Menu Główne

Sukcesy uczniów w poszczególnych latach

Rok szkolny 2013/2014


W piątek 13 czerwca br. w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom 24. Ogólnopolskiego Konkursu im. Jana Parandowskiego na opowiadania olimpijskie.
Konkurs zorganizowany został przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki.
W tym roku zgłoszono łącznie zgłoszono 373 opowiadania (w tym 212 z gimnazjów ze 120 miejscowości i 161 ze szkół podstawowych z 86 miejscowości).
Wśród laureatów znalazła się uczennica kl. IIA Gabriela Zarajczyk, której serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów. Jej opowiadanie pt. „Bieg przełajowy” znalazło się w  książce „ Radość biegania” zawierającej prace tegorocznych laureatów. 
 


SUKCES UCZNIÓW GIMNAZJUM

    Dnia 9 czerwca 2014 roku w Trybunale Koronnym odbył się finał XV edycji międzyszkolnego konkursu „Lublin – moje miasto”, którego organizatorem było Gimnazjum nr 9 i Gimnazjum nr 10. W konkursie wzięło udział 10 szkół gimnazjalnych z Lublina. Naszą szkołę reprezentowała 2-osobowa drużyna w składzie: Mateusz Kutrzepa i Tomasz Opałka z klasy IIIB. Nasi uczniowie zajeli trzecie miejsce. Gratulujemy!

 
SUKCES NASZYCH UCZENNIC KLAS GIMNAZJALNYCH

Dnia 06. czerwca 2014 roku odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego konkursu historycznego „Tutaj kiedyś był obóz…”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi im. Pamięci Majdanka w Lublinie.

W kategorii literackiej szkół gimnazjalnych trzy nasze uczennice zajęły miejsca:

- Magdalena Frąk (klasa IIIB) - 1. miejsce

- Bernadeta Maliszewska (klasa IIIB) – 2. miejsce

- Aneta Sapalska (klasa IIIB) – 3. Miejsce 

Magda Frąk napisała pracę na temat:

Jak historia Majdanka splata się z historią Twojej rodziny? Może ktoś z Twoich bliskich był więźniem Majdanka, bezpośrednim obserwatorem tamtych wydarzeń albo poznał losy jakiegoś więźnia i mógłby Ci o tym opowiedzieć? Zapisz jego relację.

Z kolei Aneta i Bernadka są autorkami prac pisemnych na temat:

Słynna sentencja Cycerona brzmi: Historia jest nauczycielką życia. Czego zatem tragiczna historia Majdanka może nauczyć Ciebie, młodego człowieka żyjącego w XXI wieku?

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!! 29 kwietnia 2014 uczniowie klas: IIa – Bartłomiej Socha, IIIa – Małgorzata Woźniak i IIIb- Julia Margula reprezentowali naszą szkołę na VIII edycji MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGODLA UCZNIÓW KLAS II i III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH „Ortografia bez tajemnic”. Autorkami konkursu są Elżbieta Szymula i  Anna Woś – doradcy metodyczni.

Celem konkursu było wdrażanie do dbałości o poprawność językową uczniów  w codziennym życiu, podnoszenie stanu ortografii uczniów klas II i III,  wyrabianie czujności ortograficznej oraz  motywowanie do samokształcenia się uczniów.

Uczennice Julia Margula i Małgorzata zajęły w konkursie III  miejsce, wykazując się wysokimi umiejętnościami ortograficznymi.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Sukces naszych uczniów w ogólnopolskim konkursie literackim i graficznym

31 stycznia 2014 Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Aleksandra Kamińskiego w Wałbrzychu ogłosiła  Ogólnopolski Konkurs Szkół Imienia Aleksandra Kamińskiego „Dzielność, służba i bezinteresowność”. Poświęcony został Aleksandrowi Kamińskiemu  i propagowanym przez niego ideałom. Dzięki konkursowi uczniowie mieli szansę jeszcze bliżej poznać sylwetkę i historię Patrona swojej szkoły, a także  wykazać się talentem literackim czy graficznym.

