Menu Główne

 • Wyjście klasowe

  "Bezpieczne miasteczko"

  21 czerwca klasa 2b wybrała się na wydarzenie "bezpieczne miasteczko", które odbyło się przed Centrum Pomocy Humanitarnej  Lubelskiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża. Na dzieci czekało wiele atrakcji, m.in.: stanowisko Służby Więziennej, Pogotowia Ratunkowego, Straży Miejskiej, Policji czy stanowisko Grupy Pomocy Humanitarnej. Mogły z bliska zobaczyć wyposażenie służb mundurowych, pojazdy oraz sprzęt, na którym pracują. Celem wydarzenia było nabycie bezpiecznych zasad zachowania w czasie wakacji. Ponadto w Centrum Pomocy Humanitarnej odbył się pokaz psów szkolących oraz pogadanka na temat pierwszego kontaktu z obcy psem i tego jak się zachować w takiej sytuacji. Uczniowie poznali także zasady pierwszej pomocy.

 • Czwartki Lekkoatletyczne

  SUKCES MAI W LUBELSKICH CZWARTKACH LEKKOATLETYCZNYCH

  Dnia 07.06.2022r. na Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym Czwartki Lekkoatletyczne. W zawodach tych brało udział kilkoro uczniów z naszej szkoły, między innymi pierwszy raz swoje umiejętności sprawdziła Maja Stępień, uczennica klasy 2a, która była najmłodszą uczestniczką w tych zawodach i startowała z dziewczynkami dwa lata starszymi od siebie z kl.4. Maję wspierały starsze koleżanki i podpowiadały, na co szczególnie powinna zwrócić uwagę. W biegu na 60 metrów niestety nie miała szans z zawodniczkami rocznik 2011, ale to ją tylko zmotywowało do dalszej walki i w rzucie piłeczką palantową zajęła I miejsce i swój pierwszy medal.

  Gratulujemy wszystkim uczniom naszej szkoły biorących w tym udział!

 • PODSUMOWANIE  PROJEKTU KLASY 3A

  UCZNIOWIE  KLASY 3a ZDOBYLI CERTYFIKAT

  MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO

  „KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE 2”

   

     Głównym celem projektu KPP2 było wspieranie harmonijnego rozwoju dzieci poprzez twórcze działania plastyczne, a także inicjowanie i popularyzowanie kreatywnych zabaw oraz dziecięcej twórczości plastycznej. Realizując zadania  projektu dzieci doskonaliły małą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, integrację sensoryczną, spostrzeganie, pamięć, wyobraźnię i koncentrację uwagi. Zaspokajały naturalną potrzebę tworzenia sztuki i aktywności w zakresie eksperymentowania z różnymi materiałami, narzędziami i technikami plastycznymi. Tworzyły prace plastyczne inspirowane przyrodą za pomocą różnych technik rysunkowych, malarskich, graficznych, papierowych oraz mieszanych.
     Warunkiem zaliczenia i uzyskania certyfikatu było minimum raz w miesiącu wysłanie notatki i zdjęć prac uczniów na stronę FB organizatora projektu. Nauczyciel wybierał jeden konkretny post
  i realizował zajęcia plastyczne inspirowane blogiem KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE. Niedopuszczalne było wykorzystywanie plastiku ani tzw. "gotowców" (plastikowe oczka, talerzyki, widelce, cekiny, płatki kosmetyczne itp.). Stało się to więc zachętą do stosowania w praktyce recyklingu plastycznego i kształtowania postaw proekologicznych. Zapraszamy to obejrzenia galerii zdjęć z realizacji projektu.

   

                            

 • CERTYFIKAT  PONOWNIE  UZYSKANY !

