WOKÓŁ SZARYCH SZEREGÓW

Zgodnie z tradycją 27 września obchodziliśmy Święto Patrona naszej szkoły. Jak co roku uczestniczyliśmy  w pięknej lekcji historii o odważnych i godnych podziwu ludziach - harcerzach Szarych Szeregów. Ten szczególny dzień uświetnili swoją obecnością zacni goście - członkowie Lubelskiego oddziału Stowarzyszenia Szarych Szeregów: dh Maria Pietraszewska ps. "Maria", dh Zdzisław Wośko ps. "Michał" , dh Stanisław Dąbrowski oraz Przewodniczący Stowarzyszenia dh Zdzisław Łoziński.

Niewielu uczniów ma okazję spotykać się ze swoimi Patronami. Uczniowie naszej  szkoły mają ten zaszczyt, że Członkowie Stowarzyszenia Szarych Szeregów od wielu lat nie odmawiają udziału w ważnych wydarzeniach naszej szkoły. Poświęcają swój czas, by dzielić się z nami swoimi doświadczeniami i wspomnieniami.

Tegoroczne spotkanie miało formę miało kominka, podczas którego gawędę opowiedziała pani dyrektor Grażyna Daniewska.  Stało się ono okazją do przypomnienia sylwetek harcerzy z lubelskich Szarych Szeregów. Prezentacje uczniów przeplatane były piosenkami i komentarzami gości. Ze szczególnym wzruszeniem wspominaliśmy dh. Wandę Łazowską i dh. Stefana Kalinowskiego, których pożegnaliśmy we wrześniu.  Spotkanie zakończyło się zawiązaniem kręgu i "Pieśnią pożegnalną".

Na szkolnych uroczystościach gościmy coraz mniej naszych Przyjaciół. Przybywa kamieni pod pomnikiem "Szare szeregi są wśród nas". "Diana", "Głaz", "Lach", "Orlik" nie usiądą już w naszym kręgu i nie będą ze wzruszeniem słuchać zuchowych piosenek wykonywanych przez ich najmłodszych spadkobierców.

Nigdy nie zapomnimy o ludziach, którzy zawsze i wszędzie pozostali posłuszni Przyrzeczeniu i Prawu Harcerskiemu, a swoją postawą dawali świadectwo o wartościach, jakie wniosło w ich życie harcerstwo. Będziemy wspominać  ludzi,  którzy przez całe swoje życie byli wierni ideałom braterstwa i przyjaźni.

Prezentacje klas