniki klasyfikacji, udział w konkursach i zawodach sportowych oraz pracę w Samorządzie Uczniowskim. Opiekun Samorządu Uczniowskiego omówił działania podjęte przez Samorząd w pierwszym semestrze. Podziękował wszystkim uczniom, nauczycielom oraz wychowawcom za zaangażowanie i wsparcie w realizacji planu pracy.

  Pani wicedyrektor Małgorzata Bielecka pogratulowała wszystkim uczniom osiągniętych wyników w nauce, podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły za ciężką pracę i życzyła wszystkim bezpiecznego i udanego wypoczynku w nadchodzące ferie.

   

   

  Wyniki klasyfikacji:

  Średnie klas:

  miejsce

  Poziom klas 1-3 SP

  Poziom klas 4-7 SP

  Poziom klas 2-3 gimn

  1.

  1a - 4,97

  5b - 4,69

  3A - 4,19

  2.

  1b - 4,93

  4a - 4,63

  2C - 4,04

  3.

  2a - 4,83

  5a - 4,46

  2A - 3,96

             

  Uczniowie z średnią 5.00 i wyżej:                                          

  Poziom klas 1-3 SP (wzorowe zachowanie)

  Poziom klas 4-7 SP (wzorowe i bardzo dobre zachowanie)

  Poziom klas 2-3 gimn (wzorowe i bardzo dobre zachowanie)

  Adamczyk Nikola

  Jastrzębska Zofia

  Łazińska Oliwia

  Markowska Emilia

  Mojak Szymon

  Pikula Julia

  Sozoniuk Filip

  Woźniak Dagmara

  Wróbel Katarzyna

  Zięba Zofia

  Dejnek Mateusz

  Dębińska Karina

  Maksymiuk Sandra

  Orlik Olaf

  Sołtys Martyna

  Zdeb Julia

  Chudzik Jagoda

  Jaszewska Agata

  Kujawski Igor

  Majcherska Monika

  Majcherska Maja

  Pyszniak Angelika

  Ołownia Pola

  Szuster Szymon

  Zaborek Zuzanna

  Bezłada Małgorzata

  Godula Natalia

  Podleśny Karol

  Wilczek Jakub

  Habieb Sada

  Korkosz Karolina

  Tuziemska Julia

  Karpińska Julia

  Barański Michał

  Oryszczuk Wiktoria

  Niedźwiecka Iga

  Możdżeń Maja

  Brytan Karolina

  Paczosa Aleksandra

  Wojcieska Dominika

  Włodek Dominika

  Japola Miriam

  Pośpiech Alicja

  Szulowski Michał

                         

   

   

  Frekwencja klas:

  miejsce

  Poziom klas 1-7 SP

  Poziom klas 2-3 gimn

  1.

  1a - 94,48%

  2C - 91,32%

  2.

  2a - 94,43%

  2A - 90,80%

  3.

  5a - 93,93%

  2B - 90,11%

  4.

  4a - 93,88%

   

  5.

  3a - 93,54%

   

  6.

  7a - 93,38%

   

   

  Uczniowie ze 100% frekwencją:

  Poziom klas 1-3 SP

  Poziom klas 4-7 SP

  Poziom klas 2-3 gimn

  Nikola Adamczyk

  Zofia Bran

  Adam Skiba

  Oliwia Łazińska

  Oliwia Lipian - Kaniuk

  Mateusz Niziuk

  Emilia Markowska

  Mateusz Smyk

  Monika Zarajczyk

  Filip Sozoniuk

  Michał Barański

  Eryk Kłysiak

  Maria Barańska

  Agata Gaik

   

  Miłosz Baran

  Damian Lipian - Kaniuk

   

  Jagoda Chudzik

  Oliwia Zalewska

   

  Milena Kalamon

   

   

  Mateusz Okalisz

   

   

  Kornelia Sobieszczańska

   

   

  Amelia Zielonka

   

   

  Oskar Stępień

   

   

  Zuzanna Zaborek

   

   

  Hubert Jakubowski

   

   

   

  Zestawienie zachowania:

  ocena

  Poziom klas 1-3 SP

  Poziom klas 4-7 SP

  Poziom klas 2-3 gimn

  Szkoła

  Wzorowe

  36

  34

  13

  83

  Bardzo dobre

  47

  67

  43

  157

  Dobre

  26

  52

  28

  106

  Poprawne

  1

  3

  9

  13

  Nieodpowiednie

  2

  0

  1

  3

  Naganne

  0

  0

  1

  1

   

  Zestawienie udziału i osiągnięć uczniów Szkoły Podstawowej nr 39 w konkursach szkolnych i pozaszkolnych w roku szkolnym 2017/2018

   

  Konkursy przedmiotowe

   

  Lp.

