Menu Główne

 • Wycieczka klas pierwszych

  WYCIECZKA  DO  SANDOMIERZA   I  FABRYKI  BOMBEK

        We wtorek 13 grudnia uczniowie wszystkich klas pierwszych wyruszyli na wycieczkę do Sandomierza oraz Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Podróżowaliśmy  piętrowym  autokarem pod opieką pani pilotki z biura turystycznego  „Hubertus”.

       Mimo niesprzyjającej zimowej aury, dotarliśmy na czas do Sandomierza, który powitał nas pięknym słońcem. Z powodu licznych zasp śnieżnych spacer po mieście nie był długi. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy opowieści o  najstarszej w murach obronnych furcie  zwanej „Uchem igielnym”, po czym każdy mógł się przez nią „przecisnąć”.  Niezapomnianych wrażeń dostarczyła nam wizyta w  gotyckich piwnicach jednej z kamienic. Znajdują się tam bogate zbiory należące do Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. Miecze, kusze, łuki, czy szable to tylko nieliczne  eksponaty zbrojowni, z którymi można było się fotografować. Na dziewczynki czekały  dworskie suknie oraz czepce różnych typów. Dzięki rycerzowi , który niezwykle barwnie opowiadał  między innymi „Legendę o uratowaniu Sandomierza przez Halinkę Krępiankę”, każdy kto odwiedził  to miejsce doświadczył  żywej lekcji historii.  

        Kolejnym punktem programu wycieczki była wizyta w Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Mieści się ono we współcześnie działającej fabryce, gdzie bombki nadal produkowane są jak w czasach naszych dziadków – tradycyjnymi, rękodzielniczymi metodami.  Dzięki pani przewodnik poznaliśmy cały proces powstawania  i zdobienia bombki. Każdy miał również okazję spróbować swoich sił w zdobieniu szklanych baniek, a efekty swojej pracy zabrać do domu.  Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie to fantastyczne, niemal bajkowe miejsce. Zgromadzony zbiór obejmuje kilka tysięcy eksponatów, częściowo umieszczonych na choinkach lub w gablotach. Mnogość kształtów i kolorów wręcz przyprawia o zawrót głowy. Niepodzielnie rządzi tu magiczny nastrój Bożego Narodzenia. Wkrótce święta, więc każdy wrócił z wycieczki w radosnym nastroju oraz z nową bombką na tegoroczną choinkę.

  Agnieszka Łukasik

  Natalia Laskowska

  Izabela Trancygier

 • Konkurs

  Ogólnopolski konkurs z języka angielskiego “Forget-me-not"

  22 uczniów z klasy 5b, 6a oraz 7a wzięło udział w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego “Forget-me-not".

  Konkurs polegał na opanowaniu przydzielonego materiału językowego- w tegorocznej edycji uczniowie mieli za zadanie przeczytać opowiadania pt. “WHAT MATTERS”(klasy V i VI) oraz ”BACK FROM THE CLOUDS “(klasy VII), nauczyć się sentencji oraz zapoznać się z treścią piosenek w języku angielskim. Pytania konkursowe sprawdzały znajomość treści oraz słownictwa zawartego w przerabianym materiale. Uczniowie przygotowywali się do konkursu 2,5 miesiąca, pilnie studiując treść opowiadania, zapamiętując nowe słownictwo, m.in. idiomy oraz czasowniki frazowe, które pojawiły się w piosenkach, a także ucząc się na pamięć ponad 10 sentencji. Materiału do opanowania było bardzo dużo, a czasu mało, jednak uczniowie byli niezwykle zmotywowani i gotowi do podjęcia wyzwania.

  Z przyjemnością informuję, że aż 7 uczniów z naszej szkoły otrzymało wyróżnienie w tym konkursie, otrzymując ponad 86%.

  Oto lista uczniów wyróżnionych:

  Kornelia Kowalik

  Martyna Duda

  Milena Goljanek

  Antonina Góźdź

  Emilia Markowska

  Agata Pikula

  Dagmara Woźniak

   

  Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!