W kategorii literackiej uczniowie tworzyli utwór, którego motywem przewodnim były ideały głoszone przez Aleksandra Kamińskiego. Ocenie podlegały: twórczy charakter pracy, poprawność językowa i stylistyczna, oryginalne podejście do tematu. 15 kwietnia wyłoniono laureatów, wśród których znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
I miejsce – Piotr Wojtaszek, kl.IIa
II miejsce – Aleksandra Mazurek, kl. VIa
III miejsce – Klaudia Kuchcewicz, kl. Via

W kategorii komiks, w którego motyw przewodni stanowiło hasło „Dzielność, służba i bezinteresowność”  laureatem I miejsca zostala nasza uczennica :

I miejsce-Sylwia Kowalczyk IIA

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Konkurs plastyczny "Roboty z surowców wtórnych"

W dniu 18 marca 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie, ul. Zuchów 1 dokonano rozstrzygnięcia międzyszkolnego konkursu plastycznego pt. „Roboty z surowców wtórnych”, adresowanego do uczniów kl. I-III  Szkół Podstawowych Miasta Lublin.
Do konkursu zgłoszono 51 prac przestrzennych z 8 Szkół Podstawowych w Lublinie.
II miejsce w kategorii wiekowej klasy I, zajął Filip Chodasewicz z klasy I a. Gratulacje!


SUKCES NASZEJ UCZENNICY- JULII KRAKOWIECKIEJ  Z KLASY IIIB GIMNAZJUM

   Dnia 15.04. 2014 roku został rozstrzygnięty Wojewódzki Konkurs  Historyczno- Literacki  „Przywrócić pamięć o tamtych dniach. Losy mojej rodziny w czasie II wojny światowej” organizowany przez Katolicką Szkołę Podstawową im. Św. Jadwigi Królowej w Lublinie.

Celem konkursu jest:

 • upamiętnienie wydarzeń historycznych związanych z II wojną światową, dotyczących rodziny uczestnika konkursu,
 • zachęcenie do podejmowania samodzielnych poszukiwań związanych z dziejami rodziny,
 • pogłębienie więzi rodzinnej i międzypokoleniowej,
 • upowszechnianie wiedzy historycznej oraz kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych uczniów,
 • rozbudzenie zainteresowań historycznych, rozwijanie uzdolnień uczniów.

   Julia napisała pracę dotyczącą losów swego pradziadka- Antoniego Krakowieckiego, który walczył w obronie ojczyzny, doświadczył niewoli jenieckiej, był wywieziony w głąb III Rzeszy do przymusowej pracy. Praca uzyskała wyróżnienie w kategorii szkół gimnazjalnych.

GRATULUJEMY SUKCESU!!!
 

II miejsce w wojewódzkim konkursie informatycznym "Mistrz Komputera 2014"

11 kwietnia 2014 odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkiego konkursu  „Mistrz Komputera 2014” dla uczniów Szkół Podstawowych. Nasza uczennica Lena Jurek z klasy 6a została wicemistrzynią. Był to już jej trzeci udział w tej edycji konkursu, za każdym razem zajmowała wysokie miejsca. Tym razem stanęła na podium. Serdecznie Gratulujemy.I MIEJSCE

w konkursie „ Cała Szkoła Kibicuje Mistrzyniom”

Od 21 września 2013 roku nasza aktywność sportowa skupiła się między innymi na udziale w konkursie  „ Cała szkoła kibicuje Mistrzyniom” zorganizowanym przez MKS Selgros Lublin. Adresatami konkursu byli uczniowie  szkół podstawowych, młodzież gimnazjalna oraz licealna Lublina. Naszym zadaniem było sportowo-artystyczne zaprezentowanie szkoły w trakcie meczy MKS Selgros Lublin.

Aktywne kibicowaliśmy, wykazaliśmy  się wiedzą na temat meczy które się odbyły,  stworzyliśmy  plakat  „Cała szkoła kibicuje Mistrzyniom”.

6 kwietnia  w przerwie  pierwszego meczu  1/4 play-off  MKS Selgros Lublin z  Piotrcovią Piotrków Trybunalski, ogłoszone zostały wyniki konkursu. Zdobyliśmy I miejsce oraz cenne nagrody!

•             Dzień z Mistrzyniami w Szkole.