  Nazwa konkursu

  Organizator

  Imiona i nazwisk uczniów, którzy przeszli do następnego etapu

  1.

  polonistyczny

  KO Lublin

  J. Palczewska- finalistka

  2.

  biologiczny

  KO Lublin

  M. Japola - finalistka

   

  Konkursy Ogólnopolskie

  Nazwa konkursu

  Organizator

  Wyniki

   „Moja opowieść o Świętym Mikołaju”-literacki

  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Mikołaja w Kole oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole

  Maja Polaszek - 2 miejsce

  Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

  PCK

  Aleksandra Paczosa -  III miejsce w kategorii  gimnazjum w etapie rejonowym

  Ogólnopolski konkurs literacki "Hobbit - opowieści o powieści" 

  Biblioteka Śląska

  Miłosz Zajączkowski - publikacja powieści

   

   

  Konkursy pozaszkolne

  Nazwa konkursu

  Organizator

  Poziom

  Uczestnicy

  Nagrodzeni

  Konkurs matematyczny „Trójkąt”

  Zespół Szkół nr 12 Lublin

  międzyszkolny

   

  zadanie tygodnia:

  Igor Kujawski x2,

  Karol Podleśny,

  Dagmara Woźniak,

  Sz. Węgorek,

  Grześ Węgorek,

  Tymoteusz Porębski x2,

  Julia Pikula,

  Natalia Godula,

  Jan Margula, Nikola Adamczyk, Oliwia Łazińska,

  Za rozwiązywanie zadań tygodnia: I. Kujawski, I. Czajka, Zosia Jastrzębska

  Konkurs literacki  "W zdrowym ciele zdrowy duch"

  SP nr 2 w Lublinie

  miejski

  Małgorzata Bezłada , Karol Podleśny

  Kat. Kl. II

  I m. – Adam Trocewicz 2a

  Wyróżnienie.- Szymon Pastusiak 2a

   

  Kat. Kl. III

  II miejsce - Małgorzata Bezłada 3b
   

  IV edycja konkursu o prawach człowieka

  przez XIX Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Jerzego Kuncewiczów w Lublinie

  we współpracy z Wydziałem Politologii UMCS
   

  międzyszkolny

  Marek Wojciechowski

  Nagroda: M. Wojciechowski

  KONKURS FOTOGRAFICZNY

  CZYTAĆ MOŻNA WSZĘDZIE - pierwsza edycja

  XIX Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Jerzego Kuncewiczów w Lublinie
  we współpracy z Instytutem Filologii Polskiej UMCS

   

  miejski

  D. Włodek

  D. Włodek - nagroda

   

   

  Konkursy sportowe

  Nazwa konkursu

  Nagrodzeni

  Memoriał Wojciecha Kozery, Stefana Hoffmana, Jerzego Górskiego i Damiana Świerczyńskiego – Warszawa

  1 miejsce K1 200m. dzieci: BALCZUS WIKTOR

  - 1 miejsce K1 200m. dzieci młodsze: ZIELIŃSKI MICHAŁ

  - 3 miejsce K1  200m. dzieci młodsze: BALCZUS NIKODEM

  - 5  miejsce K1 200m. dzieci: GIEROBA DAWID

   

  - 1 miejsce K-1Młodzików  2000m FRĄK MIKOŁAJ

  - 2 miejsce K-1 Młodzików 2000 m  Knieć Kacper

  - 1 miejsce K-2 Młodzików 200m KNIEĆ KACPER, FRĄK MIKOŁAJ

  Czwarty Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego – Tarnobrzeg:

  - 1 miejsce  K1  200m. dzieci młodsze: ZIELIŃSKI MICHAŁ

  - 2 miejsce K1  200m. dzieci młodsze: BALCZUS NIKODEM

  - 3 miejsce K1  200m. dzieci : BALCZUS WIKTOR

  - 3 miejsce K1 200m. dzieci: GIEROBA DAWID

  - 3 miejsce w K2 200m dzieci: BALCZUS WIKTOR  ZIELIŃSKI MICHAŁ

   

  - 3miejsce  K-1Młodzików - 2000m FRĄK MIKOŁAJ
  - 3miejsce  K-2 Młodziczek 500m  LIGOCKA ALEKSANDRA

  - 3miejsce K-1 Młodzików 200 m  KNIEĆ KACPER

  - 2 miejsce K-2 Młodzików 500m KNIEĆ KACPER, FRĄK MIKOŁAJ

  Edycja Jesienna „Czwartków Lekkoatletycznych”

  2 miejsce w klasyfikacji generalnej:

  Z. Baran, A. Świć, B. Fac, O. Pałubski, D. Lipian-Kaniuk, M. Łopuszyński, J. Palczewska, O. Wnuczek, M. Możdżeń,

  A .Gaik.

  Międzyszkolne Zawody ’’Lekkoatletyka dla każdego’’

  1 miejsce w biegu sztafetowym:

  Julia Goleniewska, Pola Ołownia, Fabian Frankiewicz, Miłosz Możdżeń zajęli I miejsce w biegu sztafetowym.

