Wspólne Czytanie

Dnia 1 grudnia 2017 roku rozpoczęliśmy akcję czytelniczą "Wspólne Czytanie" w ramach programu Szkoły Promującej Zdrowie. Grudniowe hasło brzmiało „Zdobądź przyjaciół przy wspólnym czytaniu”.

Tego dnia uczniowie mieli za zadanie przynieść swoją ulubioną książkę oraz wystąpić w stroju dowolnej postaci z bajek. Wszyscy zostali podzieleni w pary według ustalonych zasad. Uczniowie klas starszych tworzyli parę z młodszymi. Nikt wcześniej nie wiedział z kim taką parę utworzy. Po gorących poszukiwaniach swojego przyjaciela, czytający udawali się do dowolnego miejsca w szkole. Budynek szkolny został opanowany przez czytających w parach uczniów. Na początku spotkania rozmawiali oni o swoich zainteresowaniach i zamiłowaniach czytelniczych. Po lepszym poznaniu,  przez 20 minut czytali książkę wskazaną przez młodszego kolegę. Po czasie przeznaczonym na czytanie uczestnicy podziękowali sobie za wspólną zabawę i wręczyli upominki. Na zakończenie, uczniów i nauczycieli połączył wspólny taniec, który sprawił wszystkim wiele radości.

poczta@zs8.lublin.eu