Menu Główne

CodeWeek - Europejski Tydzień Kodowania

Broszura informacyjna

Włączcie się w Godzinę Kodowania podczas Tygodnia Edukacji Informatycznej, 10 - 25 października.

Opis wydarzenia naszego wydarzeniahttps://codeweek.eu/view/391204/programujemy-uczymy-sie-i-bawimy-ze-studiocodeorg

Mapa Europy ze wszystkimi aktywnościami dostępnymi w czasie #Codeweek https://codeweek.eu/events

Chcesz wziąć udział w #Codeweek? Wejdź na stronę https://hourofcode.com/pl/learn wybierz swój ulubiony motyw i zacznij przygodę z kodowaniem. Zachęcam wszystkich do udziału w tej inicjatywie, spędźcie aktywnie godzinę z komputerem sprawdzając swoje zdolności, rozwijajcie swoje umiejętności rozwiązywania problemów oraz poprawy działania programów - debuggowania. 

Polecam wam wybranie poniższych aktywności szczególnie lubianych przez dzieci w każdym wieku: 

Potańcówka - Link, lubisz tańczyć? Znasz wszystkie popularne style tańca? Zaprogramuj taniec postaci i spróbuj sam wykonać ten taniec z komputerem ;) - są 2 części tej aktywności :) 

Minecraft - Link, lubisz zabawę z Minecraft? Nigdy nie masz dość przygód swoich bohaterów? Spróbuj przejść 1 z 4 części kodowania postaci Minecraft :) 

A.I - Link, nauka ekologii ze sztuczną inteligencją. Poznasz pojęcia związane ze sztuczną inteligencją A.I, nauczysz robota rozpoznawać dobre i złe rzeczy.

Star WarsLink, dobrze wam znany świat Gwiezdnych wojen, poruszanie się robotami, spotkania z Rebeliantami oraz Szturmowcami 

Kraina Lodu - Link, Elsa i jej lodowy świat, w nim także możesz sprawdzić swoje umiejętności kodowania, baw się z bohaterami w tworzenie figur na lodzie!

Scratch - czyli dobrze znany większości z was program do nauki kodowania, spróbujcie swoich sił w stworzeniu programu do sterowania motorówką. Opis (wersja tylko anglojęzyczna) poszczególnych bloków i etapy tworzenia programu są tutaj - Link, a tutaj macie link do gotowej sceny - Link, nie zapomnijcie zmienić sobie języka w czasie kodowania ;)

Potwierdź swoje uczestnictwo w wydarzeniu i zrób zrzut ekranu na koniec swojej aktywności potwierdzając swój udział, prześlij go na maila m.gierasimczuk@sp39.lublin.eu lub jako wiadomość na teams. Swój udział możesz zgłosić do 25 października włącznie!

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 39 im. Szarych Szeregów
  Ul. Krężnicka 156
  Lublin 20-518
  poczta@sp39.lublin.eu
  REGON 000767397
  ePUAP - /SP39LUB/SkrytkaESP
 • +48 (81) 750-09-23

Galeria zdjęć