MĄDRE SOWY

NAJSŁYNNIEJSZY LUDZIK Z PLASTELINY

Jak przystało na grupę literacką składającą się z uczniów klasy pierwszej, przeczytaliśmy książkę „Plastusiowy pamiętnik” autorstwa Marii Kownackiej, której bohaterem jest malutki plastelinowy ludzik ulepiony przez pierwszoklasistkę Tosię. Dowiedzieliśmy się, że ten zabawny ludzik  to najpopularniejszy bohater książek dla dzieci rozpoczynających naukę w szkole. Doskonale przekazuje on pierwsze doświadczenia i wzruszenia ze szkolnego życia. Co więcej, Plastuś nie jest tylko obserwatorem przygód uczniowskich, ale sam bierze w nich udział. Dotrzymuje kroku małej Tosi i jej kolegom w dostosowywaniu się do obowiązków ucznia, zasad koleżeństwa, porządku i poszanowania cudzej własności. Jednym słowem, Plastuś skradł nasze serca i każdy z nas pierwszaków zapragnął mieć swojego własnego Plastusia. Ulepione przez nas Plastusie zamieszkały w całkiem wygodnych „Pudełkach lektur”.

JESIENNE SOWY

Grupa „Mądre Sowy” to uczniowie klasy 1 a. Nazwa grupy nie jest przypadkowa i nawiązuje do otrzymanej w dniu pasowania na ucznia maskotki – prześlicznej, małej sowy, która stała się klasowym symbolem wiedzy i mądrości czerpanej z  książek. W grupie tej organizowane są zajęcia, których głównym celem jest wykreowanie mody na czytanie, rozwijanie zamiłowań czytelniczych, wyrabianie nawyków czytania. Dla atrakcyjności tych zajęć wprowadza się zabawy plastyczne i teatralne, konkursy, gry, wyjścia do teatru oraz spotkania z ciekawymi ludźmi.

Tematy realizowane z wychowawcą świetlicy w roku szkolnym 2017/2018