  UCZNIOWIE  KLASY   3a 

  KOLEJNY RAZ ZDOBYLI CERTYFIKAT

   MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU  EDUKACYJNEGO WSPIERAJĄCEGO ROZWÓJ CZYTELNICTWA
  WŚRÓD UCZNIÓW KLAS I-III

  „LEKTURKI SPOD CHMURKI”- edycja III POZNAJEMY ZAWODY

   

     Celem projektu było rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania. Poprzez czytanie lektur, uczniowie włączyli się w aktywną działalność edukacyjną. W bieżącym roku szkolnym zgłębiali  wiedzę na temat cech i kompetencji osób wykonujących różne zawody. Projekt miał tym samym na celu wspieranie młodych ludzi w myśleniu o swojej karierze, jak o czymś, co się dynamicznie zmienia, jak o nie mającym końca procesie uczenia się i odkrywania siebie. Był także wspaniałą okazją do rozwijania kompetencji kluczowych u uczniów.  Projekt składał się z trzech modułów ( PODRÓŻE MAŁE I DUŻE, NAUKOWY ZAWRÓT GŁOWY, NA RATUNEK ), z których każdy był bezpośrednio związany z rożnymi zawodami. Realizując zadania  dzieci poznawały zawody kojarzące się z podróżami, pracą naukową oraz pomaganiem innym. Warunkiem uzyskania certyfikatu było wysłanie sprawozdania i zaliczenie każdego modułu, a w nim wielu zadań do 3 lektur wybranych spośród zaproponowanych.
  Zapraszamy do galerii zdjęć z realizacji projektu.

   

  Agnieszka Łukasik

 • Festiwal talentów

  ŚWIETLICOWY FESTIWAL TALENTÓW

  Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, czuć już powiew wakacji. Przez najbliższe dwa miesiące dzieci będą mogły bez wyrzutów sumienia oddawać się swoim pasjom i zainteresowaniom. W tym roku świetlica dała uczniom z klas 1-3 możliwość zaprezentowania swoich umiejętności szerszej publiczności podczas Festiwalu Talentów, który odbył się 22 czerwca 2022r. Dzieci pochwaliły się talentami z zakresu gimnastyki, tańca, gry w piłkę nożną, układania kostki rubika, gry na pianinie i gitarze, rysunku. Wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom i zapraszamy do zabawy w przyszłym roku.

 • Wycieczka Klasowa

  Z wizytą w Regionalnym Muzeum Cebularza-

  20 czerwca 2022 rok

   

  Klasa 2a poznaje ciekawe zawody

  Każdy region ma swoje skarby. Jednym z kulinarnych skarbów regionu lubelskiego jest pyszny i aromatyczny cebularz. Uczniowie klasy 2 a postanowili poznać historię i przepis na ten wywodzący się z kuchni żydowskiej przysmak. W tym celu odwiedzili Regionalne Muzeum Cebularza przy ulicy Szewskiej 4,  gdzie pod okiem legendarnej Esterki samodzielnie wykonali swoje cebularze. W ten oto sposób, każdy z uczestników tych niecodziennych warsztatów miał jedyną i niepowtarzalną okazję stać się piekarzem,  przyczyniając się do powstania aromatycznych cebularzy. Wizyta w muzeum pozwoliła miło spędzić czas i poszerzyć wiedzę o Lubelszczyźnie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszego pobytu w muzeum.

                                                                                   Urszula  Nowakowska

 • Dzień Rodziny w 2b

  Z okazji minionego święta kochanych MAM oraz zbliżającego się DNIA TATY uczniowie klasy 2b przygotowali krótki występ dla swoich RODZICÓW. Wykonany układ taneczny oraz odśpiewanie od serca piosenki przez dzieci jest ich podziękowaniem za codzienny trud, jaki wkładają Państwo w wychowanie swoich pociech oraz za bezgraniczną miłość <3

  Zapraszamy do oglądaniaKlasa 2b

 • Wyniki Konkursu

  Rozstrzygnięcie konkursu pt. „Las maravillas de España y del mundo hispano”

   

  W dniu 11.06.2022r. zostały ogłoszone wyniki X Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego, zorganizowanego przez IX Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Lublinie, pod honorowym patronatem Ambasady Królestwa Hiszpanii.

   Z naszej szkoły na konkurs wpłynęło 21 prac uczniów z klas siódmych i ósmych. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i wyobraźnią artystyczną.

  Konkurencja była bardzo duża, gdyż na konkurs wpłynęło kilkaset prac z całej Polski.

   

  Tym bardziej, z ogromną przyjemnością pragnę poinformować, iż I miejsce w kategorii: Szkoła Podstawowa otrzymał nasz uczeń Ignacy Japola z klasy 8b za pracę- model statku wykonany z drewna (statek K. Kolumba „San José”).