•             Sprzęt sportowy o wartości 1000 zł

Konkurs zakończył się  lecz nie rezygnujemy z dalszego  kibicowania. Przed nami rozgrywki play-off.  W pierwszym meczu fazy MKS Selgros Lublin pokonał Piotrcovię Piotrków Trybunalski: 35:20. Mecz po miesięcznej przerwie w rozgrywkach był wielką niewiadomą dla obu stron. Mistrzynie Polski w czasie pauzy nie próżnowały, ćwiczyły bardzo ciężko. Efekty były widoczne już podczas pierwszym minut meczu. Kiedy   mistrzynie prowadziły już 32:18, mogły pozwolić sobie na luźną grę. W ostatnim fragmencie na boisku pojawiła się Kristina Repelewska, dla której był to powrót do gry po ponad rocznej przerwie. Białorusinka z polskim paszportem nie wpisała się wprawdzie na listę strzelczyń, ale w kolejnych meczach play-off powinna być wielkim wzmocnieniem naszej drużyny.
 

4 kwietnia 2014 roku, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie gościł finalistów Jubileuszowego X WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 306 uczestników z całego województwa lubelskiego w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum i dorośli. Jury w składzie: Maria Brzezińska – autorka słuchowisk literackich, dziennikarka Radia Lublin, Ewa Hadrian – popularyzatorka literatury, autorka spotkań literackich w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego i TVP Lublin oraz Waldemar Michalski – poeta, pisarz, redaktor kwartalnika literackiego „Akcent”, omówiło przebieg konkursu, udzieliło adeptom literatury cennych rad warsztatowych, a na koniec wręczyło finalistom nagrody i wyróżnienia.

Uroczystości towarzyszyła promocja książki pt. „Nic wielkiego”. Zawiera ona poezję i prozę tegorocznych laureatów. Oprawę muzyczną nadał spotkaniu kwartet smyczkowy „Sognato”, działający przy Szkole Muzycznej I i II stopnia im. T. Szeligowskiego w Lublinie. Jury doceniło u uczestników konkursu pomysłowość i ciekawość świata, orientację oraz zainteresowanie problemami społecznymi,  umiejętność swobodnego i twórczego poruszania się w świecie literackim. W kategorii szkół podstawowych wpłynęło 95 prac. Wśród nich znalazło się również opowiadanie naszej uczennicy – Klaudii Kuchcewicz, która zdobyła wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


„Nie jestem statystycznym nastolatkiem. Czytam książki.”  

4 kwietnia 2014 o godz. 11.00  w Gimnazjum nr 3 w Lublinie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w III edycji  konkursu literackiego zorganizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich pod hasłem „Nie jestem statystycznym nastolatkiem. Czytam książki.”  Konkurs zorganizowało Gimnazjum nr 3 we współpracy z  Miejską Biblioteką Publiczną
im. Hieronima Łopacińskiego. Celem była promocja czytelnictwa, rozbudzanie zainteresowania literaturą oraz inspirowanie uczniów do pracy twórczej i samodzielności w działaniu. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Lublina Krzysztof Żuk. Wśród laureatów znalazły się nasze uczennice: Weronika Zięba IIA – I miejsce, Sylwia Kowalczyk IIA – wyróżnienie, Natalia Kowalczyk  VIa – wyróżnienie.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!  


Konkurs wiedzy ogólnej „OMNIBUS”

26 marca 2014 uczniowie klasy VIa reprezentowali naszą szkołę na Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Ogólnej „Omnibus” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Lublinie. Celem podjętej rywalizacji było rozwijanie wszechstronnych zainteresowań, pobudzanie twórczego myślenia i posługiwanie się zdobytą wiedzą. Uczniowie w trzyosobowych zespołach mieli za zadanie pokonać rywali w rozwiązaniu krzyżówki matematycznej i testu historyczno – polonistycznego oraz quizie z wiedzy ogólnej.
Zespół w składzie: Natalia Kowalczyk, Zuzia Łopuszyńska i Michał Woźniak zdobył I miejsce, pokonując tym samym najzdolniejszych szóstoklasistów z lubelskich szkół. Lena Jurek, Klaudia Kuchcewicz i Maks Łopuszyński zajęli miejsce V.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

KONKURS WIEDZY O KRASZEWSKIM

19 marca 2014 roku  w Zespole Szkół nr 9 w Lublinie odbył  się Międzyszkolny Konkurs  „Józef Ignacy Kraszewski – wzorem dla współczesnego człowieka”, nad  którym  honorowy patronat objął Prezydent Miasta Lublina Krzysztof Żuk. Trzyosobowe drużyny  musiały wykazać się rozległą wiedzą na temat życia i twórczości Kraszewskiego. Wśród laureatów konkursu znalazły się uczennice klasy VIa: Klaudia Kuchcewicz, Ewa Januszewska i Lena Jurek, które zdobyły III miejsce.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! 

