HIGIENA JAMY USTNEJ

W maju uczniowie kl.1-2 przystąpili do programu edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”, przygotowanego przez Instytut Blend-a-med Oral-B.

Jak wiadomo, wiek 6-8 lat to najlepszy czas, aby wykształcić u dzieci towarzyszące im potem przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę.

Podczas zajęć uczniowie byli bardzo  zaangażowani. Zdobywali niezbędną wiedzę na temat zębów oraz dowiedzieli się, jak ważne jest dbanie o ich stan już od najmłodszych lat. Oglądając film edukacyjny i wykonując wyznaczone zadania, poznali budowę zęba, dowiedzieli się dlaczego zęby i dziąsła są tak ważne oraz co to jest płytka nazębna i jak zagraża zębom i dziąsłom. Wykonali także eksperyment naukowy z jabłkiem i jajkiem, który pokazał  że próchnica i ubytki powstają w wyniku procesu rozpoczynającego się na szkliwie zęba. Dzięki wykorzystaniu dużego modelu uzębienia , nauczyli się, jak dokładnie czyścić zęby nicią dentystyczną.

Na zakończenie programu wszyscy otrzymali certyfikaty oraz obiecali dbać o zęby aby na długo zachować piękny, śnieżnobiały uśmiech.