  Joanna Skwara

 • Zawody sportowe

  Turniej Mikołajkowy

  9  grudnia  w  naszej szkole odbył się „Mikołajkowy Turniej Gier Sportowych” . Uczniowie klas pierwszych rywalizowali grając w „ ZBIJAKA”

  Wyniki:

  • 1 miejsce: 1c
  • 2 miejsce: 1a
  • 3 miejsce: 1b

  Uczniowie klas drugich i trzecich prezentowali swoje umiejętności podczas gry w „ DWIA OGNIE”

  Wyniki:

  • 1 miejsce: 3b
  • 2 miejsce: 3a
  • 3 miejsce: 2b

  Uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych sprawdzali się podczas gry w „ CZTERY OGNIE:

          Wyniki:

  • 1 miejsce: 6a
  • 2 miejsce: 5a
  • 3 miejsce: 5b

  Najstarsi rozegrali turniej koszykówki . Oto rezultaty :

          Wyniki:

  • 1 miejsce: 7a, gr.1
  • 2 miejsca: 8b
  • 3 miejsce: 7, gr.2

   

   Uczniowie  czerpali radość  z integracji ruchowej,  poznając jednocześnie trudną sztukę  współzawodnictwa. Każda klasa dążyła do wygranej . Św.  Mikołaj dostrzegł jednak starania wszystkich zawodników nagradzając ich słodkimi upominkami.

   

 • Wyniki konkursu

  Miesiąc temu Spółka pod firmą Targi Lublin S.A. z siedzibą w Lublinie zaprosiła nas do udziału w konkursie plastycznym pt: „Mój przyjaciel pies". 

   

  Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej ulubionego psa.

   

  Jak się okazało konkurs cieszył się bardzo dużym powodzeniem.

   

  Do organizatora wpłynęło wiele pięknych prac, dlatego też postanowiono przyznać dodatkowe wyróżnienia w każdej z kategorii wiekowej.

   

  Laureaci otrzymali rodzinny bilet (dla max 4 osób) na Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych, natomiast do osób wyróżnionych powędrowały zaproszenia jednoosobowe.

   

  Wszystkim uczniom naszej szkoły bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a poniżej wymienionym laureatom gratulujemy osiągniętych sukcesów.

   

  Uczniowie szkoły podstawowej klas IV – VI

   

  • I miejsce:
  • Aleksandra Zubilewicz, uczennica klasy 4a

   

  Uczniowie szkoły podstawowej klas VII-VIII

   

  • I miejsce:
  • Oskar Stępień, uczeń klasy 8a
  • Wyróżnienia:
  • Amelia Zielonka, uczennica klasy 7a
  • Grzegorz Zubilewicz, uczeń klasy 7a

   

 • Mikołajki

  Odwiedziny Mikołaja 6 grudnia

   

  Wizyta świętego Mikołaja to oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci.  6 grudnia do naszej Szkoły zawitał święty Mikołaj. Przyniósł ze sobą wiele prezentów.  Mikołaj rozmawiał z dziećmi, wysłuchał wielu piosenek i wierszy przygotowanych specjalnie przez klasy. W każdej klasie obdarowywał dzieci prezentami oraz cukierkami przygotowanymi przez Radę Rodziców naszej szkoły.

  Ponadto, jak co roku z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, dzień 6 grudnia jest "dniem czapki - mikołajki”. Uczniowie, którzy w tym dniu przyszli do szkoły z czapką św. Mikołaja lub innym stroju świątecznym otrzymali dodatkowy prezent z okazji mikołajek, co wzbudziło zadowolenie szczególnie u starszych uczniów naszej szkoły. Korytarz szkolny wypełnili więc uśmiechnięci  uczniowie z czerwonymi strojami. Św. Mikołaj opuszczając mury naszej szkoły podziękował za miłe przyjęcie i obiecał, że za rok ponownie nas odwiedzi.

  Dlatego też św. Mikołajowi dziękujemy z całego serca za wizytę i poświęcony nam czas. Dzięki tej wizycie jeszcze bardziej czujemy magię zbliżających się świat Bożego Narodzenia – za to też dziękujemy.

  Zapraszamy do oglądania zdjęć. Zdjęcia wykonywane przez:

  Maja i Monika Majcherska, Angelika Pyszniak, Dominik Ukalski, Amelia Gil.

