ZAWODY

Lekkoatletyka

Od wielu lat lekkoatletyka cieszy się w naszej szkole popularnością. Zarówno uczniowie klas starszych, jak i młodszych chętnie uczestniczą w zajęciach które mają charakter ogólnorozwojowy. Przez trzy lata realizowaliśmy projekt „Lekkoatletyka dla każdego”, którego celem była  popularyzacja lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży oraz zaszczepienie bakcyla aktywnego uczestnictwa w kulturze fizyczne. Braliśmy udział w zawodach sportowych(m.in. Czwartki Lekkoatletyczne, „Lekkoatletyka dla każdego” uczniowie klas I – III oraz Nestle Cup klasy IV – VI), gdzie dzieci, w przyjaznej sportowej atmosferze rywalizowały ze sobą dobrze się przy tym bawiąc i nawiązując nowe znajomości, przyjaźnie. Poza tym jeździliśmy na spotkania z olimpijczykami , m.in. z Tomaszem Majewskim.

SPOTKANE Z TOMASZEM MAJEWSKIM

NESTLE CUP

CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE

Lekkoatletyczna reprezentacja SP 39 w dniu 26.09.2017r. brała udział w finałowych zawodach z cyklu „Czwartki Lekkoatletyczne - Jesień 2017”. W klasyfikacji drużynowej,  w punktacji generalnej szkół podstawowych SP 39 zajęła 2 miejsce mimo uczestnictwa tylko w drugiej i trzeciej rundzie zawodów. Finałowe zmagania w jesiennej edycji (trzecia runda) zostały rozegrane we wtorek, 26 września 2017 roku na tartanowym stadionie Zespołu Szkół Elektronicznych, przy ul. Wojciechowskiej 38. Tym razem rywalizacja odbywała się przy pięknej słonecznej pogodzie, a w finałowych zawodach wystartowali przedstawiciele 15 szkół podstawowych (12 z Lublina oraz uczniowie SP ze Skrobowa, Urszulina i Jawidza).

Reprezentanci naszej szkoły w konkurencjach indywidualnych zdobyli tym razem ogółem 8 medali ( 2 złote,  3 srebrne i   3  brązowe)

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA FINAŁOWEJ RUNDY (MIEJSCA 1-3)

SZKOŁY PODSTAWOWE (sklasyfikowano 15 szkół podstawowych)
1. Szkoła Podstawowa nr 18 im. Macieja Rataja – 17 pkt.
2. Szkoła Podstawowa nr 39 – 16 pkt.
3. Szkoła Podstawowa nr 46 – 9 pkt.

MIEJSCA MEDALOWE SP 39 w trzeciej rundzie

ZŁOTE MEDALE
Lipian-Kaniuk Damian – rzut piłeczką palantową
Możdżeń Maja – skok wzwyż,

SREBRNE MEDALE

Pałubski Olivier – skok wzwyż
Palczewska Julia – bieg 600 m

Łopuszyński Miłosz – 300 m

BRĄZOWE MEDALE
Łopuszyński Miłosz – skok wzwyż, skok w dal
Możdżeń Maja – skok w dal

Wnuczek Olga - rzut piłeczką palantową

W edycji Jesień 2017 rozegrano w sumie trzy rundy: 12 września, 21 września i 26 września. Organizatorem zawodów był Lubelski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki.

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA GENERALNA SZKÓŁ PO 3 RUNDACH (MIEJSCA 1-3)

SZKOŁY PODSTAWOWE
1. Szkoła Podstawowa nr 18 im. Macieja Rataja
2. Szkoła Podstawowa nr 39
3. Szkoła Podstawowa nr 14

Gratulujemy całemu lekkoatletycznemu teamowi z SP 39  godnego reprezentowania szkoły w jesiennej edycji Czwartków Lekkoatletycznych oraz życzymy  wyników podczas edycji – Wiosna 2018, która rozpocznie się w kwietniu 2018 roku.