Menu Główne

Piłka ręczna

 

„I Ty zostań mistrzynią ! – lekcja WF z Mistrzyniami Polski ”

            13 września 2013 r.  w naszej szkole gościły szesnastokrotne Mistrzynie Polski w piłce ręcznej – zawodniczki MKS–u Lublin. Na spotkaniu obecne były: trener – Sabina Włodek, Weronika Gawlik, Valentina Nestsiaruk, Kamila Skrzyniarz, Katarzyna Wojdat.

Obecnie MKS Lublin realizuje nowy projekt „I Ty zostań mistrzynią !” . Projekt adresowany jest do dziewcząt urodzonych w latach 2001/2002 oraz 2003/2004. W ramach tego programu Mistrzynie Polski odwiedzają lubelskie szkoły, promują piłkę ręczną i zachęcają do udziału w projekcie oraz .

Podczas pobytu w naszej szkole zawodniczki spotkały się ze wszystkimi dziewczętami klas IV – VI szkoły podstawowej i I – II gimnazjum. W czasie spotkania Mistrzynie poprowadziły zajęcia piłki ręcznej w formie gier i zabaw, a następnie opowiedziały o sobie i odpowiadały zadawane na pytania. Na koniec każda uczestniczka spotkania otrzymała pamiątkowe zdjęcie całego zespołu, a zwycięska drużyna dodatkowo plakat z zespołem Mistrzyń Polski  oraz z ich autografami. Wszystkie dziewczynki były pod wrażeniem zawodniczek, które mimo, że są Mistrzyniami Polski były bardzo skromne i otwarte, a na boisku zachowywały się jak starsze koleżanki.

Bardzo cieszymy się ,ze dzięki tej promocji uczennice klasy IV , V i VI aktywnie uczestniczą w treningach sekcji piłki ręcznej MKS Lublin, które odbywają się w naszej szkole.

„ Cała szkoła kibicuje Mistrzyniom” 

Od września 2013 roku znaczna część  naszej aktywności skupiła się na udziale w  konkursie sportowo – artystycznym „ Cała szkoła kibicuje Mistrzyniom” zorganizowanym przez MKS Lublin.

Adresatem konkursu są dzieci ze szkół podstawowych, młodzież gimnazjalna oraz licealna Lublina, której zadaniem jest sportowo-artystyczne zaprezentowanie szkół w trakcie meczy MKS  Lublin w piłce ręcznej, a także przygotowanie plakatu „”Cała szkoła kibicuje Mistrzyniom” oraz śledzenie strony MKS znalezienie pytania i udzielenie odpowiedzi po każdym meczu.

Głównym celem niniejszego przedsięwzięcia jest rozwijanie wrażliwości i empatii sportowej ,zasad fair play oraz zainspirowanie młodzieży do aktywnego uczestnictwa w życiu sportowym miasta  Lublina.

Konkurs odbywa się w terminie 15.09. 2013r.  – 30.03.2014r. Prezentacja szkół będzie odbywać się na meczach Superligi PGNiG na Hali Globus w Lublinie. Konkurs ten jest dobrym sposobem zaprezentowania szkoły na arenie nie tylko lubelskiej ale  i ogólnopolskiej podczas transmisji telewizyjnych. Przedsięwzięcie to jest także przykładem  współpracy, integracji i zdrowej sportowej rywalizacji młodzieży.

Celem konkursu jest przede wszystkim:

 • Popularyzowanie wśród młodzieży piłki ręcznej.
 • Rozwijanie wrażliwości i empatii sportowej oraz zasad fair play.
 • Kształtowanie postaw prozdrowotnych wśród dzieci i młodzieży.
 • Kreowanie aktywnego spędzania wolnego czasu.
 • Integracja środowiska na rzecz sportu.
 • Promocja szkoły.

 

 „ Cała szkoła kibicuje Mistrzyniom”

Nasz aktywny udział w konkursie „ Cała szkoła kibicuje Mistrzyniom” rozpoczął się 21 września 2013 roku.

Nasi uczniowie, nauczyciele  i rodzice  ( 91 osób) aktywnie i barwnie kibicowali zawodniczkom MKS Lublin, które rozgrywały mecz ze Startem Elbląg. Nasze emocje sięgały zenitu, a dopełnianiem niesamowitych wrażeń  był fakt, że nasze szczypiornistki MKS Lublin zwyciężyły  40:32.

29 września 2103 roku,  po raz drugi uczestniczyliśmy w wielkim hicie PGNiG Superligi. MKS Lublin na Globusie zmierzyła się z Vistalem Gdynia.  Po wielkich emocjach  mecz  zakończył się zwycięstwem Vistalu Gdynia. Zespół z Trójmiasta zwyciężył 25:22. I tym razem w meczu wiernie kibicowała nasza szkoła.   Przyjechało 115 uczniów  oraz 45 rodziców.  Wszystkich kibiców na arenie było ok. 1300.

