"Rekord dla Niepodległej"

Szanowni Państwo,

wspólnie z Radą Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej zapraszam wszystkie przedszkola, szkoły oraz placówki oświatowe w kraju i za granicą do włączenia się w akcję „Rekord dla Niepodległej”. W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, chcemy wspólnie zaśpiewać 4-zwrotkowy hymn narodowy.

Warunkiem uczestnictwa w akcji jest przesłanie przez dyrektora danego przedszkola, szkoły lub placówki oświatowej krótkiej ankiety zgłoszeniowej widocznej w Strefie dla zalogowanych SIO (zakładka „Ankieta”).

Szkoły, które chcą włączyć się w bicie „Rekordu dla Niepodległej”, powinny 9 listopada 2018 r. (w ostatni dzień roboczy przed Świętem Niepodległości)o symbolicznej godzinie 11:11 zorganizować wspólne śpiewanie 4-zwrotkowego „Mazurka Dąbrowskiego”. Na zgłoszenia czekamy do czwartku, 8 listopada do godz. 12:00. Wszystkie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe, które zgłoszą swój udział w „Rekordzie dla Niepodległej”, otrzymają pamiątkowe dyplomy. Podsumowanie akcji nastąpi w piątek, 9 listopada br.

Ponadto zachęcam do dokumentowania bicia „Rekordu dla Niepodległej” i umieszczania zdjęć oraz filmów z akcji na swoich stronach internetowych oraz profilach na portalach społecznościowych z wykorzystaniem #RekordDlaNiepodległej. Chciałabym, aby ten wyjątkowy dzień zapisał się w historii każdego przedszkola, szkoły i placówki oświatowej jako pamiątka dla przyszłych pokoleń.

Świętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości!

Łączę wyrazy szacunku
Anna Zalewska