Menu Główne

ODKRYWCY

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.

Co roku, 20 listopada w Polsce obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Świetliki z grupy Odkrywców wraz z wychowawczynią uznały to za dobrą okazję aby porozmawiać o swoich prawach.
Zapoznały się  z głównymi zapisami Konwencji o prawach dziecka obowiązującej od 20 listopada 1989 r. Odwiedziły także stronę internetową polskiego Rzecznika Praw Dziecka, którym od 2008 r. jest  pan Marek Michalak. Z niej dowiedziały się , że istnieje telefon zaufania, pod którym mogą szukać pomocy gdy ich prawa są łamane. Jest to numer 800 12 12 12

    


Zajęcia  „ Przyjaciele Zippiego”

       


W JESIENNYM NASTROJU

W poniedziałek 13.XI.17 r. grupa Odkrywców z kl. 2a  zorganizowała po obiedzie spotkanie pod nazwą "Jesienne popołudnie". Oprócz  pożegnania się ze " złotą, polską jesienią" , podsumowaliśmy konkurs na najładniejsze opowiadanie o tematyce jesiennej pt. "Jesień gra na skrzypkach".
     W świetle pięknych lampionów z dyni  , zrobionych w domu z pomocą  rodziców, dzieci  czytały swoje  opowiadania przygotowane na  konkurs.  Po wysłuchaniu wszystkich prac konkursowych, odbyło się głosowanie i wyłoniliśmy zwycięzców oraz przyznaliśmy wyróżnienia.  Laureaci otrzymali nagrody , a wszyscy uczestnicy drobne upominki .
     Planujemy kolejne spotkanie, tym razem w nastroju zimowym...

       


Grupa „Odkrywcy” to uczniowie klasy 2a. Celem zajęć jest rozbudzanie ciekawości otaczającym światem przyrody, oraz nauczenie prowadzenia obserwacji, wyciągania trafnych wniosków z przeprowadzonych doświadczeń, eksperymentów i zjawisk przyrodniczych. Zajęcia te sprawiają uczniom wiele radości, gdyż jest to świetna zabawa połączona z nauką. „Odkrywcy” wykazują naturalną ciekawość świata, ogromną kreatywność, niezwykłą wyobraźnię, która może zaowocować w przyszłości wyborem ciekawej profesji lub stać się interesującym hobby. 

Tematy realizowane z wychowawcą świetlicy w roku szkolnym 2017/2018

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 39 im. Szarych Szeregów
  Ul. Krężnicka 156
  Lublin 20-518
  poczta@sp39.lublin.eu
  REGON 000767397
  ePUAP - /SP39LUB/SkrytkaESP
 • +48 (81) 750-09-23

Galeria zdjęć