SUKCES NASZEJ UCZENNICY – AGATY MAŁECKIEJ.

Uczennica klasy III A naszego gimnazjum - Agata Małecka osiągnęła sukces w IV edycji Konkursu  recytatorsko - artystycznego inspirowanego Powstaniem  Warszawskim  zdobywając I miejsce w części artystycznej.

Tegoroczna edycja konkursu „Inspiracje” objęta była patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty a swoim zasięgiem objęła gimnazja z całego województwa.

Cele realizacji zadań konkursowych:

 • popularyzowanie twórczości poetów z pokolenia Kolumbów,
 • rozbudzenie uczuć patriotycznych,
 • zainteresowanie uczniów poezją, jej świadomą i pogłębioną analizą,
 • rozwijanie zdolności recytatorskich,
 • rozbudzanie zainteresowań różnymi formami sztuki,
 • uwrażliwienie na piękno słowa poetyckiego jako źródła inspiracji dla innych dziedzin sztuki,
 • rozwijanie wyobraźni plastycznej.

Inspiracją dla nadesłanych prac (bez względu na ich technikę) miał być konkretny tekst wybranego poety-powstańca, powstały przed 1945 rokiem.

Agata przygotowała pracę plastyczną inspirowaną wierszem Tadeusza Gajcego ,, Wczorajszemu”.

       

SUKCES NASZEJ UCZENNICY BERNADETY MALISZEWSKIEJ

                Dnia 14. Marca 2014 roku Bernadka Maliszewska- uczennica klasy IIIA naszego gimnazjum-  wzięła udział w Konkursie Recytatorskim inspirowanym Powstaniem Warszawskim, który odbył się w ramach projektu edukacyjnego INSPIRACJE 2014.

Źródłem inspiracji były teksty poetów walczącej Warszawy . Repertuar recytatorów stanowiły dwa teksty: wiersz autorstwa wybranego poety-powstańca (np. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Gajcego, Andrzeja Trzebińskiego, Zdzisława Stroińskiego) i dowolny fragment „Pamiętnika z Powstania Warszawskiego” Mirona Białoszewskiego.

CELE KONKURSU

· popularyzowanie twórczości poetów z pokolenia Kolumbów,

· rozbudzenie uczuć patriotycznych,

· zainteresowanie uczniów poezją, jej świadomą i pogłębioną analizą,

· rozwijanie zdolności recytatorskich,

·uwrażl edzin sztuki.

Bernadka zajęła II miejsce. Przygotowała wiersz K. K. Baczyńskiego- Byłeś jak wielkie stare drzewo i fragment Pamiętnika z Powstania Warszawskiego M. Białoszewskiego.

 GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!  

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW – LENY JUREK I MICHAŁA WOŹNIAKA

           Uczniowie klasy VIa – Lena Jurek i Michał Wożniak zostali laureatami I edycji Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Matematyka z Piątką” , którego organizatorem było Gimnazjum nr 5 w Lublinie.

Cele konkursu:

 • Rozbudzanie wśród uczniów zainteresowania matematyką.
 • Ćwiczenie umiejętności logicznego i twórczego myślenia.
 • Kształtowanie umiejętności rozwiązywania zadań o podwyższonym stopniu trudności i zadań problemowych.
 • Umożliwienie uczniom zaprezentowania swoich uzdolnień i umiejętności matematycznych.
 • Stworzenie możliwości osiągnięcia sukcesu. 


 

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 39 im. Szarych Szeregów
  Ul. Krężnicka 156
  Lublin 20-518
  poczta@sp39.lublin.eu
  NIP 946 181 32 14
  REGON 000767397
 • +48 (81) 750-09-23

Galeria zdjęć