Witaminy

Dzień Witamin- 28 października 2013

Nasza szkoła jest placówką, która promuje zdrowy styl życia. Dnia 28 października 2013 roku w naszej szkole odbył się "Dzień Witamin", zorganizowany w ramach ogólnopolskiego programu "Szkół promujących zdrowie". Dzień ten w klasach I-III przebiegał pod znakiem kolorów owoców, warzyw i witamin.
    Wszyscy znamy powiedzenie: "W zdrowym ciele - zdrowy duch". Jednym z czynników od którego zależy nasze zdrowie jest odżywianie. Aby zachęcić kolegów do zdrowego odżywiania uczniowie klas I-III wystąpili w strojach i przebraniach nawiązujących kolorem do produktów będących źródłem witamin.

Celem tego przedsięwzięcia było kształtowanie postawy prozdrowotnej, przekazywanie wiedzy o zdrowym stylu życia, uświadomienie dzieciom potrzeby zjadania owoców i warzyw bogatych w witaminy, rozumienie higieny ich spożywania oraz sposobów przechowywania. Na zajęciach edukacyjnych uczniowie uczyli się rozpoznawać warzywa i owoce, nazywać i określać, do której grupy należą, określać miejsce warzyw w piramidzie zdrowia, rozumieć pojęcia: "piramida zdrowia", "witaminy".