   

   

   


   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Konkursy szkolne

  Nazwa konkursu

  Organizator

  Nagrodzeni

       

  Konkurs plastyczny „Najpiękniejsza ozdoba świąteczna”

  Agnieszka Majewska i Agnieszka Presz

   

  I miejsce:

  Kategoria stroik świąteczny (1-3)

  Mateusz Dejnek 1b,

  Kacper Sapalski 3b, Julia Wiśniewska 2a,

  II miejsce: Krzysztof Goleman 2a, Oliwia Łazińska 1a, Martyna Sołtys 1b,

  III miejsce:

  Igor Czajka 3a, Amelia Gil 2a, Sandra Maksymiuk 1b, Sandra Wójtowicz 1b,

  Klasy 4-7:

  I m: N. Huzar 7b,

  II m: Julia Tuziemska 4a,

  III m: Kacper Bednarz 5a, A. Krzewińska 5b,

  Kategoria Bombka:

  I m; Julia Goleniewska 3a,

  II m: Adam Trocewicz 2a,

  III m: Oskar Stępień 3a,

  Gimnazjum:

  Wyróżnienia:

  Mateusz Niziuk

  Mateusz Sowa

   

  GALERIA ZDJĘĆ

 • Zakończenie semestru na sportowo

  Zakończenie semestru na sportowo - Obrazek 125 stycznia w naszej szkole zakończyliśmy semestr na sportowo. Uczniowie klas młodszych konkurowali ze sobą  w różnorodnych dyscyplinach sportów zimowych. Ze względu na  niekorzystne warunki pogodowe, zmagania odbyły się w  sali gimnastycznej. Najmłodsi musieli wykazać się zwinnością i szybkością na specjalnie utworzonym przez nauczycieli wychowania fizycznego torze narciarskim, saneczkarskim, bobslejowym. Będąc hokeistami z dokładnością prowadzili krążek oraz celnie wykonywali strzały do bramki.

  Starsi uczniowie, w ramach programu Szkoły Promującej Zdrowie, wyruszyli w teren pokonując urocze trasy lasu Dąbrowa rozciągające się wzdłuż Zalewu Zemborzyckiego. Tym razem pogoda dopisała. W trakcie marszu uczniowie wykonywali zadania przygotowane przez przewodników. Jednym z nich było wytropienie śladów leśnej zwierzyny i ich sfotografowanie, drugim wykonanie zdjęcia klasowego w ciekawym miejscu wędrówki. Wspólnie pokonaliśmy ok. 12 km.  Wszyscy czerpaliśmy radość z możliwości spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

  GALERIA 1 - 3 SP

  GALERIA 4 - 7 SP i 2 - 3 GIM

 • SPOTKANIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  SPOTKANIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO - Obrazek 124 stycznia 2018 roku Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Panem Piotrem Bataszow spotkali się z Panią Dyrektor Grażyną Daniewską w celu podsumowania pracy w I semestrze roku szkolnego 2017/2018. Podczas zebrania uczniowie pozytywnie ocenili działania podejmowane w ramach programu „Szkoła Promująca Zdrowie”. Spotkanie było również doskonałą okazją do wymiany pomysłów i stworzenia planu działań na kolejne miesiące nauki.

  GALERIA

 • „MOJA BABCIA I MÓJ DZIADEK TO WSPANIALI SĄ DZIADKOWIE”

  „MOJA BABCIA I MÓJ DZIADEK TO WSPANIALI SĄ DZIADKOWIE” - Obrazek 1"Babciu, Dziadku!

  Oddajcie nam wszystkie swoje zmartwienia,

  My je rzucimy w kąt zapomnienia.

  Będziemy pomagać i cieszyć się z Wami

  Wszystkimi dobrymi w życiu chwilami.

  Dzisiaj moc życzeń Wam przesyłamy!"

  Dnia 22 stycznia gościliśmy w naszej szkole Babcie i Dziadków, którzy obchodzili swoje święto. Był to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości… Szanownych gości ciepło przywitała Pani Dyrektor Grażyna Daniewska. Następnie uczniowie klasy IVa przygotowani przez wychowawczynię, p. Joannę Skwarę przedstawili część artystyczną, będącą wyrazem miłości i wdzięczności dla swoich dziadków.

  Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem i życzliwością reagowali na kierowane pod ich adresem słowa. W czasie występu uczniów Dziadkowie mieli okazję zobaczyć na zdjęciach wyświetlanych na ekranie swoje zdjęcia w towarzystwie wnucząt. Dla wielu gości była to bardzo miła niespodzianka. Podczas poczęstunku przygotowanego przez poszczególne klasy uczniowie obdarowali swoich ukochanych Dziadków własnoręcznie przygotowanymi upominkami.

  To był dzień pełen wielu pozytywnych wrażeń. Rozpromienione twarze Babć i Dziadków udowodniły,  jak ważne są dla nich chwile spędzone wspólnie z wnukami.

  GALERIA

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 39 im. Szarych Szeregów
  Ul. Krężnicka 156
  Lublin 20-518
  poczta@sp39.lublin.eu
  NIP 946 181 32 14
  REGON 000767397
 • +48 (81) 750-09-23

Galeria zdjęć