  Dwie uczennice: Julia Zarajczyk i Martyna Jeremiejew, również z klasy 8b, otrzymały wyróżnienia.

   

  Uczniom biorącym udział w konkursie serdecznie dziękuję i gratuluję. Wszystkie prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej we wrześniu w naszej szkole.

   

               Anna Maliszewska   

 • Certyfikat

  Akademia Bezpiecznego Puchatka

   

  W bieżącym roku szkolnym klasy 1a i 1b wzięły udział w XIII edycji programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Uczniowie poznali ogólne zasady pierwszej pomocy oraz wspólnie dyskutowali nad skutkami niebezpiecznych zachowań w pięciu obszarach aktywności dziecka: w domu, szkole, na drodze i w Internecie.  Jednym z elementów programu było również stworzenie własnego lapbooka o tematyce związanej z projektem. Odbyły się również zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w relacji z rówieśnikami. Filmy edukacyjne, zabawni bohaterowie i ciekawe karty pracy sprawiły, że pierwszaki z dużym zaangażowaniem uczestniczyły we wszystkich zadaniach.

  Po zakończeniu zajęć uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa, a nasza szkoła uzyskała certyfikat.

  Gratulujemy Pierwszakom ukończenia programu i życzymy dalszych sukcesów!

 • Zawody Biegowe

  „DZIECIĘCA LIGA BIEGOWA”

  Uczniowie klasy 2a w zawodach biegowych – wiosna 2022

   

  Ostatnie zawody biegowe  przed wakacjami to pierwsza runda „Dziecięcej ligi biegowej”, która odbyła się w dniu 12 czerwca 2022 roku na Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie. Z klasy 2a udział w nich wzięli Maja Stępień oraz Leon Dębiński. Dzieci miały do pokonania dystans 100 m i sprawiły się bardzo dobrze. Maja zajęła 5 miejsce w kategorii - dziewczynki rocznik 2015, a Leon był 15 w swojej kategorii biegowej. Za udział w biegu wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe medale.

                                                            

  Gratulujemy!

  wychowawczyni oraz koleżanki i koledzy z klasy

 • Zawody biegowe

  TEST COOPERA

  Uczniowie klasy 2a w zawodach biegowych – wiosna 2022

   

  09 czerwca 2022 roku zorganizowany był Test Coopera. Każdy mógł się sprawdzić jaki dystans jest w stanie pokonać w ciągu 12 minut. Z klasy 2a w teście sprawdzili się: Maja Stępień oraz Leon Dębiński. Oboje uzyskali odległość 2050 metrów.

   

  Gratulujemy!

  wychowawczyni oraz koleżanki i koledzy z klasy

 • Zawody biegowe

  LUBELSKI BIEG SOLIDARNOŚCI

  Uczniowie klasy 2a w zawodach biegowych – wiosna 2022

   

  W dniu 04 czerwca 2022 r. ulicami Lublina przebiegli uczestnicy Lubelskiego Biegu Solidarności. Młodsze dzieci rywalizowały na Stadionie Lekkoatletycznym. W biegu wzięli udział: Ala i Hania Szuster, Maja Stępień oraz Leon Dębiński. I tym razem nasi biegowi bohaterowie uzyskali niezłe czasy, plasując się w pierwszej 15-tce zawodników. Otrzymali pamiątkowe medale oraz koszulki.

                                                                      

  Gratulujemy!

  wychowawczyni oraz koleżanki i koledzy z klasy

 • Zawody biegowe

  „PRZEZ METRY PO KILOMETRY”

  Uczniowie klasy 2a w zawodach biegowych – wiosna 2022

   

  W dniu 29 maja 2022r. w Parku Ludowym w Lublinie odbyły się zawody biegowe pod nazwą „Przez metry po kilometry”. Udział w nich wzięli uczniowie klasy 2a: Ala Szuster, Bartek Kowalik i Leon Dębiński. Mieli do pokonania trasę 200 m. Na chwilę obecną organizator nie opublikował jeszcze oficjalnych wyników z tych biegów, niemniej cała trójka swoje biegi ukończyła w pierwszej dziesiątce. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

                                                                        

                                                                                     

  Gratulujemy!