   

  Paulina Adamczyk

 • Wycieczka 2a i 2b

  Wycieczka do Warszawy

  10 listopada klasy drugie wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Choć tego dnia pogoda była bardzo kapryśna, udało nam się odbyć krótki spacer po stolicy. Mieliśmy okazję z bliska zobaczyć Zamek Królewski oraz Kolumnę Zygmunta III Wazy, gdzie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia grupowe. Przystanęliśmy również pod Pomnikiem Małego Powstańca, aby uczcić pamięć najmłodszych uczestników powstania warszawskiego. Następnie podziwialiśmy Pomnik Syreny Warszawskiej na Starym Mieście. Tam też mieliśmy okazję kupić piękne pamiątki związane z naszą stolicą. Z Syrenką ponownie spotkaliśmy się nad brzegiem Wisły, bliżej naszego głównego celu wycieczki. Po smacznym obiedzie nabraliśmy sił na seans w Planetarium. Z zaciekawieniem wpatrywaliśmy się w rozgwieżdżone niebo pełne konstelacji i obejrzeliśmy z zapartym tchem film „Astronauta”. Po godzinie pełnej wrażeń dotarliśmy w końcu do Centrum Nauki Kopernik, gdzie czekały na nas ciekawe wystawy, doświadczenia i eksperymenty. W tym niezwykłym miejscu mogliśmy dotknąć i obejrzeć z bliska każdy eksponat. Po zwiedzaniu zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domu. Wycieczkę uważamy za bardzo udaną!

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

  Dorota Gołębiowska

 • Andrzejki

  Wychowawcy oraz nauczyciele świetlicy wspólnie zorganizowali zabawę andrzejkową dla wszystkich uczniów klas 1-4. Tego dnia dzieci mogły dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Dowiedzieli się również jak może mieć na imię ich partner w przyszłości. Wszyscy jednak doskonale wiedzą, że jest to zabawa z przymrużeniem oka.
  Całą imprezę uświetniła nam fantastyczna muzyka, którą przygotowały animatorki, za co im serdecznie dziękujemy. Nie brakowało tańców oraz różnorodnych konkurencji.
  Zabawa andrzejkowa sprzyjała integracji dzieci z różnych klas.
  Tego dnia nie brakowało radości i uśmiechu i z pewnością wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy show.
  Dziękujemy wszystkim za wspaniałą i spokojną zabawę.
   
   
 • Z życia klasy 6b

  Warsztaty ceramiczne

  30 listopada klasa 6 b wzięła udział w warsztatach ceramicznych. Odwiedziliśmy Manufakturę Bolesławiec , która znajduje się w Lublinie ( ul. Spółdzielczości Pracy). Poznaliśmy  etapy powstawania ceramiki bolesławskiej. Mieliśmy okazję projektować i tworzyć    swoje naczynia pod opieką profesjonalnego instruktora.

 • SPORTKANIE Z MISTRZEM

  25 listopada 20122 roku mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole polskiego żużlowca Dominika Kuberę.

  Jest on wielokrotnym medalistą Mistrzostw Europy i świata juniorów – zarówno indywidualnie jak i z reprezentacją Polski.

  Podczas spotkania, dzieci mogły dowiedzieć się na czym polega jazda na żużlu i posłuchać rad młodego sportowca. Niebywałą atrakcją stała się prezentacja sprzętu: motocykla, kasku oraz stroju żużlowego.

  Nasi uczniowie mieli sposobność doświadczyć namiastki żużlowych emocji i przyjrzeć się bliżej niezwykłemu motocyklowi, a nawet zasiąść za jego kierownicą.

  Pan Dominik bardzo chętnie odpowiadał na wszelkie zadawane pytania. Wszystko po to, żeby skutecznie zainteresować uczniów naszej szkoły i zarazić pasją.

  Podczas wizyty dzieci mogły dowiedzieć się, na czym polega jazda na tego typu sprzęcie. Usłyszeli wiele pasjonujących historii związanych z życiem zawodowym żużlowca.

  Nasz Gość podkreślał, że w życiu warto podążać za swoimi marzenia i posiadać pasje, dzięki którym łatwiej jest osiągnąć sukces.

  Ta wizyta dostarczyła wszystkim niezwykłych wrażeń i z całą pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci, a zdjęcia i autografy będą dla nas cenną pamiątką na długie lata.

