Informacje Sukcesy Uczniów Konkursy Rekrutacja 2020-2021

Kampania "Rowerowa Wiosna 2019" – zaproszenie do udziału

W dniach 20-31 maja w naszej Szkole odbędzie się kampania edukacyjna „Rowerowa Wiosna”. Celem kampanii jest promocja zdrowego stylu życia wśród uczniów i uczennic oraz zachęcenie do codziennej aktywności fizycznej. Jazda na rowerze, rolkach, wrotkach lub na hulajnodze zapewnia codzienną dawkę ruchu, przyczyniając się także do poprawy koncentracji podczas nauki oraz zwiększania umiejętności bezpiecznego poruszania się po drogach.  Rywalizacja w ramach Kampanii odbywać się będzie na poziomie najlepszej szkoły, klas oraz uczniów. Nagrodą główną dla najbardziej aktywnych szkół będą parkingi rowerowe.

W zeszłorocznej edycji kampanii „Rowerowa Wiosna” wzięło udział ponad 5600 uczniów i uczennic Lublina z 40 szkół, którzy w jej trakcie przyjechali w aktywny sposób do szkoły prawie 70 tysięcy razy.

Kampania powstaje we współpracy z Urzędem Miasta Lublin (Biuro Partycypacji Społecznej), w ramach wydarzenia „Loverowy Lublin” i jest finansowana przez Miasto Lublin.

www.loverowy.lublin.eu

www.facebook.com/rowerowawiosnalublin