Obszar nr 7 – zajęcia niezorganizowane

Obszar nr 7 zajęcia niezorganizowane

Indywidualne wsparcie nauczycieli wychowania fizycznego w celu zachęcenia uczniów i wychowanków do podejmowania aktywności fizycznej: odkrywamy pasje, zainteresowania i talenty.

Nauczyciele wychowania fizycznego starają się przez cały czas wspierać i zachęcać uczniów do podejmowania aktywności  w fizycznej zarówno tych szczególnie uzdolnionych, jak i tych mniej zdolnych. Każdy z uczniów może znaleźć coś dla siebie. Najbardziej popularne zajęcia to: piłka ręczna, lekka atletyka, gimnastyka, kajakarstwo, gry i zabawy rekreacyjne („Ringo” , „Dwa ognie”, „Cztery ognie”). Uczniowie mają możliwość brania udziału w różnego rodzaju imprezach sportowych (mecze, turnieje – aktywnie kibicując i wyprowadzając zawodników), projektach, zawodach, konkursach i konferencjach. A oto działania jakie podjęliśmy:

Konferencja popularno-naukowa pt. „Sport w PRL”

Piłka ręczna

Sekcja kajakarska