 • Wyniki konkursu

  "Hello Britain"

  Nauka języka obcego to nie tylko znajomość słówek i zagadnień gramatycznych ale również poznawanie kultury danego kraju. Uczniowie klas 1-3 mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie plastycznym, który był poświęcony poznaniu popularnych miejsc, budynków oraz miast w Wielkiej Brytanii.

  Miło mi ogłosić iż laureatami w konkursie zostali:

  KLASY 1

  I. Wiktoria Makuch 1a

  II. Adam Burhard 1b

  III. Ksawery Dąbrowski 1b

  Wyróżnienie: Maja Mączka 1b

  KLASY 2

  I. Magdalena Koziara 2a

  II. Natalia Kucia 2a

  III. Filip Laskowski 2a

  KLASY 3

  I. Szymon Chudzik 3b

  II. Filip Biernacki 3b

  III. Nikodem Dobosz 3a

  Wyróżnienie: Maja Stępień 3a

 • Spotkanie klasy 2b

  Akademia UDT dla dzieci

   

  24 listopada uczniowie klasy 2a i 2b wzięli udział w spotkaniu pod hasłem „Bezpieczne Dzieciaki” zorganizowanym w ramach projektu Akademia UDT dla dzieci. Akcja ma na celu promowanie wśród najmłodszych kultury technicznej, a także zasad bezpiecznej eksploatacji urządzeń technicznych powszechnego użytku. Tego dnia odwiedzili nas inspektorzy z Urzędu Dozoru Technicznego w Lublinie i przedstawili nam zasady korzystania z takich urządzeń jak ruchome schody czy winda. Wspólnie zastanawialiśmy się czym jest dla nas bezpieczeństwo i omawialiśmy różne sytuacje z życia codziennego. Dowiedzieliśmy się też jak bezpiecznie bawić się na placu zabaw czy wesołym miasteczku. Poznaliśmy zawód inspektora oraz przyrządy niezbędne w jego pracy. Na koniec mogliśmy przymierzyć kask i kamizelkę. Po spotkaniu na każdego słuchacza czekał dyplom potwierdzający udział w projekcie oraz upominek.

  Dziękujemy naszym gościom za ciekawe spotkanie i cenną wiedzę!

   

  Dorota Gołębiowska

 • Opłaty

  Kwota do zapłaty dla każdego ucznia za XII uwzględniająca odpisy za XI znajduje się w  dzienniku elektronicznym  – zakładka OPŁATY

  Uprzejmie proszę o wpłaty zgodnie z naliczeniem.

  W przypadku braku możliwości sprawdzenia kwoty, proszę o kontakt telefoniczny do intendenta.

   

  Proszę również o niedokonywanie wpłat pod koniec roku kalendarzowego za m-c I, gdyż zgodnie
   z przepisami szkoła musi zwrócić do organu prowadzącego nadwyżkę środków pozostających na koncie.   Nie ma możliwości odzyskania tych pieniędzy.

   

  OPŁATA OBOWIĄZKOWO DO 10 GRUDNIA

   

  NIEUISZCZENIE OPŁATY W WYZNACZONYM TERMINIE SPOWODUJE NIEWYDANIE POSIŁKU DZIECKU

  DECYDUJE DATA WPŁYWU NA KONTO SZKOŁY

   

  ZWRACAMY SIĘ Z UPRZEJMĄ PROŚBĄ O DOTRZYMYWANIE TERMINÓW WPŁAT

  Informacje o wysokości opłat za wyżywienie, odpisy:

  INTENDENT – tel  -(81) 750-09-23 wew 24

  mail - a.malecka@sp39.lublin.eu

 • Z życia klasy 1c

  Wyjście na koncert kl.1c

   

  W czwartek 24 listopada, klasa 1c wybrała się na Koncert Skrzypcowy dla szkół i przedszkoli. Uczniowie klasy skrzypiec prof. Katarzyny Kostrzewy z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie, pięknie zagrali wybrane utwory. Była to niezwykła okazja do poznania instrumentu jakim są skrzypce oraz do odbioru muzyki na żywo. Dzieci z kl.1c były zasłuchane i dzieliły się wrażeniami po koncercie. Tego dnia zaskoczyła nas również piękna zima. Spadł pierwszy śnieg i dzięki temu miło spędziliśmy czas na świeżym powietrzu, była bitwa na śnieżki, wytupany królik oraz lepienie bałwanków. Przy okazji odwiedziliśmy również zwierzęta w sklepie zoologicznym. Mogliśmy tam zobaczyć kolorowe papugi, kanarka, myszki i królika oraz egzotyczne gady, m.in. wielką ropuchę, kameleona czy jaszczurkę białą. Dzieci zachwycały się również barwnymi rybkami. W dobrych humorach, szczęśliwi i dotlenieni wróciliśmy do szkoły.

