Menu Główne

CodeWeek - Europejski Tydzień Kodowania #HourOfCode!

Dołącz do nas i do ponad 100 milionów uczniów na Godzinę Kodowania #HourOfCode!

Komputery znajdują się wszędzie, zmieniają każdą branżę na świecie. Ale tylko 35% wszystkich szkół średnich uczy informatyki. Dobrą wiadomością jest to, że możemy to zmienić! Jeśli słyszeliście o Godzinie Kodowania wcześniej, to zapewne wiecie, że zapisała się już w historii. Ponad 100 milionów uczniów wzięło już udział w Godzinie Kodowania.

Dzięki Godzinie Kodowania, zajęcia z informatyki pojawiły się na stronach Google, MSN, Yahoo! i Disney. Ponad 100 partnerów wspólnie wsparło tę inicjatywę. Każdy sklep Apple na świecie gościł już Godzinę Kodowania i przywódcy, jak Obama i kanadyjski premier Justin Trudeau napisali swoje pierwsze linie kodu w ramach tej inicjatywy.

W tym roku uczyńmy tę inicjatywę jeszcze większą. Namawiam Was do przyłączenia się do Godziny Kodowania 2020. Włączcie się w Godzinę Kodowania podczas Tygodnia Edukacji Informatycznej, 10 - 25 października.

Poznajesz ich? :)

Opis wydarzenia naszego wydarzeniahttps://codeweek.eu/view/327058/kodowanie-skads-to-znam

Mapa Europy ze wszystkimi aktywnościamihttps://codeweek.eu/events

Spis aktywności do przeprowadzenia w ramach godziny kodowania znajdują się tutaj: https://hourofcode.com/pl/learn. Zachęcam wszystkich do udziału w tej inicjatywie, spędźcie aktywnie godzinę z komputerem sprawdzając swoje zdolności w zabawie z programowaniem oraz rozwijajcie swoje umiejętności rozwiązywania problemów i poprawy działania programów. 

Polecam wam wybranie poniższych aktywności szczególnie lubianych przez dzieci w każdym wieku: 

Potańcówka - Link, lubisz tańczyć? Znasz wszystkie popularne style tańca? Zaprogramuj taniec postaci i spróbuj sam wykonać ten taniec z komputerem ;) - są 2 części tej aktywności :) 

Minecraft - Link, lubisz zabawę z Minecraft? Nigdy nie masz dość przygód swoich bohaterów? Spróbuj przejść 1 z 4 części kodowania postaci Minecraft :) 

A.I - Link, nauka ekologii ze sztuczną inteligencją. Poznasz pojęcia związane ze sztuczną inteligencją A.I, nauczysz robota rozpoznawać dobre i złe rzeczy.

Star WarsLink, dobrze wam znany świat Gwiezdnych wojen, poruszanie się robotami, spotkania z Rebeliantami oraz Szturmowcami 

Kraina Lodu - Link, Elsa i jej lodowy świat, w nim także możesz sprawdzić swoje umiejętności kodowania, baw się z bohaterami w tworzenie figur na lodzie!

Scratch - czyli dobrze znany większości z was program do nauki kodowania, spróbujcie swoich sił w stworzeniu programu do sterowania motorówką. Opis (wersja tylko anglojęzyczna) poszczególnych bloków i etapy tworzenia programu są tutaj - Link, a tutaj macie link do gotowej sceny - Link, nie zapomnijcie zmienić sobie języka w czasie kodowania ;) 

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 39 im. Szarych Szeregów
  Ul. Krężnicka 156
  Lublin 20-518
  poczta@sp39.lublin.eu
  REGON 000767397
  ePUAP - /SP39LUB/SkrytkaESP
 • +48 (81) 750-09-23

Galeria zdjęć