  wychowawczyni oraz koleżanki i koledzy z klasy

 • Wycieczka

  Wycieczka klas pierwszych

   

  Dnia 20 maja uczniowie klasy 1a i 1b udali się na wycieczkę do Dęblina. Pierwszym punktem było zwiedzanie Muzeum Sił Powietrznych. Uczniowie mogli podziwiać uzbrojenie i sprzęt będący na wyposażeniu Wojsk Obrony Przeciwlotniczej od początku ich istnienia do współczesności. Jako pierwsze zobaczyliśmy zbiorowe muzeum, w którym znajduje się wiele unikatowych eksponatów broni palnej, a także archiwalia dotyczące działalności Wojsk OPL. Następnie obejrzeliśmy ekspozycje plenerowe, podziwialiśmy statki powietrzne, sprzęt artyleryjski oraz rakietowy. Mieliśmy możliwość zwiedzenia śmigłowca transportowego MI-6A oraz samolotu pasażerskiego JAK- 40 nr 047. Największą i najbardziej wyczekiwaną atrakcją przez dzieci była Farma Iluzji. Nasi najmłodsi mieli wiele niesamowitych atrakcji: tory przeszkód, domki iluzji, labirynty oraz tyrolkę.

  To była naprawdę niesamowita przygoda!

 • Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Gimnastyce Sportowej Dziewcząt i Chłopców – Lublin 07.06.2022

  Po dwóch latach przerwy związanej z pandemią wraz ze  Szkolnym Związkiem  Sportowym Miasta Lublin oraz Wydziałem Sportu Urzędu Miasta Lublin, po raz kolejny zostaliśmy organizatorami  Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Gimnastyce  Sportowej Dziewcząt i Chłopców – Lublin 07.06.2022.

  W wieloboju gimnastycznym zawodnicy  mierzyli się  w  następujących  konkurencjach.

  Dziewczęta:

  • Układ ćwiczeń wolnych na ścieżce.
  • Układ ćwiczeń równoważnych na ławeczce gimnastycznej.
  • Skok rozkroczny przez kozła.

  Chłopcy:

  • Układ ćwiczeń wolnych na ścieżce.
  • Wymyk i odmyk na drążku.
  • Skok rozkroczny przez kozła.

  Oprawę sędziowską stanowili sędziowie z Akademii Wychowania Fizycznego im.Józefa Piłsudskiego w Warszawie Wydział Wychowania Fizycznego i Zdrowia  w Białej Podlaskiej.

              Swoją obecnością na Igrzyskach zaszczycili  nas również Pani Agnieszka Zdziechowska - Inspektor Wydziału Oświaty i Wychowania, oraz Pan Jarosław Daniewski - Kierownik referatu ds. sportu  Wydziału Sportu Urzędu Miasta Lublin.

  Do rywalizacji sportowej przystąpiło pięć szkół  (SP 16, SP 23, SP 39, SP 48, SP 42 ).

  Wyniki klasyfikacji drużynowej w wieloboju gimnastycznym dziewcząt:

  I MIEJSCE- SP 16

  II MIEJSCE- SP 39

  III MIEJSCE- SP23

  Wyniki klasyfikacji drużynowej w wieloboju gimnastycznym chłopców:

  I MIEJSCE- SP 39

  Jesteśmy  bardzo dumni z tegorocznych osiągnięć uczniów naszej szkoły, które prezentujemy poniżej:

  DZIEWCZĘTA

  Klasyfikacja rocznikowa

  Rocznik 2011 - II miejsce - Maja Matyjaszek - uczennica klasy 4a

  Rocznik 2012 - II miejsce - Izabela Piotrowska - uczennica klasy 3a

   

  Klasyfikacja na poszczególnych przyrządach w wieloboju indywidualnym

  Skok przez kozła

  II MIEJSCE - Maja Matyjaszek - uczennica klasy 4a

  Układ ćwiczeń wolnych na ścieżce

  I MIEJSCE- Karolina Krzykowska - uczennica klasy 5b

  III MIEJSCE - Maja Matyjaszek - uczennica klasy 4a

  CHŁOPCY

  Klasyfikacja rocznikowa

  Rocznik  2010 - I MIEJSCE - Tobiasz Banaszek - uczeń klasy 5a

  Rocznik 2011 -  I MIEJSCE- Igor Kosior - uczeń klasy 4a

  Rocznik 2012 -  I MIEJSCE - Franciszek Gieroba - uczeń klasy 3a

        II MIEJSCE - Krzysztof Krzykowski - uczeń klasy 3a

        III MIEJSCE - Franciszek Wach- uczeń klasy 3a

  Wieloboju indywidualnym:

