Menu Główne

TURNIEJE

 

25 stycznia w naszej szkole zakończyliśmy semestr na sportowo. Uczniowie klas młodszych konkurowali ze sobą  w różnorodnych dyscyplinach sportów zimowych. Ze względu na  niekorzystne warunki pogodowe, zmagania odbyły się w  sali gimnastycznej. Najmłodsi musieli wykazać się zwinnością i szybkością na specjalnie utworzonym przez nauczycieli wychowania fizycznego torze narciarskim, saneczkarskim, bobslejowym. Będąc hokeistami z dokładnością prowadzili krążek oraz celnie wykonywali strzały do bramki.

Starsi uczniowie, w ramach programu Szkoły Promującej Zdrowie, wyruszyli w teren pokonując urocze trasy lasu Dąbrowa rozciągające się wzdłuż Zalewu Zemborzyckiego. Tym razem pogoda dopisała. W trakcie marszu uczniowie wykonywali zadania przygotowane przez przewodników. Jednym z nich było wytropienie śladów leśnej zwierzyny i ich sfotografowanie, drugim wykonanie zdjęcia klasowego w ciekawym miejscu wędrówki. Wspólnie pokonaliśmy ok. 12 km.  Wszyscy czerpaliśmy radość z możliwości spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

GALERIA 1 - 3 SP

GALERIA 4 - 7 SP i 2 - 3 GIM


 

 

MIKOŁAJKI NA SPORTOWO

8 grudnia w naszej szkole odbył się Turniej Mikołajkowy, którego celem było nie tylko wprowadzenie w świąteczny nastrój, ale również świetna zabawa i wpajanie zasad zdrowej rywalizacji. W sali gimnastycznej spotkali się uczniowie w mikołajkowych czapeczkach z przygotowanymi transparentami.  Każdą drużynę wspierał nauczyciel i pozostali uczniowie, którzy żywiołowo kibicowali zawodnikom. Współzawodnicząc w różnych konkurencjach sportowych, bawiliśmy się wspaniale. Nie był to jednak koniec mikołajkowych atrakcji...

Do uczniów zgromadzonych w klasach dobiegły odgłosy dzwoneczków. Na  korytarzu  pojawił się niecodzienny gość. Był nim święty Mikołaj, który przybył, aby spotkać się z uczniami naszej szkoły. Towarzyszyli mu Śnieżynka i Renifer. Wesoły orszak (tylko nieznacznie przypominający naszych gimnazjalistów), wędrował z klasy do klasy, wprowadzając wszystkich w radosny, świąteczny klimat. Wizyta ta wywołała uśmiechy na twarzach zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Uczniowie przywitali Mikołaja specjalnie przygotowanymi dla niego wierszykami i piosenkami, i z radością przyjmowali prezenty.
Po raz kolejny przekonaliśmy się, że do naszej szkoły uczęszczają wyłącznie grzeczne dzieci. Dołożymy wszelkich starań, żeby w przyszłym roku Mikołaj odwiedził nas ponownie...

GALERIA Mikołaj w klasach

GALERIA 1-3

GALERIA 4-6

GALERIA 7 + 2-3GM

 

POWRÓT

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 39 im. Szarych Szeregów
  Ul. Krężnicka 156
  Lublin 20-518
  poczta@sp39.lublin.eu
  REGON 000767397
  ePUAP - /SP39LUB/SkrytkaESP
 • +48 (81) 750-09-23

Galeria zdjęć