Gimnastyka

W naszej szkole uczniowie klas I – VI SP objęci są zajęciami z gimnastyki sportowej. Zajęcia prowadzone są według autorskiego programu  WDRAZANIA GIMNASTYKI SPORTOWEJ  DLA UCZNIÓW KALS I – IV SZKOŁY PODSTAWOWEJ „RUCH RADOŚCIĄ DZIECI”. Gimnastyka jest wspaniałą, zdrową i bez przerwy uprawianą formą aktywności ruchowej.  Jest to wielka szkoła sportu i zarazem elegancji, rozwija sprawność i pomaga eliminować istniejące wady postawy, jest uniwersalna.

Uczniowie, którzy uczęszczają na zajęcia gimnastyki sportowej mają okazję do prezentowania swoich umiejętności np. imprezach, pokazach np. na Dniach otwartych szkoły, festynach, czy na zwodach na których odnoszą swoje pierwsze małe sukcesy.

Od kilku lat bierzemy udział w zwodach gimnastycznych, i sami również jesteśmy organizatorami zawodów, które cyklicznie odbywają się na wiosnę (maj – czerwiec), w tym roku będą w czerwcu.