  I MIEJSCE-  Franciszek Gieroba - uczeń klasy 3a

  II MIEJSCE- Krzysztof Krzykowski - uczeń klasy 3a

             III MIEJSCE- Franciszek Wach - uczeń klasy 3a

   

  Klasyfikacja  na poszczególnych przyrządach  w wieloboju indywidualnym

   

  Skok przez kozła

  I MIEJSCE - Franciszek Gieroba - uczeń klasy 3a

  II MIEJSCE- Franciszek Wach - uczeń klasy 3a

             III MIEJSCE- Szymon Pietrak - uczeń klasy 3a

  Układ ćwiczeń wolnych na ścieżce

  I MIEJSCE-  Franciszek Gieroba - uczeń klasy 3a

  II MIEJSCE- Krzysztof Krzykowski - uczeń klasy 3a

             III MIEJSCE- Franciszek Wach - uczeń klasy 3a

  Drążek

  I MIEJSCE-  Igor Kosior - uczeń klasy 4a

  II MIEJSCE- Krzysztof Krzykowski - uczeń klasy 3a

             III MIEJSCE- Franciszek Gieroba - uczeń klasy 3a

   

  Kierujemy najwyższe słowa uznania dla ciężkiej, prawie codziennej pracy naszych uczniów, bez których nie byłoby takiego sukcesu.

  Jako organizatorzy jeszcze raz dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania w/w zawodów i zapraszamy do naszej szkoły za rok.

 • Wycieczka klasowa

  Wycieczka w góry klasy 7b

  Śledząc od tygodnia prognozy pogody, pełni obaw wyruszyliśmy 6 czerwca do pięknej malowniczej miejscowości, położonej 12 km od Zakopanego, jaką jest Małe Ciche. Dla wielu uczniów dodatkową atrakcją była podróż pociągiem. Tego dnia zebraliśmy się o godzinie 6:00 na dworcu głównym PKP Lublin. Równo o godzinie 06:25 wyruszyliśmy pociągiem do Krakowa Głównego, gdzie była przesiadka na pociąg już bezpośrednio do Zakopanego. Do pensjonatu, dotarliśmy około 17:15. Po zakwaterowaniu, zwiedziliśmy okolice i zakończyliśmy pierwszy dzień wyśmienitą obiadokolacją. Następny dzień był nieco hardcorowy. Po obfitym śniadaniu ruszyliśmy na szlaki górskie: Psia trawka, Waksmudzka Dolina oraz Gęsia Szyja z której to rozciągał się widok na najwyższe szczyty polskich Tatr. Wędrując z Gęsiej Szyi, zatrzymaliśmy się na Rusinowej Polanie, aby dać odpocząć naszym nogom, zebrać siły i wyruszyć na powrotny szlak. Wracając odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Boże Królowej Tatr na Wiktorówkach, gdzie wpisaliśmy się do księgi pamiątkowej, dziękując za bezpieczną wędrówkę po górach. W godzinach wieczornych, dotarliśmy do kwatery, gdzie czekała na nas obiadokolacja. Następnego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy do Zakopanego, gdzie zwiedziliśmy skocznie narciarską „Wielką Krokiew”. Stamtąd udaliśmy się w kierunku Gubałówki , na którą wjechaliśmy kolejką. Na miejscu roztaczała się panorama Zakopanego, a w oddali widniała korona najwyższych szczytów Tatr. Pobyt w Zakopanem zakończyliśmy spacerując po Krupówkach. Ostatni dzień naszej wycieczki rozpoczął się pobudką, śniadaniem oraz pakowaniem bagaży. Nasz pociąg z Zakopanego do Krakowa, wyjechał punktualnie o godzinie 11:40. Podróż upłynęła w miłej atmosferze pełnej wrażeń. Do Lublina dotarliśmy w późnych godzinach wieczornych. Ta wycieczka zapadnie nam długo w pamięci…

 • Konkurs

  III Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Moje Pi"

  Konkurs matematyczno-plastyczny organizowany był przez Koło Dydaktyków MaFiI funkcjonujące przy Wydziale Matematyki Fizyki i Informatyki UMCS Lublin.  Miał na celu poszerzenie wiedzy na temat matematyki a szczególnie liczby pi, która w marcu obchodziła swoje święto. Dziesięcioro uczniów podjęło wyzwanie wykonania pracy w dowolnej technice plastycznej lub rzeźbiarskiej.

