ZADANIE TYGODNIA

VIII ZADANIE TYGODNIA

WYZWANIE KLOCKOWE

Jeśli jesteś fanem lub fanką układania Lego i lubisz czytać książki to koniecznie przystąp do kolejnego wyzwania!

Zbuduj z klocków scenkę na podstawie swojej ulubionej książki.  Może to być również Twój ulubiony bohater książkowy. Niekoniecznie muszą to być klocki tej znanej firmy. Sfotografowaną pracę możesz przesłać  poprzez aplikację Teams – „Spotkania z książką” lub wydrukowane zdjęcie przynieść do biblioteki.

7 ZADANIE TYGODNIA

W każdym polu wpisz tytuł książki pasujący do danej kategorii.  Pamiętaj, że tytuł książki może być użyty tylko raz, nawet jeśli pasuje do kilku kategorii.

Książka dotycząca Twoich zainteresowań

Książka z wierszykami

Komiks

Bajka w której występują zwierzęta

Książka z magią

Książka z dzieciństwa rodziców

Twoja ulubiona książka

Książka będąca lekturą szkolną

Książka na podstawie której powstał film

Książka o podróżach

Książka polskiego autora

Książka o przyjaźni

VI ZADANIE TYGODNIA –  EKO-BAJKA

NASZA PLANETA JEST NASZYM NAJCENNIEJSZYM SKARBEM !

NAPISZ KRÓTKĄ EKOLOGICZNĄ BAJKĘ.

Może ona dotyczyć : konieczności segregacji śmieci, oszczędzania wody i energii elektrycznej, troski o zwierzęta i rośliny.

Oglądając materiał filmowy znajdujący się poniżej, dowiecie się jak w prosty sposób zrobić mini książeczkę , w której możecie zamieścić swoją bajkę.

Uwaga!

Prace przynosimy do biblioteki szkolnej!

V ZADANIE TYGODNIA – EMOTIKONKI

Emotikony to proste znaki, obrazki dzięki którym można wyrazić swoje emocje, opisać sytuacje i określić przedmioty. Stosuje się je w treściach

I rozmowach w Internecie oraz SMS-ach.

A teraz nasza zabawa !

DOPASUJ TYTUŁ KSIĄŻKI DO EMOTIKONÓW

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Źródło: https://genialne.pl/quiz-bajki/

IV ZADANIE TYGODNIA  - ILUSTRACJA

Mam nadzieję , że mimo nauki zdalnej znajdujecie czas na czytanie książek. Zapraszam Was do wykonania ilustracji wg własnego pomysłu do ostatnio przeczytanej lub ulubionej książki.

III ZADANIE TYGODNIA

3 zadanie tygodnia PDF

3 Zadanie tygodnia Word

II ZADANIE TYGODNIA

Zastanów się, a potem wymień 5 tytułów książek, które wywarły na to Tobie szczególne wrażenie i masz wyjątkowo miłe wspomnienia po ich przeczytaniu. A może książki, które w wyjątkowy sposób wpłynęły na Twoje życie i pod ich wpływem coś w sobie zmieniłeś.  Ważne, żeby na tej liście znalazły się pozycje pozytywne. Oczywiście mogą być to książki z dzieciństwa, zapytajcie więc rodziców, jakich najchętniej słuchaliście , gdy byliście całkiem mali. Również te, które obecnie czytacie. Możesz również narysować Listę książkowych przebojów lub wykonać  ilustrację do jednej wymienionej przez Ciebie książki.

Ułóż krzyżówkę

z hasłem

„ANDERSEN"

Proszę , aby pytania do krzyżówki dotyczyły bohaterów baśni H. Ch. Andersena.

Krzyżówki przynosimy do biblioteki do 22 marca 2021roku.

ePUAP - /SP39LUB/SkrytkaESP