  Izabela Trancygier

 • Koło Przyrodnicze

  Być jak Ignacy – program realizowany w ramach koła przyrodniczego

   

  Koło przyrodnicze klas 4-8 SP39 w Lublinie w roku szkolnym 2022/2023 przystąpiło do ogólnopolskiego programu edukacyjnego Być jak Ignacy.

  „Celem programu jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich naukowcach i wynalazcach”.

  Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (klasy 1-8). Polega na rozwijaniu zainteresowań wśród uczniów wiedzy i umiejętności z różnych dziedzin nauki. Jest to już VII edycja tego programu.

  Od początku roku szkolnego udało nam się zrealizować tematykę: Cząstki elementarne i chemia w życiu codziennym oraz Woda i wyporność.

  Pierwszy dział zagadnień zaciekawił uczestników akcji. Poznaliśmy budowę atomu, nawet stworzyliśmy kilka pierwiastków z plasteliny. Zabawa ruchowa „Impuls Nobla” przyniosła wiele radości. Z kolei wykonanie wybuchu wulkanu wspominamy do dziś…

  Drugi temat tyczył się wody i jej wyporności. Przygotowaliśmy łódki oraz żaglówki z papieru, nauczyliśmy się wiązać węzły żeglarskie. Postaraliśmy się by nasze łodzie wypłynęły w podróż. Zabawa z mapą Europy pobudziła w dzieciach chęć podróży w nieznane oraz nauczyła stolic poszczególnych państw.

  Podczas zajęć poszarzeliśmy swą wiedzę i umiejętności praktyczne, a wykonane zadania przyniosły uczniom wiele radości.

   

  Weronika Stępniak

 • Spotkanie Profilaktyczne

  Wizyta ROMANA BOSSKIEGO

  FUNDACJA DRUŻYNA MISTRZÓW

  21 listopada naszą szkołę odwiedził raper Roman Bosski wraz z fundacją DRUŻYNA MISTRZÓW. Mieliśmy wielką przyjemność go poznać. Opowiedział nam mnóstwo ciekawych rzeczy. Mamy nadzieję, że wiele osób weźmie z niego dobry przykład, a oprócz tego zachowa sobie jego rady i mądre słowa głęboko w sercu. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy usłyszeć na żywo muzykę Romana Bosskiego, która ma w sobie pozytywne przesłanie.

  Dzięki uczestnictwu w warsztatach fundacji DRUŻYNA MISTRZÓW dowiedzieliśmy się, że wszystko co zamieszczamy w naszych mediach społecznościowych może zostać w sieci na zawsze i że może zostać wykorzystane przeciwko nam. Dobrze zapamiętaliśmy zadane nam pytania, które skłoniły nas do wielu przemyśleń: “Czy macie media społecznościowe? Czy to media mają Was?” Raper zachęcił wszystkich zgromadzonych do świadomego korzystania z multimediów i smartfonów. Zrozumieliśmy, że narkotyki oraz inne używki są bardzo szkodliwe dla naszego organizmu. Teraz już wiemy, że to od nas zależy, jak pokierujemy swoim życiem i jakich będziemy dokonywać wyborów. Pan Roman przedstawił nam sylwetkę swojego idola- wspaniałego Generała Gryfa oraz zachęcił do inspirowania się prawdziwymi i wartościowymi autorytetami. Dzięki nim nasze życie może być piękniejsze. Podczas warsztatów mogliśmy posłuchać o wielu wartościach, a przede wszystkim bardzo dobrze zapamiętaliśmy, że „Wiedza to potęga”. Uświadomiliśmy sobie, że w dzisiejszych czasach dostęp do wszelkich informacji mamy w zasięgu ręki. Niestety, nie zawsze potrafimy z tego odpowiednio korzystać.

