Obszar nr 1 – wychowanie fizyczne – zajęcia edukacyjne

Przykłady dobrej praktyki , które dowodzą, że lekcje wf mogą być ciekawe i atrakcyjne.

Realizując zadanie z obszaru pierwszego chcielibyśmy podać  przykłady dobrych praktyk szkoły związanych z aktywnością fizyczną  naszych uczniów. Poprzez podane przykłady konspektów oraz zawarcie   w nich ciekawych przykładów gier i zabaw udokumentowanych dodatkowo zdjęciami oraz filmami  chcielibyśmy ukazać, że w naszej szkole zajęcia wychowania fizycznego są bardzo ciekawe, atrakcyjne i przynoszą nam wszystkim dużo radości oraz satysfakcji.

W ramach realizacji zadania z obszaru nr 1 " Ruch w szkole "  przeprowadzone zostały lekcje wychowania fizycznego: w kl. IV a - "Kształtowanie koordynacji ruchowej i zwinności z wykorzystaniem  ćwiczeń nietypowych" oraz w klasie V b „Bawimy się wykonując ćwiczenia z różnymi przedmiotami” .  Celem tych zajęć było rozwijanie cech motorycznych : zwinności, szybkości, siły i koordynacji ruchowej. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w lekcji wychowania fizycznego.