  Jakub Wilczek z klasy 7b zajął II miejsce za wykonanie łapacza znów z rozwinięciem Liczby Pi

  Amelia Odój z klasy 8a zajęła III miejsce za wykonanie pracy plastycznej porównującej Liczbę Pi jako rozwinięcie dziesiętne nieskończone jak kosmos

  Wielkie gratulacje dla zwycięzców!

  Paulina Adamczyk

 • Dyplom

 • Wycieczka

  WYCIECZKA DO ODDZIAŁU ŻANDARMERII WOJSKOWEJ

  Klasa 2 a poznaje ciekawe zawody

  W dniu 2 czerwca uczniowie klasy 2 a wybrali się na wycieczkę do Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Lublinie, gdzie w ramach dni otwartych przygotowano dla zwiedzających wiele ciekawych atrakcji. Można było zobaczyć z bliska najnowsze pojazdy i sprzęt z jakiego obecnie korzystają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, funkcjonariusze  Straży Granicznej, Policja, Straż Miejska, Straż Pożarna  i oczywiście Żandarmeria Wojskowa. Były to quady, motocykle, pojazdy interwencyjne oraz terenowe wozy dowodzenia. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz robota minersko – pirotechnicznego, który wykorzystywany jest do prowadzenia działań pirotechnicznych i rozpoznania pozostawionego na lotnisku bagażu lub innych podejrzanych przedmiotów. Wszyscy zachwyceni byliśmy pokazem tresury Koksa, psa eksperta od narkotyków. Przy stoisku z indywidualnym wyposażeniem żołnierza na służbie, można było przymierzyć hełm i kamizelkę kuloodporną. Na zakończenie naszego pobytu czekała nas niespodzianka kulinarna, czyli pyszna zupa wojskowa – grochówka. Była pyszna!

  Urszula Nowakowska

 • Wycieczka

  Dzień Dziecka z Radiem Lublin

  Klasa 2a poznaje ciekawe zawody

  1 czerwca skorzystaliśmy z zaproszenia Biura Promocji i Projektów Radia Lublin i udaliśmy się na wycieczkę w ramach akcji „Radio bez tajemnic”. I tak to z okazji Dnia Dziecka mogliśmy przyjrzeć się pracy Radia Lublin i Radia Freee od kulis. Po najskrytszych zakamarkach tej właśnie rozgłośni oprowadzał nas doskonale znany z Radia Freee, Pan Grzegorz „Chylu” Chyliński, sprawozdawca ze spotkań Motoru Lublin, współgospodarz programu żużlowego PIĘĆ-JEDEN.  Podczas wycieczki zgłębiliśmy  tajniki pracy dziennikarza radiowego, mogliśmy podejrzeć „od kuchni” program na żywo, montaż nagrań, a także zobaczyć wszystkie studia z których korzystają Radio Lublin i Radio Freee, w tym wielofunkcyjny wóz transmisyjny. Poznaliśmy również inspirującą historię studia nagraniowego Polskiego Radia Lublin, które na przestrzeni lat gościło najznamienitszych polskich artystów. A na finał spotkania z magicznym światem radia czekała na nas niecodzienna premiera: Smak Radia, czyli  unikatowa, stworzona specjalnie na obchody 70-lecia rozgłośni, receptura lodów, która została opracowana przez lodziarnię Bosko.

  Urszula Nowakowska

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 39 im. Szarych Szeregów
  Ul. Krężnicka 156
  Lublin 20-518
  poczta@sp39.lublin.eu
  REGON 000767397
  ePUAP - /SP39LUB/SkrytkaESP
 • +48 (81) 750-09-23

Galeria zdjęć