Wielka Liga Czytelników

Etap powiatowy Wielkiej Ligi Czytelników

Test odbędzie się 28 maja 2020 r.  Data i godzina jest ustalona przez organizatorów zewnętrznych.

Godz. 12.00 - 12.45 - klasy 1-4

Godz. 13.00 - 13.45 - klasy 5-8

Przedmiotem testu będą  następujące książki (dostępne w bibliotece szkolnej)

• dla klas 1-4  "Hulajnogą przez smoczą wyspę" – Dominik Wieczorkiewicz

• dla klas 5-8  "Wiłka – smocza dziewczynka" – Antonina Kasprzak

W teście biorą udział uczniowie, zakwalifikowani w szkolnym teście zgodnie z informacjami zawartymi w materiale prezentującym wyniki umieszczonym na stronie szkoły:  Aktualności.

Sprawozdanie Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników

Przypominam, że 13 marca 2020 roku mija termin składania testów w I etapie szkolnym konkursu „Wielka Liga Czytelników”. Zaliczenie 10 testów upoważnia do przystąpienia do testu kwalifikacyjnego, który odbędzie się w szkole w marcu. Dokładny termin będzie ustalony później.

Oto wybrane tytuły książek do testu kwalifikacyjnego:

Klasy 1-3

"Nowe przygody skarpetek ( jeszcze bardziej niesamowite)" - Justyna Bednarek

Klasy 5-8

Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek" - Hanna Ożogowska

INFORMACJE DOTYCZĄCE TESTÓW KWALIFIKACYJNYCH

ZAPISY W REGULAMINIE:

1. Uczestnicy konkursu, którzy zdobędą 10 sprawności mogą wziąć udział w szkolnym teście kwalifikacyjnym do półfinału.
2. Test kwalifikacyjny odbywa się w miejscu przeprowadzenia pierwszego etapu (szkoła) bez udziału rodziców i bez tekstu konkursowej lektury.
3. Organizator przygotuje co najmniej 2 testy eliminacyjne – do dwóch różnych książek, z obu kategorii klasowych. Koordynator etapu pierwszego wybierze spośród nich po jednym teście lub opracuje własny test kwalifikacyjny do wybranej przez siebie książki. Testy będą dotyczyć treści całej książki. W testach nie będzie pytań nie związanych z książką. Wszystkie odpowiedzi muszą być zawarte w książce.
4. Termin testu kwalifikacyjnego ustala koordynator etapu pierwszego danej placówki. Test musi być zorganizowany między 13 marca a 23 marca 2020 r.
5.  Po troje zawodników na obydwu poziomach (kl. 1-4 i 5-8) z każdej zgłoszonej placówki (szkoły), którzy uzyskali najlepsze wyniki w teście kwalifikacyjnym przechodzi do wojewódzkiego półfinału.
6. W przypadku trudności w wyłonieniu półfinalistów na skutek równej liczby punktów, koordynator etapu pierwszego przeprowadza dogrywkę (ustną lub pisemną).
7. Uczestników zakwalifikowanych do drugiego etapu (półfinału) należy zgłosić koordynatorowi województwa do 27 marca 2020 r.
8. Koordynator szkolny otrzyma graficzną wersję projektu dyplomu dla uczestników pierwszego etapu, którzy zdobyli 10 sprawności i uczestniczyli w teście kwalifikacyjnym.

POWODZENIA!

„Wielka Liga Czytelników” 2019/2020

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów klas 1-8 oraz ich rodziców  do wzięcia udziału w unikalnym projekcie V Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników”. Jego głównym celem jest promocja czytelnictwa, jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania czasu wolnego. Celem konkursu jest również  wyłonienie  najlepszych czytelników.

W trakcie trwania konkursu jego uczestnicy zdobywają sprawności czytelnicze, awansują do kolejnych etapów, wygrywają nagrody!

Regulamin konkursu w szkołach podstawowych:

Konkurs przebiega w trzech etapach:
• Etap I (szkolno-biblioteczny) – indywidualne zdobywanie sprawności czytelniczych w szkole.
Etap II (test kwalifikacyjny) – test indywidualny w szkole.
Etap III (powiatowy) – test drużynowy w placówkach wyznaczonych przez Koordynatorów Powiatowych.

Etap I konkursu –  zdobywanie sprawności czytelniczych.
• Etap pierwszy  trwa do 13 marca 2020 r.
• Formularz zgłoszeniowy można pobrać u koordynatora w bibliotece szkolnej. Formularz zgłoszeniowy wypełnia rodzic/opiekun i przekazuje Koordynatorowi Placówki. Koordynator wpisuje uczestników na platformę WLC.
• Uczestnicy I etapu zdobywają sprawności poprzez czytanie książek konkursowych wybranych przez Koordynatora Placówki oraz rozwiązywanie przygotowanych do nich testów. Maksymalna liczba sprawności do zdobycia – 10.
• Testy do przeczytanych książek udostępnia uczestnikowi konkursu Koordynator Placówki. Testy zawierają pytania dotyczące treści całej książki lub jej fragmentu, a także pytania interdyscyplinarne powiązane z treścią książki.
• Każdy formularz testu WLC dotyczy jednej książki. Za wypełnienie każdego formularza można uzyskać maksymalnie 100 punktów. Do zaliczenia każdego testu konieczne jest zdobycie minimum 80 punktów. Za zaliczenie testu uczniowie otrzymują jedną sprawność.
• Uczestnik konkursu wypełnia formularz do danej książki tylko raz. Niezaliczenie testu nie dyskwalifikuje ucznia z konkursu. Uczestnik może kontynuować udział w projekcie i wypełniać testy do innych książek.
• Dozwolona, a nawet wskazana jest wspólna praca dzieci z rodzicami/opiekunami. Rodzice/opiekunowie powinni wspierać dzieci podczas udziału w konkursie np. poprzez wspólne czytanie książek konkursowych, czy też zachęcanie do ich czytania, pomoc przy rozwiązywaniu testów polegającą na nakierowaniu młodych czytelników na właściwy tok myślenia czy odpowiednie źródło informacji.
•  Rodzice/opiekunowie pomagają w rozwiązywaniu zadań, ale nie mogą wypełniać testu za dziecko. Wyjątkiem jest pomoc przy wypełnianiu testu przez uczniów klas pierwszych, którzy nie opanowali jeszcze umiejętności pisania.

Wybór książek dla klas 1- 4

1. A001 - Kopciuszek, Hanna Januszewska, tł. -

2. A021 - Wiersze - cz.I - Abecadło, Spóźniony słowik, W aeroplanie, Słoń Trąbalski, Julian Tuwim, tł. -

3. A022 - Jak Wojtek został strażakiem, Czesław Janczarski, tł. -