9 października 2013 roku  po raz kolejny uczestniczyliśmy w zawodach piłki ręcznej na najwyższym poziomie gry.  110 kibiców z naszej szkoły dopingowało zawodniczkom  MKS Lublin, które pewnie  wygrały  z zespołem Zagłębia Lubin 29:23.Pomimo późnej pory meczu nasi uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w dopingu naszych zawodniczek.

12 października 2013 roku.  MKS Lublin w 2. kolejce fazy grupowej Women’s EHF Champions League przegrał jedną bramką  z FC Midtjylland. Pomimo dużego wsparcia kibiców zawodniczki Danii pokonały nasze Mistrzynie 25:24. Nasza reprezentacja liczyła 106 osób.

W niedzielę 27 października 2013 roku w Hali Globus w Lublinie reprezentacja Polski piłkarek ręcznych rozegrała spotkanie z drużyną narodową Czech w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2014. Nasi uczniowie wraz z  rodzicami licznie przybyli na mecz eliminacyjny aby głośnym dopingiem wspierać naszą reprezentację .

Dzięki  naszym  wiernym fanom otrzymaliśmy od Polskiego Związku Piłki Ręcznej  37 piłek, oraz jedna z autografami Reprezentacji Polski. Nagrody  z pewnością uatrakcyjnią lekcje wychowania fizycznego.

30 października 2013 roku  MKS Selgros Lublin pokonał  Energa AZS Koszalin 33:24. Mistrzynie Polski pewnie pokonały brązowego medalistę ubiegłego sezonu. Jedną z niewątpliwych ozdób dość żywego meczu była rywalizacja kołowych Joanny Drabik i Sylwii Matuszczyk. Spotkanie potwierdziło wielki talent obu obrotowych.

Po raz pierwszy nasze zawodniczki wystąpiły pod nazwą MKS Selgros, a wszystko dzięki nowemu sponsorowi tytularnemu. To był też dzień wyjątkowy dla Sabiny Włodek, która zadebiutowała w roli pierwszej trenerki zespołu. Debiut Pani trener wypadł okazale.

Tradycją staje się udział naszych kibiców w meczach MKS Selgros. Reprezentowało nas 85 uczniów wraz z członkami ich rodzin. Mieliśmy wyjątkową okazję na stworzenie wspólnego z Mistrzyniami zdjęcia i zebranie od wszystkich autografów.

3 listopada 2013 r- Głośny doping tym razem nie pomógł naszym zawodniczkom, które w czwartej kolejce Ligi Mistrzyń przegrały z FTC Rail Hungaria Budapeszt  24:26.  Niestety była  to już czwarta porażka lubelskiego klubu w tegorocznych rozgrywkach. Kibice nie zawiedli i jak zawsze byli świetnie przygotowani do meczu: flagi, transparenty, pompony, trąbki. Atmosfera na trybunach była sympatyczna i nie sposób było nie zauważyć wzajemnych uprzejmości ze strony polskich i węgierskich kibiców.

09.11.2013

W piątej tegorocznej edycji Women’s EHF Champions League szczypiornistki MKS Selgros Lublin zeszły z parkietu pokonane. Mistrzynie Polski uległy na Globusie Buducnost Podgorica 22:30 (12:13). Nasi kibice oglądali to wydarzenie wiernie trzymając kciuki za nasz zespół. Po porażce wszyscy mieliśmy jednak nadzieję , że kolejny mecz przyniesie punkty. Niestety  w  wyjazdowym meczu z FC Midtjylland lublinianki zakończyły tegoroczną przygodę z rozgrywkami Champions League. MKS Selgros uległ wyraźnie najlepszej drużynie naszej grupy 26:37.

Superliga

Na polskiej arenie nasze Mistrzynie górą! W miniony weekend rozegrana została ostatnia kolejka PGNiG Superligi w tym roku. MKS Selgros Lublin pierwszy etap ligowego sezonu zakończył na pozycji lidera. Przed tygodniem, w czwartek mistrzynie Polski pewnie pokonały w Szczecinie Pogoń Balticę 34:26 i wskoczyły na pierwszą pozycję w tabeli. Mogło się wydawać, że na krótko, bo w sobotę swój mecz rozgrywało KGHM Metraco Zagłębie Lubin, które mogło wyprzedzić lublinianki w tabeli. Tak się jednak nie stało. „Miedziowe” poległy w Elblągu aż 28:34. Natomiast Vistal Gdynia, który miał tyle samu punktów co Zagłębie, w tej kolejce pauzował.

Druga runda

W drugiej rundzie, która ostatecznie zadecyduje o rozstawieniu przed fazą play-off może sporo się jeszcze zmienić. MKS Selgros czekają trudne wyjazdy. Lubelskie szczypiornistki na wyjeździe zagrają i z Vistalem Gdynia (porażka u siebie) i z KGHM Metraco Zagłębiem Lubin (zwycięstwo na Globusie). Wyniki tych spotkań powinny wiele rozstrzygnąć.