  Roman Bosski poprzez swoje doświadczenia oraz muzykę hip-hop zainspirował nas i zmotywował do rozwoju osobowego i życia w zdrowiu i szczęściu. Mamy nadzieję, że będzie jeszcze okazja do posłuchania jego mądrych słów. Bardzo dziękujemy naszemu Gościowi za wspaniałe warsztaty.

  Joanna Skwara

  Monika i Maja Majcherskie

 • Być jak Ignacy !

  W roku szkolnym 2022/2023 klasa 3b przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Być jak Ignacy”

   

  Celem programu jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich naukowcach i wynalazcach- nie tylko tych historycznych, ale także współczesnych. Dzieci zdobędą wiedzę z interesujących dziedzin nauki oraz przeżyją wiele niesamowitych przygód, pełnych eksperymentów, doświadczeń i angażujących zadań!

  Uczniowie klasy 3b zrealizowali już pierwsze zadania programu, które bardzo ich zaciekawiły. Dowiedzieli się czym są pierwiastki, poznali pojęcie „atomu” oraz jego składników, wiedzą z czego zasłynęła Maria Skłodowska-Curie. W małych grupach zbudowali modele wylosowanych pierwiastków, poznali ich nazwy poprzez zabawy w kręgu, a także miejsce ich występowania.

  Druga lekcja poświęcona była tematyce wody oraz jej wyporności. Uczniowie dowiedzieli się kim był i z czego zasłynął Stefan Drzewiecki, poszerzyli zasób słownictwa o terminy związane z polskimi wynalazkami oraz przeprowadzili ciekawe doświadczenia. Układali metodą origami łódki, sprawdzali jak są napędzane łodzie podwodne poprzez doświadczenie z balonem oraz sprawdzali co tonie a co się unosi na wodzie. Wykonali również wynalazek przydatny w życiu codziennym.

   

  Z niecierpliwością czekamy na kolejne wyzwania.

  Luiza Królewiecka-Pytka

 • Sukces!

  XVIII Powiatowy Festiwal Piosenki Patriotycznej

  W dniu 15.11.2022 roku w Szkole Podstawowej im. Żołnierzy – Bohaterów Armii Krajowej w Krężnicy Jarej odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej . Został przeprowadzony w dwóch kategoriach: soliści oraz zespoły muzyczne. Uczestnikami konkursu były dzieci z klas 1 – 3 oraz młodzież z klas 4- 6 i 7-8. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Panowała podniosła atmosfera, przepełniona duchem patriotyzmu i historycznych wspomnień.

  Jesteśmy niezmiernie dumni, ponieważ chór naszej szkoły „Bemolki” w kategorii zespołów klas 4-6 zajął I miejsce.

  Kolejnym sukcesem było zajęcie II miejsca w kategorii zespołów klas 7-8 przez duet w składzie Maja i Monika Majcherskie.

  Natomiast Julia Pikula, uczennica klasy 6a została wyróżniona w kategorii „soliści”.

  Miłym akcentem spotkania był poczęstunek dla dzieci i ich opiekunów. Uczestnicy wydarzenia mogli napić się herbaty, zjeść kanapki i  degustować słodkie ciasta.

  Michał Jankowski

 • VI Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników” 2022/2023

  VI Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników” to projekt czytelniczy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych oraz ich rodziców. Ma on na celu zachęcenie młodego pokolenia do czytania książek oraz promowanie wspólnego czytania dzieci z rodzicami. Misją wydarzenia jest promocja czytelnictwa jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania czasu wolnego. Celem konkursu jest również wyłonienie najlepszych czytelników.
  Konkurs jest organizowany w trzech kategoriach:
  1) Klasy 1-3
  2) Klasy 4-6
  3) Klasy 7-8
  Jeżeli lubisz czytać, ten konkurs jest właśnie dla Ciebie. Zdobywaj z nami sprawności czytelnicze, awansuj do kolejnych etapów, wygrywaj nagrody i baw się świetnie!
  Zainteresowanych zapraszam do biblioteki szkolnej.

  REGULAMIN

 • "Szkoła pamięta"

 • "Szkoła do hymnu"

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 39 im. Szarych Szeregów
  Ul. Krężnicka 156
  Lublin 20-518
  poczta@sp39.lublin.eu
  REGON 000767397
  ePUAP - /SP39LUB/SkrytkaESP
 • +48 (81) 750-09-23

Galeria zdjęć