Menu Główne

WARSZTATY KULINARNO-EDUKACYJNE

W dniach 8 i 11 grudnia 2017 roku klasy 4 Szkoły Podstawowej  wzięły udział w warsztatach  kulinarnych organizowanych w naszej szkole  w ramach projektu "Zielona Kraina".

Zielona Kraina” to unikalny i autorski projekt o zasięgu ogólnopolskim, którego zadaniem jest edukacja młodego pokolenia w zakresie zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania, zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia. Projekt powstał z inicjatywy firm Jeronimo Martins Polska i Green Factory Holding. Partnerem merytorycznym akcji jest Instytut Żywności i Żywienia.

Warsztaty składały się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej uczniowie zapoznali się z Piramidą zdrowego żywienia oraz zasadą 5xU. W części praktycznej przygotowywali  zdrową sałatkę warzywną, koktajl owocowo-warzywny i słodką przekąskę z nasion i owoców.

Dzięki warsztatom uczniowie poznali i utrwalili zasady zbilansowanej diety i przekonali się do spożywania świeżych owoców i warzyw. Okazało się, że jarmuż, roszponka czy seler w koktajlach są bardzo smaczne.

GALERIA

POWRÓT

 

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 39 im. Szarych Szeregów
  Ul. Krężnicka 156
  Lublin 20-518
  poczta@sp39.lublin.eu
  REGON 000767397
  ePUAP - /SP39LUB/SkrytkaESP
 • +48 (81) 750-09-23

Galeria zdjęć