Jednak najważniejsze teraz jest to, że 2013 rok kończymy na pierwszym miejscu. Lider jest nasz! Jak na mistrza Polski przystało. Nasza szkoła w dalszym ciągu wiernie będzie kibicować Mistrzyniom.

Już z niecierpliwością czekamy na II rundę PGNiG Superligi, 12 kolejka  MKS Selgros Lublin – KPR Jelenia Góra zacznie się już w połowie  stycznia.

Podsumowując czas naszego aktywnego kibicowania jesteśmy świadomi, że stanowimy  ważną społeczność fanów szczypiorniaka w Polsce! Zapraszamy na kolejne mecze.

    

Prezentacja konkursowa

01.03.2014 r. Mistrzynie Polski odniosły w sobotę w hali Globus pewne zwycięstwo nad czwartym zespołem w tabeli PGNiG Superligi.  MKS Selgros Lublin - Pogoń Baltica Szczecin 36:24. Przyjezdne nie były w stanie tego dnia zagrozić szczypiornistkom MKS. Gospodynie do końca kontrolowały przebieg spotkania, po 60 minutach rywalizacji wygrywając różnicą 12 bramek.

W przerwie meczu uczniowie naszego gimnazjum wystąpili przed lubelską publicznością w tańcu „ Cowboy” zachęcając wszystkich zgromadzonych do wspólnej zabawy.  Prezentacja artystyczna odbyła się w ramach konkursu ogłoszonego przez klub CAŁA SZKOŁA KIBICUJE MISTRZYNIOM, którego  głównym celem jest popularyzowanie wśród młodzieży piłki ręcznej. Walczymy o następujące nagrody:

I Miejsce : Wyjazd na mecz finałowy z drużyną MKS Lublin

II Miejsce: Profesjonalna sesja zdjęciowa z Mistrzyniami, sprzęt sportowy o wartości 500 zł

III Miejsce: Sprzęt sportowy o wartości 300 zł

Zakończenie konkursu  „ Cała szkoła kibicuje Mistrzyniom”

11.03.2014r . - zgodnie z regulaminem do 10.03.2014r. dostarczyliśmy do biura MKS Lublin kartę z odpowiedziami konkursowymi i plakat. Rozstrzygnięcie konkursu podczas meczu 06.04.2014r. Teraz czekamy.

26.03.2014r. - dziś właśnie otrzymaliśmy informację, ze jesteśmy w pierwszej trójce. Bardzo się cieszymy i z niecierpliwością czekamy na mecz i ogłoszenie wyników konkursu. Znów wybieramy się bardzo liczną grupą.

Towarzyski Turniej Reprezentacji Piłki Ręcznej Mężczyzn

 Białoruś – Czechy – Polska – Rosja

Lublin 04-06.04.2014r.

Już za tydzień wybieramy się na Towarzyski Turniej Reprezentacji Piłki Ręcznej Mężczyzn – „Białoruś – Czechy – Polska – Rosja”,  Lublin 04-06.04.2014r. Bilety już zamówiliśmy, bardzo się cieszymy, ponieważ otrzymaliśmy informację, iż uczniowie z naszej szkoły będą wyprowadzać zawodników podczas turnieju do prezentacji zespołów, dostarczy to zapewne wszystkim niezapomnianych przeżyć i wrażeń.

Spotkaniem z reprezentacją Białorusi polscy szczypiorniści rozpoczną zmagania podczas kwietniowego turnieju w Lublinie. Trzydniową rywalizację biało-czerwoni zakończą starciem z Czechami.

Dla podopiecznych Michaela Bieglera kwietniowy turniej w stolicy Lubelszczyzny będzie ostatnim przetarciem przed czerwcowymi meczami eliminacji do mistrzostw świata 2015, w których biało-czerwoni zmierzą się z Niemcami. Biegler zapowiedział już, że w Lublinie polska drużyna wystąpi w najsilniejszym zestawieniu.

Harmonogram gier turnieju kwietniowego w Lublinie:

04.04.2014, piątek
Czechy - Rosja - godz. 18:00
Polska - Białoruś - godz. 20:30

05.04.2014, sobota
Białoruś - Czechy - godz. 16:30
Polska - Rosja - godz. 19:00

06.04.2014, niedziela
Rosja - Białoruś - godz. 18:00
Polska - Czechy - godz. 20:30

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 39 im. Szarych Szeregów
  Ul. Krężnicka 156
  Lublin 20-518
  poczta@sp39.lublin.eu
  REGON 000767397
  ePUAP - /SP39LUB/SkrytkaESP
 • +48 (81) 750-09-23

Galeria zdjęć