Menu Główne

Gry i zabawy rekreacyjne

TURNIEJ RINGO

 

02.12.2013 r. w naszej szkole odbyły się szkolne rozgrywki w „Ringo”. Rywalizacja przebiegała na dwóch poziomach: klas I – III i IV – VI.
Gra w ringo, podobnie jak wiele innych dyscyplin sportowych przebyła dość długą drogę ewolucyjną. Najpierw, dla jego twórcy była elementem treningu szermierczego, później przekształciła się w zabawę i sport rekreacyjny, a obecnie ringo jest grą sportową o bogatej technice i taktyce.

 Gra w ringo możliwa jest do uprawiania przez niemal każdego i w każdych warunkach bez względu na porę roku. Dzięki temu uprawiana jest w licznych krajach nie tylko Europy, a w wielu innych wzbudza zainteresowanie. Wielkim zainteresowaniem i popularnością cieszy się również wśród uczniów naszej szkoły. Grają w nie chętnie mali i duzi. Gra ta posiada bardzo wiele zalet i jest świetnym przygotowaniem do pozostałych gier zespołowych.


Po rozgrzewce odbyło się losowanie, a następnie przystąpiliśmy do gry. Rywalizacja przebiegała systemem „każdy z każdym”. Najlepszym zespołem w klasach I – III okazał się zespół klasy III a natomiast wśród uczniów klas IV – VI – pierwsze miejsce zajęła klasa VI a, a drugie IV a.

 

ZAWODY W RINGO

29.11.2013 r. w naszej szkole odbyły się szkolne rozgrywki w „Ringo”. Rywalizacja przebiegała na dwóch poziomach: klas I – III i IV – VI. Po rozgrzewce odbyło się losowanie, a następnie przystąpiliśmy do gry. Rywalizacja przebiegała systemem „każdy z każdym”. 

    

 

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 39 im. Szarych Szeregów
  Ul. Krężnicka 156
  Lublin 20-518
  poczta@sp39.lublin.eu
  REGON 000767397
  ePUAP - /SP39LUB/SkrytkaESP
 • +48 (81) 750-09-23

Galeria zdjęć