Menu Główne

Obszar 9

PRZECIĄGANIE LINY – zadanie 1 obszar 9

3 grudnia  odbyły się Mistrzostwa Szkoły  w Przeciąganiu Liny.  Rywalizacja rozegrana została  na trzech poziomach: klasy 1-3, klasy 4-6, klasy gimnazjalne. Turniej rozgrywany był  systemem „każdy z każdym”.

Wyniki:

Szkoła podstawowa klasy 1-3

§  I miejsce: klasa 3a – Mistrz Szkoły w Przeciąganiu Liny

§  II miejsce: klasa 3b

§  III miejsce: klasa 2a

Mistrzem wśród klas pierwszych została klasa 1b

Szkoła podstawowa klasy 4-6

§  I miejsce: klasa 6a – Mistrz Szkoły w Przeciąganiu Liny

§  II miejsce: klasa 5a

§  III miejsce: klasa 5b

Klasa 4a otrzymała tytuł:  „  Najmłodsi Siłacze 2013 ”

Gimnazjum

§  I miejsce: klasa III A – Mistrz Szkoły w Przeciąganiu Liny

§  II miejsce: klasa II B

§  III miejsce: klasa I B

Tytuł: „ Strongmen” , otrzymał Patryk Zarajczyk z klasy IIIB.

     

MIKOŁAJKI SZKOLNE

MIKOŁAJKOWE SZALEŃSTW A uczniów klas gimnazjalnych to rywalizacja podczas turnieju piłki nożnej, gdzie  popisywali się swoimi umiejętnościami gry. Trzeba przyznać, że nasi chłopcy  naprawdę kochają tę dyscyplinę nie tylko oglądając mecze w telewizji, ale również podczas aktywnego uczestnictwa  w treningach piłki nożnej, czy sami spędzając czas wolny na boisku lub podwórku. Przyjemnie było nam popatrzeć jakie umiejętności doskonalą w ramach aktywnego spędzania czasu wolnego po lekcjach.

Mistrzem Szkoły w Piłce Nożnej zostali uczniowie klasy III B .

Po zakończonym pojedynku do nich  również przybył  Święty Mikołaj obdarowując wszystkich uczestników słodkościami.

MIKOŁAJKI NASZE SZKOLNE

Sportowa rywalizacja oraz bardzo dobra zabawa towarzyszyły nam podczas udziału w MIKOŁAJKACH NA SPORTOWO , które w tym roku zorganizowane zostały w naszej szkole w dniu 5 grudnia 2013 roku.

Już od samego początku towarzyszyły nam dobre humory i chęć uczestniczenia w  konkurencjach, które Panie  prowadzące omówiły już   na samym początku.

Jednym z pierwszych  zadań było podzielenie nas na mieszane grupy składające się z uczniów klas IV, V oraz VI.

Pierwszą próbą , która miała „rozgrzać”  nas do dalszego działania była zabawa podczas której  przerzucaliśmy  „kule śnieżnych” na stronę przeciwnika.  Została oraz rozegrana systemem „każdy z każdym”.

Dużo śmiechu i popisu zwinności przyniosła nam nowo poznana zabawa ”Sznur przez ubranie” podczas , której każdy zawodnik musiał przełożyć  grubą  nić między nogami , a następnie przeciągnąć ją od dołu pod koszulką. Wygrała drużyna , która w sposób prawidłowy i najszybszy przeciągnęła linę. Kiedy wszystkie drużyny uporały się z tak wielkim wyzwaniem, do naszego kolejnego zadania należało dobiec wspólnie do linii końcowej boiska w taki sposób , aby nie rozerwać „uszytego przez nas ubrania”.

„Wyścig w workach” były dla nas konkurencją podczas której popisaliśmy się dużą sprawnością oraz skocznością, zaś podczas „Rzutu kulami śnieżnymi do czapki Mikołaja” znaczna nasza część udowodniła jak celnie potrafi rzucić „śnieżnymi kulkami” do czapki Mikołaja ułożonej od nas w odległości około pół metra.

Wszystkie wyżej wymienione konkurencje przysporzyły nam sporo radości poprzez zabawę i zdrową rywalizację. Nasze emocje sięgały zenitu J

Żeby tego nie było za mało na koniec naszych zabaw Święty Mikołaj przyniósł dla każdego uczestnika pyszne czekoladki.

    

MIKOŁAJKI KLAS I-III

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 Dzielnicowy Rajd Rowerowy

Dzielnicowy Rajd Rowerowy „Przestrzeń Dzielnicy”, równie  ważna aktywność dla naszej społeczności szkolnej jak i społeczności gminy Zemborzyce. Dzielnicowy Rajd Rowerowy „Przestrzeń Dzielnicy”, odbył się w sobotę  9 października 2013 roku.

W rajdzie uczestniczyli uczniowie i rodzice z naszej szkoły oraz inni mieszkańcy dzielnicy Zemborzyce. Całość rozpoczęła się o godzinie 10.00 przy Zespole Szkół nr 8 w Lublinie. Podzieleni na trzy grupy wiekowe wyruszyliśmy ścieżką rowerową w okolice Zalewu Zembrzyckiego. Uczniowie i rodzice klas 1-3 pod opieką nauczycieli pojechali na Marinę, gdzie mile spędzili czas  uczestnicząc w zabawach sportowych. Uczniowie klas 4- 6  wraz z rodzicami oraz wszyscy chętni mieszkańcy dzielnicy Zemborzyce  z panią od WF wyruszyli ścieżką rowerową do Dąbrowy. Prowadzili ciekawe obserwacje przyrodnicze. Uczniowie gimnazjum, młodzież i część dorosłych mieszkańców dzielnicy pod opieką pani Magdaleny Michalik pojechała wokół zalewu,  fotografując  po  drodze  całą trasę.

O godz.11.30 wszyscy uczestnicy rajdu wrócili do szkoły, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek. Po krótkim odpoczynku odbyło się posumowanie imprezy i wręczenie nagród rzeczowych, tematycznie związanych z rajdem, każdemu uczestnikowi.

Wszystkim uczestnikom podziękowaliśmy za udział w imprezie   i zaprosiliśmy  na kolejną edycję Dzielnicowego Rajdu Rowerowego.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 39 im. Szarych Szeregów
  Ul. Krężnicka 156
  Lublin 20-518
  poczta@sp39.lublin.eu
  REGON 000767397
  ePUAP - /SP39LUB/SkrytkaESP
 • +48 (81) 750-09-23

Galeria zdjęć